Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak a macskám...

Mit csináljak a macskám sebével???

Figyelt kérdés
Észrevettem, hogy egy nagyon csúnya lyuk van a macskám hátán, szerintem meglőtték. Rendesen egy nagy kék pukli van a hátán, és ilyen feketés már a bőre, nagyon aggódóm de az állatorvos holnap estére mondta, hogy menjünk. Nekem nincs jogsim még nem vagyok 18, és az ügyeletes orvos messze van mert falusi vagyok. Most nagyon sír a macska, nem engedi hogy hozzáérjek, aludt délután, és dorombolt pár perce de most megint sír és nem dorombol ha simogatom. Kérlek szépen segítsetek, a szüleim azt mondták ki bírja holnapig, szerintetek?

2022. jan. 10. 21:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
Biztosan mai ez a sérülés? Ilyen állapotba napokba kerül eljutni.
2022. jan. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Szerintem nem, sajnos a sebet nem láttam mert hosszú szőrű cica, és amikor simogattam akkor vettem észre, hogy ott van valami és fáj neki.
2022. jan. 10. 21:43
 3/17 anonim ***** válasza:
Ha hamarabb nem tud fogadni a doki akkor nem nagyon tudsz mit csinálni.
2022. jan. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
79%
Mivel nem vagy orvos, így nem javaslom, hogy nekiláss kezelni. Ha van otthon MACSKÁNAK VALÓ fájdalomcsillapító, adj neki egy adagot. Ezen felül ne hagyd magára, próbáld rávenni, hogy egyen és igyon, illetve keress olyan orvost, aki hamarabb is tud fogadni.
2022. jan. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
80%

Ha esetleg van otthon sebfertőtlenítő spray, akkor fújj a sebre keveset és a seb körül.


Fertőtlenítsd! Ha más van otthon, pl. Betadine és valaki képes rá, akkor a seb környékén töröljétek át a szőrét.


Több mint a semmi.


Segítség kell ha egy mód van rá. Aki szeretgeti és aki tisztítja

2022. jan. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
80%

Egyébként lehet kutya harapás, kutya szemfoga ütötte lyuk.


Sajnos gyerekkoromban egy cicám így járt egy foxival. Szabályos lyuk tátongott a hátán-oldalán.

2022. jan. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Lehet tályog is,ami épp felnyílt és kiürült.A macskák verekedéskor szereznek sérüléseket és egy egész kicsi lyuk a bőrén is okozhat ilyen problémát.

Többnyire magától kifakad,de kitisztítani ki kell.Tiszta gézlappal kinyomkodni,

gyógyszertári hidrogén peroxid megfelelő a tisztítására.

Utána pedig betadin oldat.Holnap meg majd megnézi a doki.

Enni evett?

A gyulladás miatt,ha felmegy a láza,akkor levert lesz és nem eszik.

Akkor minél előbb orvos kell neki.

Ha viszont eszik iszik,akkor még nem annyira vészes az állapota.

Persze ez nem jelenti azt hogy reggelre nem változhat,de az esetek többségében ez nem egy óriási probléma.

Remélem csak ennyi a baja.

2022. jan. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Enni nem evett, megpróbálok neki kaját adni, inni ivott. Nem engedi hogy hozzáérjek bármivel a sebéhez, szóval be fújom sebfertőtlenítővel. Köszönöm az eddigi válaszokat, reménykedek hogy ki bírja holnapig.
2022. jan. 10. 22:09
 9/17 anonim ***** válasza:
79%

Az,hogy iszik jó jel,a kaját mi sem kívánjuk betegen.

Remélem minden rendben lesz vele!

2022. jan. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
39%
Képet a macskáról.
2022. jan. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!