Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van abban valami logika, hogy...

Van abban valami logika, hogy a macskák mi alapján kedvelik vagy éppen utálják egymást (esetleg elvannak egymás mellett)?

Figyelt kérdés

Én azt vettem észre, hogy ebben nem nagyon van logika. 8 cica van a környéken. Van köztük kandúr, nőstény, anyamacska, ivartalanított kandúr meg ivartalanított nőstény is. Színre is mindegyik más, van közöttük kisebb-vékonyabb meg hatalmas is (az ivartalanított nőstény a legnagyobb, igaz ő tippre valami más vérvonalból van, nem "tiszta" házimacska, indokolatlanul nagy a többiekhez képest)


Az, hogy milyen módon bánnak egymással, olyan logikátlannak tűnik, mint az embereknél. A nagy macsek és a mi macskánk jóban vannak. A többieket nem szereti, fülest ad nekik, kerüli a társaságukat. A kis cirmos (nőstény) állandóan ugrabugrál, idegesítő a többi macskának, kivéve a feketének (kicsi kandúr) akivel állandóan együtt ugrabugrálnak.


A mienk a legtöbb macskával elvan, egyedül a kis cirmos bosszantja, meg örök haragban van a szomszéd egyik macskájával akivel kb. azonos korúak és méretűek. Kölyökkoruk óta gyűlölik egymást, rendszeres a bunyó, egymás területére járnak szarni stb. A nagy macsek csak a mienket kedveli, sokszor jön hozzá olyan tekintettel, hogy "Na, te vagy itt az egyetlen normális!


Egyben egyeznek, hogy egy idegen - elég nagy, ránézésre öreg, álmatag tekintetű és rosszindulatú - kandúrt mind utálják. A nagy elkerüli, a mienk elfut előle, a cirmos játszani próbált vele, de megverte, hasonlóan a kicsi feketét is aki csak úgy eszegetett a közelben, és igazából mindegyiket megveri, az ételüket megkíséreli ellopni.



#cicák, cicusok #macsekok #harc egymás között #erős barátság a cicák között?
2022. jan. 12. 14:14
A kérdező szavazást indított:
A cicák között ez ugyanolyan, mint az embereknél
Van benne logika: Leírom!
14 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Túl sok a szabadidőd! :D
2022. jan. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A szomszédom vörös kandúrja állandóan elgyepálja a másik szomszéd cirmos kiskandúrját, az én fekete macskámmal meg befekszik a bokor alá, és ott kvaterkáznak. Mindegyik ivartalan. Logikát még én sem találtam :)
2022. jan. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi az a kvaterka?
2022. jan. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

kvaterkázik (ige)

Kellemesen elbeszélget egy társaságban; kedélyesen, társalogva, tréfás történeteket mesélve borozgat.

(Borozgatni mondjuk nem szoktak, de oda-vissza vernyognak egymásnak..)

2022. jan. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

4/4


Hihi, a borozó cicákat megnézném :D Nálunk a nagyból még ki is nézem, ő olyan tipikus búslakodós magyar jellemű karakter, akiből kinézem ahogy iszik egyet magába.

2022. jan. 12. 15:12
 6/7 anonim ***** válasza:
Nincs. Az enyém egy 3kg-os kiscsaj, de bárkinek nekimegy.
2022. jan. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Semmi logika benne, akár az embereknél. Van aki szimpatikus, van aki irritál. Csak ők nem rejtik véka alá az ellenszenvüket :D
2022. jan. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!