Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért szabnak a macskamenhelye...

Miért szabnak a macskamenhelyek és mentőegyesületek túlzott feltételeket a cicák örökbefogadására?

Figyelt kérdés

Nemrég vesztettem el 13,5 éves cicámat, áttétes daganatos megbetegedés miatt. Szívesen fogadnék egy cicust, mert így nagyon üresnek érzem az életemet, viszont az összes egyesületnél részletes bemutatkozást kérnek, és ezen felül még örökbefogadási szerződést is aláíratnak a leendő gazdikkal. Nyilván érdekli őket, hogy mégis hova kerülnek, de ezek már hatalmas túlzások.

Van itt olyan, aki hasonlóan vélekedik e témában?


2022. jan. 14. 20:53
1 2 3 4 5 6 7
 11/68 anonim ***** válasza:
35%
Tényleg sok menhely túlzásba viszi. A környékünkön például van egy macskamentő, amelyik kizárólag benti tartásra hajlandó odaaadni macskát. Ha szóba jön, hogy a kertbe is kiengednék, már nem adja oda. Pedig szerintem kínzás egy macskát kizárólag bent tartani. Az enyémek imádnak kint játszani, vadászni. Meg nem adtak oda 66 évesnek macskát, merthogy nem biztos, hogy túléli az állatot. És közben folyamatosan sírnak, hogy nem bírnak a sok állattal, ami náluk van, meg kunyerálnak folyamatosan kajára, orvosi ellátásra. Közben a macskák legalább fele már boldogan élhetne egy családnál.
2022. jan. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/68 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ő például sürgősen gazdit keres, örülnének ha valaki elvinné. Rossz helyen van, nincs biztonságban jelenleg.

2022. jan. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/68 anonim ***** válasza:
89%

Azért túlzás, mert ha nem ütheti el kocsi és ivartalan, akkor valószínűleg eleve jobb helyre kerül, mint az utca. Kevés rá az esély, hogy odamész, hogy szeretnél macskát, utána hazaviszed és éhezteted, vagy megcsinálod pörköltnek. Szóval felszabadulna 1 hely a menhelyen egy másik árvának.


E helyett kritériumok, ha nem felelsz meg, akkor marad a macska, aztán ők vinnyognak, hogy teltház van...

2022. jan. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/68 A kérdező kommentje:

Te jó isten, ez nem semmi!

Valóban kínzás a cicának a lakásban lenni állandóan, ha van egy macskabiztos kert. Nekem is van egy zárt kertrészem, ahova kijártak a cicáim, jó időben, és imádták. Az meg már egyszerűen diszkrimináció, hogy 66 éves embernek nem adnak ki állatot.

2022. jan. 14. 21:29
 15/68 anonim ***** válasza:
85%
Ha cicát szeretnél örökbe fogadni, menhely helyett nézz szét Facebook csoportokban.
2022. jan. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/68 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a linket, de nekem ez a rengeteg "cukorborsó" megülte a gyomromat. Szeretem, ha valaki azért kellő komolysággal hirdet!
2022. jan. 14. 21:37
 17/68 anonim ***** válasza:
90%

Ja, értem. Az árva macska tehet arról, hogy neked nem szimpi aki próbál rajta segíteni.

Ezek után azt is értem, hogy miért nem felel meg a menhelyi macska.

Neked nem a macska a lényeg, hanem a körítés.

Ez esetben azt ajánlom, hogy keress tenyésztőt, az talán megfelel. Mert hogy itt hatalmas követelményeid neked vannak, nem az általad kifogásolt menhelyeknek.

2022. jan. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/68 anonim ***** válasza:
22%
Bizony hogy túlzás. Olyan adatokat követelnek, amihez ku.rvára nincs közük.
2022. jan. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/68 A kérdező kommentje:

Hatalmas követelmény, hogy a hirdető kellő komolysággal hirdessen?!

Aki így adja fel a hirdetéseit, az nem sok értelemre enged következtetni, engem pedig rettentőmód fáraszt az infantilizmus. Ez van.

2022. jan. 14. 21:48
 20/68 anonim ***** válasza:
83%
Az örökbefogadási szerződés alap, nincs azzal semmi gond. Amikor én kinéztem egy cicust egy állatmentő egyesületnél, leírtam elég pontosan, hogy hová, milyen körülmények közé fog kerülni. Küldtem képeket az előző cicáról és miután elhoztam a kiválasztottat, többször is megírtam levélben a fejleményeket és küldtem képeket. Számomra ez nem okozott problémát, mert komolyan vettem a dolgot. Attól pedig ne tarts, hogy kimennek ellenőrizni, mert erre nincs kapacitásuk. Aláírni egy pár soros szerződést pedig szerintem nem olyan nagy kihívás..
2022. jan. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!