Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért szabnak a macskamenhelye...

Miért szabnak a macskamenhelyek és mentőegyesületek túlzott feltételeket a cicák örökbefogadására?

Figyelt kérdés

Nemrég vesztettem el 13,5 éves cicámat, áttétes daganatos megbetegedés miatt. Szívesen fogadnék egy cicust, mert így nagyon üresnek érzem az életemet, viszont az összes egyesületnél részletes bemutatkozást kérnek, és ezen felül még örökbefogadási szerződést is aláíratnak a leendő gazdikkal. Nyilván érdekli őket, hogy mégis hova kerülnek, de ezek már hatalmas túlzások.

Van itt olyan, aki hasonlóan vélekedik e témában?


2022. jan. 14. 20:53
1 2 3 4 5 6 7
 31/68 anonim ***** válasza:
75%

Akinek nem tetszenek a menhelyi szabályok az vegyen tenyésztőtől bár ott is vannak azért feltételek.


Vagy lehet az utcáról is menteni saját felelősségre, mert sajnos van bőven kóbor cica.

2022. jan. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/68 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Azt hiszem talán ez volt. (2 éves lesz idén a macsek így már nem pontosan emlékszem)

Sajnos azért sok a szaporító, velük érdemes vigyázni

2022. jan. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/68 anonim ***** válasza:
66%

" Pedig szerintem kínzás egy macskát kizárólag bent tartani. Az enyémek imádnak kint játszani, vadászni"


Tehát túlzás, hogy nem akarnak társrészesek lenni a tudatos környezetpusztításban? Hagyod vadászni a macskáidat, miközben így is egyre csökken a hazai madárállomány... Aztán csodálkozol, hogy nem akarnak így macskát adni.


Egyébként persze, a macskabiztos kerítés jó dolog, ha jól van megcsinálva, de nem mindenki veszi a fáradtságot, hogy az állapotát ellenőrizze, és sokan nem hajlandóak százszázalékosan macskabiztossá tenni a kertet. Főleg, hogy így is meg van az esélye, hogy a macska vadászni fog, levadássza a madarakat vagy épp megzabálja a mérgezett egeret. Aki ezekre csak vállat von, azt nem is érdekli eléggé a macska sorsa. Így az, aki kéthetes korától etette a cicát és virrasztott mellette, lehet, inkább magánál tartja egy alkalmasabb gazdi megjelenéséig, aki képes beismerni az észérvek miatt, hogy talán eddig nem jól gondolkodott. Az, aki köti az ebet a karóhoz, hogy a macskának szabadság kell meg ilyenek, onnan már tudjuk, hogy nem a macska érdekeit tartja szem előtt. Ráadásul ha eleget foglalkozol a macskával, akkor nem kínzás neki a bentlét, sőt. Szóval ha azzal akarod mindenáron lespórolni a közösen töltött időt, hogy inkább kicsapod az udvarra, az is árulkodó jel.

Úgyhogy lehet rajta sopánkodni, hogy milyen világot élünk, hogy nem adnak minden vacak körülmények közé macskát a menhelyek, de mindennek oka van, és a normális hozzáállású emberekkel nem szokott ez probléma lenni. Jó lenne, ha valakit ez elgondolkoztatna, de nagy eséllyel nem fog, mert akit érdekelt a cicája, már ezeket végiggondolta, akit meg nem, azt ezután se fogja nagy eséllyel.

Üdv,

egy macskamentő

2022. jan. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/68 anonim ***** válasza:
69%
Én foglalkoztam korábban mentéssel, és ismerek is ilyen civil szervezeteket. Minden normális szervezetnél alapkövetelmény a szerződés, az ivartalanítási és oltási kötelezettség, és a benti tartás macskabiztos ablakokkal. Normális szervezetek még örülnek is, ha van SZÖKÉSBIZTOS kinti kifutó. De az tényleg szökésbiztos legyen... Ezt az utólagos terepszemlézést azért a legtöbben nem szokták erőltetni, kb. örülnek, hogy lyuk van a s3ggükön, nemhogy még random terepszemlézzenek. De amúgy őszintén szólva, ha valóban nincs rejtegetni valód, akkor nem értem, mi a probléma. :) Kuplerájban élsz netán? Aki nincs ebben közvetlenül benne, annak valószínűleg fogalma nincs róla, hogy mit össze sz*pnak néha az állatvédők... Nagyon sokmindenről lemondanak ahhoz, hogy ez működhessen, és nyilván tízszer is megnézik, hogy hova adják oda azokat a macskákat, akikért annyi áldozatot hoznak. Ha valaki ezt nem érti, az menjen a pichába, és szerezzen macskát, ahogy akar! Sajnos mivel lassan már a csapból is macskák folynak, nem lesz nehéz dolga! Kérdező, számomra egyébként a cukorborsós reakciód után vált egyértelművé, hogy én sem adnék neked macskát! :S
2022. jan. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/68 anonim ***** válasza:
72%
Nyolcaska, vemhesen is ivartalanitanak. Nyugodtan felkeresheted az orvost, majd o mindenrol tajekoztat.
2022. jan. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/68 anonim ***** válasza:
31%

Aki kérdezi, hogy ha amúgy normális körülményeket biztosítana a macskának, mi akadálya a dolognak, kell e valamit rejtegetni:

Nem, nem kell semmit rejtegetni.

Nem kell ezerötszáz kört lefutni, egyszerűbb, gördülékenyebb, nem kell személyes adatokat kiszolgáltatni, idegeneket beengedni a házadba, szerződést aláírni, azzal a lehetséges feltétellel hogyha a szervezetnél bekattan valami akár vissza is vehetik a macskát, nem kell köré feneket keríteni, bemutatkozni stb.

Egy civil embernek írsz 2 sort, elmész a macskáért és kész. Legdurvább esetben fizetsz érte nem tudom 2000 ftot+ utazás. Én 2 nap alatt szerveztem le az egészet, nem volt akadékoskodás, bizalmatlankodás, nem járkálnak ide (egyszer se)

Nem támogatom én sem a szaporítást, utcára járós tartást, vagy bármi ilyesmit, de nincs idegrendszerem olyan sötétzöld "állatvédőkkel" "üzletelni", akik szerint mindez normális és elvárható. Ha csak annyn múlna küldök képet a lehálózott ablakokról meg a macskabútorról, de a pénzügyeimről nem adok beszámolót semmilyen szinten. Egyrészt az én dolgom, másrészt nem reprezentatív. Kereshetek én sokat ha azt mind elszórom, nincs tartalékom, kirúgnak 0án vagyok. De szarul is kereshetek, abból tehetek félre problémásabb időszakokra. Az hogy valaki mennyit keres nem tudja megmutatni a jövőben 100% hogy tudja e anyagilag vállalni az állatot. Plusz van gyorsan felvehető kölcsön, léteznek barátok és van az embernek családja. Így nem tud teljes, igaz képet adni ha beszámolok a jelenlegi anyagi helyzetemről. Ha valaki eljut odáig hogy összeállítson egy szerződést akkor gondolom ez a gondolatmenet is megvan neki. Bármikor történhet bármi, a saját ház is leéghet. Ha viszont ez egyértelm, én tényleg nem értem mi szükségük a személyes információra

2022. jan. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/68 anonim ***** válasza:
91%

Tény hogy civiltől könnyebb örölbefogadni. Csakhogy a kérdezőnek semmi nem felel meg. Nem macskát akar menteni, hanem embereket akar leckéztetni. A menhelyes menjen a p.csába amiért meg akarja válogatni hogy kinek ad macskát. A facebook-os jótét lélek aki megpróbál gazdához juttatni egy bajban lévő állatot, menjen a p.csába amiért a kérdező karótnyelt stílusához mérve nem megfelelő módon merészelt írni, és erről persze a macska tehet, aki azért nem kell, mert nem szimpi az aki segíteni akar rajta. Akivel mellesleg soha többé nem kéne kapcsolatba lépnie.

Gondolom tenyésztőre meg nincs pénze, vagy eleve nem adna pénzt macskáért, mert annyira nem fontos neki. Meg amúgy a tenyésztőnél is alap a kapcsolattartás, úgyhogy ő is menjen a p.csába.

Az meg ugyebár tuti derogál hogy ő maga mentsen egyet az utcáról, az túl nagy macera. Toronyórát akar lánccal, de nulla erőfeszítéssel.

Szerintem jobb ha az ilyen nem tart állatot.

2022. jan. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/68 A kérdező kommentje:
Utolsó, szerintem jobb, ha az ilyen nem ír véleményt, pláne hülyeségeket!
2022. jan. 14. 23:20
 39/68 anonim ***** válasza:
89%

25!

Igen, elvették.

Nagyon nehéz volt feldolgoznom, hiszen előtte veszítettem el a másik macskámat, aki 15 évig volt velem.

Én ezek után megfogadtam hogy nem fogok menhelyről hozni állatot. Biztosan nem mindenhol viselkednek így, de egyszer és mindenkorra elég volt

2022. jan. 15. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/68 A kérdező kommentje:

Végül is, írtam annak az egyesületnek, ami a telephelyen élő cicát hirdeti. Azt írják a hirdetésben, hogy nincs túl jó helyen, mert van, aki szereti és gondoskodik róla, de olyan is van, aki üldözi. Bízom abban, hogy egy ilyen körülmények között élő cicánál nem fognak sokat akadékoskodni!

Köszönöm az építő jellegű válaszokat! A kötekedőknek pedig inkább nem írok semmit, veri őket a sors rendesen...

2022. jan. 15. 00:54
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!