Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért szabnak a macskamenhelye...

Miért szabnak a macskamenhelyek és mentőegyesületek túlzott feltételeket a cicák örökbefogadására?

Figyelt kérdés

Nemrég vesztettem el 13,5 éves cicámat, áttétes daganatos megbetegedés miatt. Szívesen fogadnék egy cicust, mert így nagyon üresnek érzem az életemet, viszont az összes egyesületnél részletes bemutatkozást kérnek, és ezen felül még örökbefogadási szerződést is aláíratnak a leendő gazdikkal. Nyilván érdekli őket, hogy mégis hova kerülnek, de ezek már hatalmas túlzások.

Van itt olyan, aki hasonlóan vélekedik e témában?


2022. jan. 14. 20:53
1 2 3 4 5 6 7
 41/68 anonim ***** válasza:
58%

Egy ismerősöm kutyát fogadott örökbe. Hozzá is kijárkáltak random időpontokban, és felháborodtak ha nem volt senki otthon. Kulcsot is kértek az ismerősömtől, mert nekik joguk van bármikor látni a kutyát 😂

Na, ő összeveszett velük. Tőle is vissza akarták venni, fenyegetőztek.. Feljelentés, minden volt. A kutyát nem adta vissza, és már nem járnak a nyakára.

2022. jan. 15. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/68 anonim ***** válasza:
29%

41!

Ezért írtam, hogy soha nem fogadnék örökbe menhelyről. Emiatt.

2022. jan. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/68 anonim ***** válasza:
59%
Én se, ez olyan mintha csak kölcsönbe kapnád az állatot. Semmi jogod nincs hozzá, csak az anyagiakat fizeted.
2022. jan. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/68 anonim ***** válasza:
34%
Hát nálam már ott bukik, hogy olyan adatokat kérnek, amivel kiszolgáltatottá teszem a családomat- ráadásul NEM hatósági személyek, akárki kezébe kijuthatnak az adataim. És nem, az se hiányzik hogy randomba zaklassanak, mintha az övék lenen még a kutya\macska.
2022. jan. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/68 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ezek valóban érdekesek.

Nekem is 8 féle papír meg szerződés volt, amikor örökbe fogadtam Cicust, közben pedig össze vissza hazudoztak, hogy be van oltva meg chipelt, de az oltási könyvét csak utólag tudják majd postázni, mert még nem került bejegyzésre valami.


Aztán hetekkel később megjött az EÜ kiskönyve, természetesen az oltása már akkor le volt járna, amikor örökbe fogadtam, semmilyen új bejegyzés nem szerepelt benne. És chip sem volt a cicában... :) Persze az "önkéntes" 10e ft adományt örömmel vették, mert a nő maga ráírta a papírra, hogy ennyi a tarifa.


Aztán megkerestem őket és rákérdeztem, miért kellett hazudozni, hiszen ha egy gazdajelölt komoly szándékkal megy, akkor nem fogja eltántorítani egy 12 ezres kombinált oltás meg egy 6000 ftos chip. Aztán hamukáztak össze vissza, hogy nekik nincs pénzük a macska ismételt oltására, az a gazda a feladata.

És nem akarta felfogni, hogy nem az volt a baj, hogy nem volt oltva, hanem hazudoztak, és az EÜ könyvét is azért küldték inkább postán, hogy ne derüljün ki helyben a kamu.


Azt meg sem említem, hogy tele volt bolhával, és a kullancsot is én műtöttem ki belőle, holott tudták, hogy megyek érte, mert be kellett jelentkezni előre.



Mindenesetre nem bántam meg, nagyon jó helye van, szeretjük, mindent megkap, amit csak tudok adni neki...

De azért ez a sztori mindig eszembe jut, amikor ajnározzák a menhelyeket körülöttem.

2022. jan. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/68 anonim ***** válasza:
62%

Minmég a sétáltatást is abbahagytuk különböző hülyeségek miatt.

Saját szabadidőnkben jártunk ki a férjemmel, de amit ott műveltek, azt nem tudtuk tovább elviselni.

Utána meg nyígnak, hogy nincs, aki kutyát sétáltasson.

Vajon miért.....

2022. jan. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/68 A kérdező kommentje:

Volt egy hirdetés, hogy egy önkéntesen macskákat mentő hölgy kórházba került, és most a cicáit nincs, aki gondozza. Csak etetni járnak ki, naponta 2x, de egyébként, egész nap egyedül vannak a lakásban, és, aki tud segítsen, és fogadjon örökbe cicát, mert a hölgy olyan súlyos beteg, hogy nem is biztos, hogy felépül. Na, én hívtam is a hirdetőt, hogy szívesen örökbe fogadnék egy cicust, és másnap el is tudnám hozni. A nő pedig elkezdett nekem hablatyolni, hogy szó sem lehet arról, hogy azonnal elhozzam, másnap legfeljebb kiválaszthatom, mert nem tudják, hogy az eredeti gondozó hova tette a papírjaikat, ezért újra le kell tesztelni az összes állatot, és az általam kiválasztottnál egy 5 napos parazitamentesítő kúrát kezdenek, amit 3 napig ők végeznek, majd átadják nekem, és 2 napig még folytatnom kell, tehát, a legjobb esetben is csak 5 nap múlva hozhatom haza. Hiába mondtam, hogy én elvinném orvoshoz, csak kötötte az ebet a karóhoz, hogy náluk ez az eljárás, és ebből nem enged!

Így aztán mondtam, hogy nem aktuális. Csak szegény állatokat sajnálom, mert, ha a gondozó nem épül fel, akkor valószínűleg mind el lesz altatva.

2022. jan. 16. 15:49
 48/68 anonim ***** válasza:
81%

Tehát 5 napot nem tudnál várni a macskára? Komolyan, ez neked miért baj?

Nagyon "fontos" lehet neked a cica, ha ennyit is képtelen vagy megtenni.

2022. jan. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/68 anonim ***** válasza:
100%

Pont ez jutott eszembe hogy öt napot nem tudott várni... Pontosabban hármat. Vicc kategória.

Gondolom jobb lett volna ha odaadnak azonnal egy leukózisos macskát, akiről persze senki nem tudja hogy leukózisos, de örömmel végignézte volna a hosszú szenvedését.

Nem poénból szoktak tesztelni.

Bezzeg ha nem tesztelik és kiderül hogy halálos beteg, akkor gondolom mentél volna asztalt borogatni hogy hogy képzelik hogy rád sóztak egy súlyos beteg állatot.

Mindenki hülye csak a kérdező helikopter.

Mellesleg az egyik macskámat két hétig vadásztam. Az utcán élt, félt az emberektől, türelem kellett hozzá hogy megfogjam. De tényleg meg akartam menteni, az volt a lényeg hogy neki jó jövője legyen, nem azt néztem hogy nekem ez mennyi időmbe és erőfeszítésembe kerül.

Na és akik tenyésztőtől vesznek macskát? Azok hónapokat várnak rá, ők sem aznap kapják amikor kipattan a fejükből hogy nekik macska kell, előjegyzés van.

Vissza kéne venni az önzőségből, az állattartás nem erről szól.

Bár ennyi összehordott butaság után én már azt gondolom hogy ez egy trollkérdés, aminek semmi más célja nincs a provokáción kívül.

2022. jan. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/68 anonim ***** válasza:
100%
Nem ertem, en ebben semmi tragikusat nem latok, de mindegy. Azt se ertem, hogy szerinted miert is altatnak el inkabb a macskakat.
2022. jan. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!