Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha az állatorvos jó, de mégsem?

Ha az állatorvos jó, de mégsem?

Figyelt kérdés

Pár hete állatorvoshoz vittük a macskánk. Ismerjük az orvost, egy középkorú, értelmes férfi. Azonban, ahogy sokszor a macskákról vélekedik, az elég visszatetsző. Illetve a kint tartott egyedekből indul ki rendszerint. Az én macskám bent van tartva több társával. Mikor felhívtam erre a figyelmét, csak hüledezett, hogy hogyan lehetséges egy zárt térben többet is tartani. El kellett neki magyaráznom az összeszoktatás folyamatát, meg stb. Pedig azért szerintem ezek elég alap dolgok - főként egy állatokkal aktívan foglalkozó számára. Hatalmas csalódást keltett. A macska etetésére vonatkozóan is alig tud tanácsolni bármit is.


Ezen felül viszont, mint àllatorvos, jó. Eddig bármi volt a gond, hamar és alaposan kivizsgálta és megoldotta. Szóval, mint orvos jól funkcionál, de, mint állatszerető ember, eléggé alul teljesített. Ti ezért váltanátok?

Nem én vagyok az egyetlen macskás ügyfele egyébként, de nyilván a kutyásokat jobban kedveli.



2022. jan. 15. 08:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem ha megoldja a macska problémáját, akkor teljesen mindegy, hogy vélekedik róluk. De ha ezt téged zavar akkor válts.
2022. jan. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
82%
Ha a macska etetésével sincs tisztában, nem nagyon lehet jó orvos. Hogyan jön rá, ha a macska a tápra allergiás, az okoz neki problémát, ha váltani kell, hogyan tudja megmondani, hogy mi helyett mi legyen? Benti macskánál sokszor teljesen mások az eü bajok, ha arról f.ngja sincs, nektek szinte semmiben nem tud segíteni. Váltanék.
2022. jan. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
32%

Most állatorvosra van szükséged, vagy cicaszakira?


Elismerem, tényleg furcsa, főleg az etetésre vonatkozó rész, de ha a munkája jó, én ezért nem váltanám le.


Látszik, hogy amúgy nyitott, akkor csak azért nem lesz rossz orvos, mert nem cicarajongó. Ha az állatfaji különbségekkel tisztában van, akkor én mást nem kívánok tőle.


Eleve sok orvos nem is állatszeretetből ment az egyetemre (ma már nem ez a tendencia) még is mint szakember, vannak közöttük jók.


Nyilván jó lenne, ha mindenben ki lehetne kérni az orvos véleményét, de szerintem sokszor túl sokat várunk el tőlük, értsen a szakmájában belül is mindenhez, de még minden máshoz is... Túl sok.

2022. jan. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
65%

Hogy lehetne a munkája jó, ha nincs mögötte tudás? Az a munkája, hogy értsen a macskákhoz is (egy állatorvosnál még csak nem is nagy kérés ez, nem egy királykobrával estél be hozzá).

Az ne legyen már kifogás egy állatorvosnál, hogy nem szereti a macskákat, nem örökbefogadni kell, hanem szaktudással rendelkezni róla. Nála ez nincs meg.

2022. jan. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
78%
Én keresnék másik dokit. A legtöbb állatorvos inkább lóval, kutyával, és haszonállatokkal foglalkozik jobban, mert abban van a legtöbb pénz. A macskatartás még most sajnos elég visszamaradott sok városban és ritkább is, hogy dokihoz viszik.
2022. jan. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
19%

#2:

"Hogyan jön rá, ha a macska a tápra allergiás, az okoz neki problémát, ha váltani kell, hogyan tudja megmondani, hogy mi helyett mi legyen"


Mondjuk a tünetek alapján elvégzi a szükséges vizsgálatokat, és kijön az, hogy a cica allergiás a csirkére. Ezután megmondja a gazdinak, hogy olyan tápot vegyen neki, amiben nincs csirke.

Miért kell az összes tápot ismernie, és konkrét márkát ajánlania? Orvos, nem táplálkozási tanácsadó!

2022. jan. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
85%
Szerencsére a mi orvosunk nem ilyen. Nem tesz különbséget állatok között. És nem a világ 8. csodája neki, hogy két macskám van lakásban tartva. És a macskákhoz is ért, a kintiekhez is. Én lecserélném, ha ilyen típusú lenne.
2022. jan. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted aki alig tud bármit mondani a macska etetésére az eljut odáig, hogy a macska pl allergiától vakaródzik? Aki ennyire nincs benne, annyit fog mondani, hogy bolhás, utána széttárja a kezét.
2022. jan. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%

"Szerinted aki alig tud bármit mondani a macska etetésére az eljut odáig, hogy a macska pl allergiától vakaródzik? "


Honnan tudjuk, mit tud a macska etetéséről?

A kérdésben csak ennyi szerepel:

2022. jan. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
24%

A #9+ez véletlenül elküldtem.

Szóval etetéssel kapcsolatban a kérdésben csak ennyi szerepel:

" A macska etetésére vonatkozóan is alig tud tanácsolni bármit is."


Nem tudjuk, mi volt a kérdés, és mi az, amit kevesell a kérdező. Ez nem azt jelenti, hogy az orvos semmit nem tud róla.

És a kérdező is azt írta, mindig rendesen kivizsgálta a cicát.

2022. jan. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!