Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam szobatisztas...

Hogyan szoktassam szobatisztaságra a cicám?

Figyelt kérdés

Nemrég került hozzám egy mentett kiscica, és egyszerűen nem megy az alomba..

A párommal figyeltük, hogy mikor akar üríteni, mindig odavezettük akkor oda végezte a dolgát, de egyébként nem.. ( valószinűleg azt is azért mert már nem tudta tartani ) először vettünk illatos almot, utána olvastuk hogy lehet hogy irritálja az orrát az illatos alom és azért nem akar belemenni, aztán natúrt vettünk de oda sem megy bele magától.

Ki nem akarjuk engedni ha nem vagyunk itthon, mert nem hall és félünk, hogy netán elszökik és baja esik, szóval mindenképpen bentre szeretnénk. Különben mielőtt végezné a dolgát kaparni sem szokott, és ezt sem értjük.

Valaki tudna esetleg tanácsot adni ezügyben? Válaszokat előre is köszönöm!



2022. jan. 19. 19:59
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Figyeld, hogy mikor eszik és ahogy végzett, rakd bele az alomba. Nekem mindig bevált.
2022. jan. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Addig folytasd, amíg nem látod, hogy magától használná már. Ez nem sok idő, pár nap.
2022. jan. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ra fog szokni, nyugi. Rakd bele az alomba, kaparj a mancsaval, hogy erezze, ide kell asni, es kb ennyi.

Turelem.

2022. jan. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
55%
Én vele voltam az első pár napban. Figyeltem, hogy mikor megy a kiszemelt sarokba üríteni és ahogy "leguggolt" volna, tapsoltam egyet, hogy rám figyeljen. Felemeltem és bevittem gyorsan az alomra. Ezt jó párszor eljátszottuk. Szabadidőmben is ráraktam, amikor nem kellett neki, megfogtam a mancsát és azzal kapartam párat. Így úgymond megmutattam, hogy milyen jól lehet azt kaparni. Ez bevált egyébként és mindig adtam neki egy kis jutifalit, ha egyedül csinálta. Egyébként a másik szoba sarka sokáig ki volt még spécizve és rájöttünk, hogy nagyon hosszú neki a ház és nem ér be az alomig. Így kapott a ház másik felébe egyet. Most hogy nagyobb és be tud menni, már csak egy almot használ.
2022. jan. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az enyémnek előtte megmutattam az almot. Beletettem a lábát, beleültettem, stb. A macska nem hülye, ha rájön a dolog, akkor keresi az alkalmas helyet, ahol üríteni tud. Az alom egy ilyen, ha emlékszik rá, mert korábban megmutattad neki.
2022. febr. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!