Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Brit macska mellé kutya vagy...

Brit macska mellé kutya vagy másik cica? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Nagyon játékos cicánk van, vannak olyan játékai, amivel egyedül is tud játszani, de mi is sokat játszunk vele, ha nincs nagyon hideg sétálni is szoktunk vele. Ennek ellenére sokszor megkergül estére és kergeti a saját farkát, ami elvileg annak a jele, hogy unatkozik/nincs lefárasztva. A másik, hogy nem szereti, ha elmegyünk itthonról, ilyenkor sírni is szokott.Ezek miatt arra gondoltunk, hogy lehet kellene mellé egy játszótárs. Aranyos és mérhetetlenül édes cica, de a legkevésbé sem barátságos, így nem tudom mennyire jó ötlet. Mióta elhoztuk a tenyészetből nem találkozott másik macskával, de mikor mentünk oda látogatni akkor is mindig épp verekedett valamelyik tesójával :D A természete alapján talán egy kistestű kutyával jobban kijönne, kevésbé tudná szadizni. Sok helyen olvastam, hogy a brit macskák maguknak valóak és nincs szükségük társaságra. Mi erről a véleményetek? Esetleg tapasztalatok?
2022. jan. 21. 00:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Másik macska, kicsi, ivartalanítva mindkettő. Nekem két ciccem van, a világ legjobb döntése volt kettőjüket hozni. A kutya szerintem sk egy macskának, még ha jól ki is jönnek.
2022. jan. 21. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Első, nálam két kutya mellett él egy macska (utcáról kiskorában befogadott), egyáltalán nem sok neki. Van, hogy ő pimaszkodik a kutyákkal. Skót juhászok, tehát nem kistestűek.

Kérdező, ha a cicád nem barátságos típus, akkor nem másik macskát vinnék mellé. A mi cicánk, noha a kutyákkal jól elvan, macskával nem jönne ki jól. Ha betolakodna a területére egy másik macska, abból tuti verekedés lenne. A kistestű kutya sem felétlenül jó ötlet, pont azt tudja szadizni a macska, meg a kistestűek közt viszonylag kevés igazán béketűrő természet. A mi cicánk is próbálta szadizni a kisebbik kutyát, amikor még kölyökként nem volt nagyobb nála. Most is pimaszkodik néha, de konkrétan szekálni nem szekálja, amióta nála nagyobbra nőtt. Az esti vagy napközbeni kergetőzés a lakásban nála is megvan, sokszor akkor jön rá, amikor a kutyák kint vannak. szerintem ez macskaszokás, hogy időnként bepörögnek 5-10 percre, pedig a miénk nincs sokat egyedül és nem is unatkozhat.

2022. jan. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A mi macskánk is Brit és igen eléggè magának való csak akkor jön simire amikor ő akar. De mindig a közelünkben fekszik le.
2022. febr. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!