Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy zajlik egy kandúr cica...

Hogy zajlik egy kandúr cica ivartalanítása?

Figyelt kérdés

Mennyi idő?

Fáj a cicának?

Mennyibe kerül?

Mire kell vigyázni?



2022. jan. 22. 14:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Fél óra, kb. Nálunk előbb kapott egy injekciót - de meg nem mondom, milyet -,és utána szúrta csak az altatót a doki.

Orvosa válogatja, hogy odaadja-e rögtön a műtét után az alvó cicát, vagy megvárja, amíg megébred.

Én tavaly ilyentájt 9 ezret fizettem, vidéki kisváros.

Amíg alszik, nem érez semmit. Ébredés után valószínűleg fáj neki, de a kandúrok hamar talpra állnak.

Ne egyen/igyon a műtét előtt, és ha már egyáltalán nem kótyagos, és esélytelen, hogy félrenyel, akkor kapjon ismét enni. Apránként, keveset. Nehogy hányjon.

Amikor ébredezik, kóvályogni fog. Ezért ne maradjon egyedül, hogy ne ütközzön bútorba, éles tárgyba. Udvarra se menjen.

Esélyes, hogy maga alá pisil.

Mindamellett ne aggódj, ez max. egy nap, és másnapra semmi baj nem lesz.

2022. jan. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Általában délelőtt beviszed a cicát a dokihoz, a műtét nem sok idő, de altatják, előkészítik stb. Délután viheted haza. 1-2 nap a lábadozás és utána újra önmaga lesz. A sebre még vigyázni kell egy kis ideig, mert ha nyalogatja elfertőződhet. De ezeket a doki elmondja.

Annyit javasolnék elővigyázatosságból, hogy a műtét inkább a hét elején, hétfőn v kedden legyen, így ha bármi komplikáció adódik, nem kell vasárnapi ügyeletet keresni. Nem is értem, a legtöbb orvos miért csütörtök-pénteken csinálja a műtéteket.

A másik pedig, hogy csak akkor vinném haza a cicát amikor már éber(ebb). Sokszor a még alvó macskát is hazaküldik, aztán ha nem ébred sokáig, pánikol a gazdi.

Nálunk simán ment minden, bár én piszokul aggódtam. De semmi baj nem volt. Előző este már nem ehetett és reggeltől nem is ihatott. Délelőtt 10-re vittem, 4-kor mentem érte. Míg altatva volt, kapott chipet is. A műtét után kerülni kellett a sok futkározást, és kicsit többet aludt mint szokott. De 2 nap és rendben volt. Így elkerültük a jelölgetést és a szökdösést (amúgy benti cica).

2022. jan. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

Kb 20-30 perc volt.


Amíg alszik nem utánna az enyém már azonnal üldögélt nem is érezte hamar kiheverte. Nyílván fájdogal neki, de nem nagyon.


Aszt hiszem én 10 000 Ft-ért csináltattam


Ne egyen előtte és utánna se 1-2 óráig illetve bent kell lennie addig amíg nem biztosan nem járkál akárhogy könyörög nem szabad kiengedni.

2022. jan. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
2-es, en mondjuk direkt penteken vittem mutetre, mert akkor hetvegen a macskaval tudtam lenni, plusz meg kivettem 2 nap szabit. Mondjuk az en cicam nosteny, nekik picit lassabb a felepules, nem akartam egyedul hagyni. Kanduroknal is erdemes azert 1-2 napot otthon lenni.
2022. jan. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%
#4. Ok ha mondjuk nagyvárosban laksz és van mindig ügyelet. De vidéken ez sokkal nehezebb, még ha van is ügyeletes, lehet hogy messzire kell autózni vagy órákig várni. Én nem rizikóznék, ha megoldható hogy valaki legyen vele otthon 1-2 napig.
2022. jan. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%

Kb fél óra,de előzetes vizsgálat kell,hogy mindkét here a zacskóban van-e.Mert ha nincs akkor hasüregből kell eltávolítsák a le nem szállt heré(ke)t.Plusz ellenőrzik,hogy egyáltalán altatható-e a macska.Altatásban és helyi érzéstelenítéssel végzik így nem fáj és nem is vesz észre belőle semmit.

Ha nincs semmi gond csak egy metszés az egész,utána többnyire vissza is kapod a macskát.Haza is viheted ha nincs semmi gond,kb 2 óra alatt kijózanodik teljesen az altatóból és érzéstelenítőből.

Addig nem érdemes kivenni a dobozból,mert csak dőlöngél ide-oda és kárt tehet magában.


Gallért nem tudom kapnak-e,nekem a heréivel gond volt (az említett le nem szállt here,egyik itt másik ott.) tehát kellett a gallér hogy ne cseszegesse a friss varratot.



Etetni-itatni a műtét előtt 2 órával minimum nem szabad!

2022. jan. 25. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja,és ár: nekem így volt 9.000 altatással,gallérral együtt,hogy 2 helyen is műtötték.
2022. jan. 25. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
21%
ollóval kivágja a golyóit
2022. febr. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!