Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez most jelölgetés vagy nem?...

Ez most jelölgetés vagy nem? Alomhoz van szokva de néha az ágyamra pisil. Hogyan lehetne leszoktatni?

Figyelt kérdés
Fél éves kandúr. Más bútort, kanapét, szőnyeget nem pisil le szóval ebből gondolom hogy nem ivarosodásból adódó jelölgetés. Az egész lakásban csak az én ágyamat, de ott is csak az én takarómat és az én párnámat, a "saját" kispárnáját amit elfoglalt magának ágyként azt sose. Betegség kizárva, semmilyen tünete nincs, ha meglátom hogy leguggol azonnal lezavarom és akkor rögtön megy is az alomhoz és oda pisil szóval 100% hogy direkt csinálja. Sajnos nem tudom a nap 24 órájában rajta tartani a szemem úgyhogy szinte hetente becsúszik egy ágyra pisilés de már nagyon unom hogy állandóan mosom a takarót... Tisztaságmániára gyanakodunk, de minden nap kiszedem az ürüléket meg a csomósodott almot, hetente minimum egyszer az egész cserélve van. Az alomtálca elég nagy, közel van, nem zajos helyen, nem az etető közelében, nem is zárt szóval tud forogni meg kapirgálni, másra már nem tudok gondolni... Vegyek másfajta almot? Most agyag van neki. Vagy lehet maga az ágy a gond, hogy érzi hogy nem az övé az egész és zavarja? El kéne tennem onnan a párnáját? Van amúgy saját kiságya de éjszaka az ágyamon szeret aludni. Kezdek megőrülni, bármiféle ötletet szívesen várok 😅
2022. jan. 23. 16:35
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Feliway Classic (nem Friends!) párologtató. Valami stressz érhette, de itt valami banális dolog is szóba jöhet. Elhúztatok egy komódot máshová, furcsa zajok a szomszédból, másik macska költözött a szemközti házba, ilyesmi.
2022. jan. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!