Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ágyra szoktatott macskáknál...

Ágyra szoktatott macskáknál erősebb a szorongás ha?…

Figyelt kérdés
Erősebb a szorongás, ha ki lesz zárva az agyrol? Jobb, ha inkább nem is engedjük soha fel az ágyra és így nem alakulhat ki nála szorongás, ha mégsem mehet fel?

2022. jan. 24. 01:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%

Hát én még nem láttam macskát szorongani:)

Lehet egy macska szomorú, rossz kedvű...de hogy mentális beteg legyen,szerintem olyan nincs :) Egy kutyánál jobban előfordul.

2022. jan. 24. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
A macska helyén kezeli a dolgokat,képben van mindíg mindenről.Nem kutya hogy oviba, suliba,dilidokihoz kelljen cipelgetni.A macskainteligencia páratlan.
2022. jan. 24. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos van ilyen, első. Amikor befogadtuk az új cicánkat, az első durván szorongott miatta, akkor is, amikor már összeszoktak. Úgy evett egy évig, hogy minden falat után a háta mögé nézett, hogy szabad-e neki, pedig mindig külön csuktuk őket a nedves kajához, száraz is 2 szobában van kitéve. Hála Istennek, sikerült megoldani a problémát, így újra boldog, kiegyensúlyozott cica lett. 😊


Kérdező, a változást nehezen viselik. Ha kicsiként mehet az ágyra, akkor nagyként is el fogja várni ezt és rosszul fogja érezni magát miatta. Vagy most legyél erős, vagy később is engedd fel (amúgy miért zavarna?).

2022. jan. 24. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog szorongani amiatt akiről úgy gondolja, hogy rangsorban alatta helyezkedik el, mert úgy gondolja, hogy a szolgája vagy, nem úgy, hogy a gazdája. Kitiltani valahonnan is, csak fizikai akadály tudja. Ha lezavarod, abból sértődés/harag lesz, nem szorongás! Amikor nem látod, az első dolga lesz az, hogy felül az ágyra, csakazértis!
2022. jan. 24. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
58%
#3-mas az más, hogy az egyik macska egy másik macska miatt! A macskák egymást riválisnak tartják, egyik a másik felett áll vagy akik együtt nőnek föl, ott előfordul, hogy egyenrangúként tekintenek a másikra.
2022. jan. 24. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%
Megnézném azt a macskát, akinek akárki/bárki megtilthatja, hogy az ágyra feküdjön, ha neki ahhoz van kedve, hogy az ágyra feküdjön. Márpedig ahhoz szokott kedvük lenni, hogy az ágyra feküdjenek. Max. becsukott ajtóval lehet őket eltiltani. És legközelebb büntetésből jól odapisilnek.
2022. jan. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%
A kizárás nem opció, mert akkor ordibálni fog a csukott ajtó előtt. :)
2022. jan. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

No akkor jobb nem engedni már az elején.

Ajtóval zárnám ki, mert éjszaka nem tudok aludni, ha ott járkál körülöttünk, és akkor ezek szerint jobb nem is tudnia, mi van abban a szobában.

Köszönöm a válaszokat!

2022. jan. 24. 15:48
 9/14 anonim ***** válasza:
88%

#7, és kaparni az ajtófélfát. A gazdi enged, és macska befekszik az ágyba :)

Aki macskát vállal, szerződést köt arra is, hogy a fél ágya a macskáé lesz :)

2022. jan. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
90%
Fél ágy, persze... Alig bírtam felkelni ma reggel, úgy beállt a derekam, mert a 2 macska gyakorlatilag elfoglalta a franciaágyat, én meg valahogy s alakban lavíroztam köztük. 🤣
2022. jan. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!