Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak ezzel a cicával?...

Mit csináljak ezzel a cicával? Mi lehet ez e dudor?

Figyelt kérdés

Kertes házban lakunk. Van egy cicánk. (testvéremé igazából, de ő ritkán jár haza)

Egyszer csak felbukkant egy valószínűleg kóbor kiscica, sebes volt a feje is akkor valószinüleg kidobták. Apa beszelidítette hozzánk.

Észrevettem a múlthéten hogy a cica egyik hátsó tappancsán egy nagy piros dudor van és azon megy, a járásán nem is igazán látni. De nagyon csúnya (szerintem)

Nem találkoztam még ilyennel. És megmondom őszintén mivel nem tudom mi az nem szívesen hozom be a lakásba így. A másik cicát viszont igen, emiatt meg aztán kellemetlenül érzem magam.



2022. jan. 24. 22:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A legvaloszinubbhogy belelepett valamibe, es begyulladt, nem h8nnem h fertozo. Ha ennyire rettegsz, miért nem viszed allatorvoshoz?
2022. jan. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Nem érezném fairnak egyedül fizetni, mikor többen vagyunk a családban.

Apa azt mondta: "a macska jelezné ha valamije fáj"

Ő amúgy sem szeret ember orvoshoz sem menni, mert szerinte csak le akarják húzni pénzzel.

A másik oka, hogy 4 családtag közül nekem nincs egyedül jogosítványom.

2022. jan. 24. 22:28
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

Eleve orvoshoz kell vinni ha már magatokhoz szelidítettétek, még akkor is ha semmi baja.

Kell neki kiskönyv, oltás, féreghajtó, és ivartalanítani is kell hogy ne legyen még több kóbor macska.

Aztán ha bolhás akkor azt is kezelni kell, ha nem az, akkor is kell valami védelem hogy ne is legyen az.

Kell egy FELV/FIV teszt.

Neki meg még a feje is sebes és a lába sincs rendben, nem is értem hogy miért nem vittétek még állatorvoshoz.

Arról nem tehet hogy beteg és valóban nem fair dolog az egyiket beengedni, a másikat meg kint hagyni ebben a hidegben.

Mit is mondott a Kis Herceg? Valami olyasmit hogy amit megszelidítettél, az iránt felelősséggel tartozol.

2022. jan. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a macska pont, hogy nem jelzi, ha valamilye fáj. Tényleg el kéne vinni orvoshoz. Ha már befogadtátok, akkor kéne vele foglalkozni akkor is, ha baja van. Dobjátok össze 4-en az árát, úgy nem lesz senkinek túl sok.
2022. jan. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%
Ha pedig nem akartok költeni rá, akkor ne tartsátok ilyen mostoha körülmények között. Akkor inkább vegyétek fel a kapcsolatot állatvédőkkel, vagy hirdessétek a facebookon gazdikeresőként szegényt.
2022. jan. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Én csak érdeklődök, a döntés nem az enyém.

Szülők nem adnák oda máshova.

És nincs mostohakörülmények között kap enni, inni, bejöhet a lakásba is.

2022. jan. 24. 22:45
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja, csak állatorvoshoz nem viszitek
2022. jan. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%

"Nem érezném fairnak egyedül fizetni, mikor többen vagyunk a családban."


Te láttad meg a bajt? Igen.Téged érdekel a baj és a macska sorsa? Igen.Te be akarnád vinni a házba ha egészséges lenne? Igen.

Akkor? Miért kéne anyadnak-apádnak bele adni pénzt valamibe ami első sorban a te érdeked,és első sorban téged izgat.Nem várhatod el,hogy életed végéig mindig mindenbe bele adjon valaki,akkor sose lesz semmid.Mett mindenkinek van hova tennie a pénzét.A szüleid fizetnek lakást/hitelt,vagy minimum rezsit,és a leírtak alapján kocsit is fenntartanak és az élelmezést is gondolom ők oldják meg.A te jótékony ötleteidbe már had ne kelljen beszállniuk amikor te épp a hasadra csapsz,hogy na most adj egy 10-est mert láttam egy kóbor beteg macskát..


Ha te akarsz valamit te fizetsz,ha nem akarod akkor is fogd meg a macskát és add le egy szervezetnek nehogy daganat legyen.Vagy egy telefont is elég megemelni,hogy "jó napot xy vagyok és ezen a helyen kóborol napok óta egy sérült vagy beteg macska".

Ha tudnak érte jönnek.


+ Lehet,hogy másnak kocsija van,de neked meg van lábad,és van tömegközlekedés.Szerintem kibírsz egyszer 1-2 óra utazást is akár azért,hogy segíts valaminek ami saját magán képtelen.


Sose értettem,hogy miért kell mindig másra várni,ha TE akarsz jót és helyesen cselekedni.

Ha te meg sajnálod a pénzedet és az erősebb a macska iránti sajnálatodnál akkor ne szoktass oda legközelebb állatot amit nem tudsz vagy akarsz utána ellátni.

Minden amit magadhoz veszel,magadhoz szoktatsz azért felelősséggel tartozol,és felelősséggel tartozni valami iránt nem merül ki annyiban,hogy cserélgeted kint a vizet meg adsz egy marék tápot.


Nem kötelező segíteni a macskán,de ne másra várj ha te akarsz segíteni.

2022. jan. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Akkor meg most surgosen keressetek neki gazdat, mert nem, baromira nem eleg az, ha csak eteted.

Oltasokkal, ivartalanitassal mi lesz? Eloskodok elleni vedelem?

Most meg kolyok, ha jol ertem, talan konnyebben lehet neki gazdat talalni.

2022. jan. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Plusz ő így egy hordozó,nem szabad össze engedni egészséges macskákkal csak max másik fiv/felvessel..

Elfertőzi a környék többi macskáját.

2022. jan. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!