Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kismacskák milyen idős...

A kismacskák milyen idős korukban kezdenek el félni a kutyáktól?

Figyelt kérdés
Szeretnék majd kismacskát a kutyám mellé, de kicsit félek, mert múltkor egy kiscica úgy arcon karmolta, hogy csak lestem. A kutya nem bántotta. Így minél előbb kéne bemutatni őket egymásnak? Akár pár hetesen?
2010. szept. 10. 10:54
 1/5 anonim ***** válasza:
hat ahogy tudod pl 8-9 hetesen hozol egy cicát es ha a kutyussal nol fol akk nem fog félni a kutyáktol.késobb meg jaccani is fognak.ezt tapasztalatbol mondom
2010. szept. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

sajnos vannak macskák, akiket képtelenség kutyához szoktatni...

az én kutyám terelgette, őrizte pár hetes koruk óta kiscicákat... most a macskák kergetik őt...

2010. szept. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az első rossz élmény után kezdenek el félni. Tartani tartanak tőle, minden hirtelen mozdulatára elillannak, de nem félne, még nagyon kíváncsiak, játékosak.


Én egy 4-5 hét körüli kiscicát vittem haza a macskagyűlölő kutyámnak. Az első egy hétben nem engedtem össze őket, viszont betettem egy kutyás pokrócot a cicának a fürdőbe, ahol ideiglenesen lakott, hogy kutya szaga legyen.


Az összeszoktatás úgy nézett ki, hogy esténként egy jó fél óra órára összeengedtem őket, és ilyenkor kapta a kutya szemenként vacsoráját. Bármit csinálhatott, ami nem a macska ellen irányult, azt megjutalmazta, tehát gyakorlatilag folyamatosan etettem.


Kb, 1,5 hónapja volt, mostmár felügyelet nélkül is együtt merem őket hagyni, és nemrég lett egy barátnőmnek kis kutyája, őt is áthoztuk, hadd tanulja meg, hogy a macskát is szeretni kell. Az első két napban csk biztonsággal megfigyelt a kis törpe cicc, de asszem mikor harmadszor voltak nálunk már játszott velük.


Az nem túl jó, ha a cica már fél a kutyától, mert akkor menekülni fog előle, ettől zsákmánynak tűnik, és a kutya vadászni akarja, és ez egy olyan ördögi körhöz vezet, amiből marha nehéz kitörtni.


Szerintem minél kisebb cicát hozol, annál könnyebb. Azért ne 4-5 heteset, az enyém az került olyan fiatalon hozzánk, mert mentettük, de a tesója még nem tudott egyedül inni sem, szóval azért várd ki, míg elválasztható.

2010. szept. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Figyeljétek csak meg mit csinál egy teljesen újszülött kiscica, akinek még a szeme is csukva van és közel viszed egy kutyához. Fújni fog. Nem hittem a szememnek, többször is kipróbáltam. Tehát amikor megszületik, már ellenséges.

Amúgy pár nap alatt megszokják egymást, emiatt ne aggódj. Persze az a legjobb, ha minél kisebb a cica.

2010. szept. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet a macskák zsigerből már nem szeretik a blökiket ezért nem lesz köztük soha barátság!:D Mint az utóbbi válaszoló kölyökmacskás példája is jól mutatta...
2010. szept. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!