Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megmérgezték a cicám? Vagy mi...

Megmérgezték a cicám? Vagy mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Igen, tudom, el kell vinnem orvoshoz a pontos diagnózis miatt. De sajnos karanténban vagyunk, senkinek nem tudok szólni.


Szóval tegnap este nem jött haza, ma találtuk meg a pincében. Látszólag jól van, mármint a tekintete tiszta, étvágya van, evett-ivott sokat, ahogy behoztuk. Nem görcsös, nincs felpüffedve, és egyéb hasonló jellegzetes tünetet sem tapasztaltam. Viszont nem tud lábra állni, csak fekszik (fekve is evett, úgy hogy félig feltápászkodott). Próbálkozik, de folyton eldől, illetve közben keservesen nyávog. A fején harapásnyomok láthatók, valószínűleg verekedett más kandúrral. Illetve amit még észrevettem, hogy olyan, mintha menne a hasa (mindig szépen letisztogatta magát a fenekénél, de most ilyen nyákos bélsár szivárog belőle - egy két csepp).


Lehet ez mérgezés? És ha igen, hogyan segíthetnék neki? Mennyi idő után jelentkeznének a mérgezés jellegzetes tünetei?


Vagy lehet, csak a verekedéstől van ilyen állapotban? Esetleg lehet, hogy stresszes? Vagy megrántotta a lábát?


A leírtak alapján melyik valószínűbb?


Köszönöm a segítséget!!



2022. febr. 4. 11:33
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Ha megmérgezték volna, akkor nem valószínű, hogy élne már. Szerintem simán lehet, hogy bántották. De azért orvoshoz így is úgy is el kellene vinni. Nincs egy barátod, akinek ki adnád a macskát hogy vigye el?
2022. febr. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
5%
Lehet hogy csak nagyon elfáradt, és ezért nem akar mozogni.
2022. febr. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim válasza:
100%
Lehetetlen megmondani biztosra, hogy ez mérgezés-e, az én macskámnak is úgy kezdődött, hogy csak feküdt, álmosnak látszott, néha keservesen nyávogott egyet, alig tudott felállni, gyenge volt. Én azonnal orvoshoz vittem, de már így is késő volt, 5 nap után elpusztult. Amikor észreveszed a tüneteket, akkor már baj van. Ha nem viszed orvoshoz azonnal, el fog pusztulni, de ha elviszed, akkor is valószínű, hogy már nem éli túl.
2022. febr. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
89%
Pont szarnék a karanténra ha beteg lenne a kutyám. Úgysem ellenőriznek már. Szerintem nem mérgezés, hanem csúnyán megverhették más kandúrok, összeharapdálhatták.
2022. febr. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim válasza:
15%
R.I.P. cica
2022. febr. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
93%
Keress valakit, aki orvoshoz viszi! Nem maradhat orvos nélkül. Lehet, hogy a csontja törött, és ha össze is forr, rosszul, és egész életében sánta marad. Keress facebookon állatmentőket a környéketeken vagy hívd házhoz az állatorvost, hogy vigye be ő megröntgenezni.
2022. febr. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim válasza:
79%
Egyetértek a 4-essel, nem a karantén baromsággal kellene ilyne helyzetben foglalkozni, senkit nem érdekel...
2022. febr. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
97%
Hasonló lehetett a miénkkel is, sztem is megverték a többiek.
2022. febr. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
82%
Kit érdekel a karantén ilyenkor.
2022. febr. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
92%
belső vérzés, ha nem kap orvosi kezelést, nem éli túl.
2022. febr. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!