Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen fajta cicád van?...

Milyen fajta cicád van? Mennyibe került- ha vásároltad? Milyennek írnád le a természetét?

Figyelt kérdés

(Döntés előtt állunk. Előre is köszi.

Benti cicának, nem nagy lakásba, szeretnénk egy okos, ragaszkodó, bújós, de nem rengeteg feladatot igénylő cicát, és kezdők vagyunk.) Szerintem érdekes és tanulságos lesz olvasni a leirásotokat.



2022. febr. 5. 17:12
 1/8 Balasa Bence ***** válasza:
100%

Fekete nőstény házi macska (vagy ahogy a tudós emberek nevezik, "Európai rövid szőrű), édesapám vásárolta kiskoromban.


Kiskorában vad volt, de kitartó munkával - és egy kis krumplis tésztával - megszelídítettük. Már nyolc éves, egy igazi mintacica. Csak hozzánk jön oda, az idegeneket nem szereti. Az élete nagy részét kint töltötte, de most, amikor hideg van, bekérezkedik a lakásba. A dolgát kint végzi el.

2022. febr. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem nem érdemes ilyen olyan fajtájú macskát venni tíz meg százezrekért. Szerintem nem is szebbek, de semmivel sem tudnak többet mint egy házimacska. Belőlük meg sajnos annyi gazdátlan van, hogy Dunát lehetne rekeszteni. Szóval nézelődj menhelyeken meg Facebook csoportokban, hirdetésekben kiscicát. Sok cicám volt már, mindegyikük sima házimacska, lutri hogy milyen a személyisége (ahogy a fajtatisztánál is). Most éppen két lány cicánk van, még fiatalok, egy fekete és egy cirmos. A fekete nagyon bújós, követ mindenhova, folyton dorombol, beszédes, nagyon aranyos. A cirmos kicsit magának való, de pont ettől szerethető, mert amikor kimutatja a szeretetét, akkor ő nagyon szeret. Egyik cica sem karmol vagy ilyesmi, mivel nevelve vannak és jó környezetben élnek. Különösebb munka nincs a macskatartással. Napi párszor adsz neki enni, legyen mindig vize, és tartsd tisztán az almot. Igazából ennyi, a törődésen felül.
2022. febr. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg nincs azzal baj, ha valaki jo helyrol, tenyesztotol vasarol macskat, mert az adott fajta tetszik neki. Szaporitokat nem tamogatunk, ez alap, de nem kell azert elitelni valakit, mert vasarol.

Raadasul kinek mi a szep ugye, ez is relativ.


Viszont az, hogy mennyire lesz bujos, kedves, jellemfuggo leginkabb, tehat arra keszulni kell, hogy nem biztos, hogy hozza az elvart viselkedest a macska, hiszen ezert macska.

Ha biztosak akartok lenni a dologban, akkor felnott macskat kell befogadni, olyat, akirol tudni lehet nagyjabol, hogy milyen jellem. Kolykoknel ez lutri.

2022. febr. 7. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem gyerekként csak fajtiszta cicáim voltak (brit, perzsa, és egy skót).

Most felnőttként egy sima mentett utcai macskám van és sokkal hálásabb, mint a régi nemes macskáim.

Szóval nem függ a fajtától a személyisége.

Bevallom féltem egy utcai cicától, viszont nagyon megszerettem😊 Már nem vennék drágán cicát, ugyanis semmivel nem tudtak többet. De azzal sincs baj, aki "márkás" cicát akar, én csak azért írtam le a véleményem, hogy nem kell többet várni tőlük. Ha mindenképp fajtatiszta cicát veszel, akkor normális tenyésztőtől vegyél, ne sajnáld a pénzt rá. Genetikai vizsgálatokat kérj mindenképp, ugyanis sokszor azért olcsóbb, nincs papírja, mert mondjuk a kiscica szülei testvérek, meg ehhez hasonlók :/.

2022. febr. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
Vidéken bérletem egy házat, ott a tulajnál született egy kis fekete lánymacska és nagyon hozzám nőtt. Amikor egy kutya megtépte én vittem állatorvoshoz és akkor a nevemre vettem. Amikor hazaköltöztem Pestre, akkor velem jött es most boldog szobacica. Tulaj gondolom azt hiszi elütötte egy autó, soha nem hívott.
2022. febr. 9. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Két brit rövidszőrű cicánk van, 230.000-ért vettük őket (külön volt ennyi, nem együtt).

Nyugis macskák nagyon, de igénylik a törődést és a szeretetet napi szinten. Igaz, hogy testvérek, de két nagyon különböző személyiség. Az egyik bújós és ahogy leülsz, rögtön az öledben van és bújik az arcodhoz, dorombol. A másik ezzel szemben napi 20-25 perc szeretgetést enged meg maximum és ha elege van, azt elég határozottan jelzi is.


Van egy utcán talált trikolor cicánk is, ő igazából szerintem valami sátáni ivadék. Imádjuk, bő 1 éve van velünk, de olyan, mintha lenne egy kisgyerek a családban. Mindenhová felmászik, bebújik mindenbe beleeszik. Hiába szólunk rá, ránk néz, nyávog egyet és ugyanúgy folytatja. Értelmes nagyon, csak éppen nem érdekli, hogy mi mit szeretnénk. Ő a másik kettővel ellentétben szinte sosem alszik, cserébe a függönyeink, bútoraink tönkre vannak téve.

2022. febr. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Mind a kettő talált macska.Nem jelentkezett értük senki,így rajtunk ragadtak még kis korukban.

Az egyik egy Maine coon jellegű cica (állatorvos állapította meg,nem mi mondtuk rá.fekete alapon szürke avagy szürke alapon fekete,hosszúszőrű,11.5kg,kandúr) a másik egy sima kis házi.(fekete,5.5kg,kandúr)

Ivartalanok,jól kijönnek.Aránylag csendesek is,viszont a nagyobbik macska nagyon sokba van.Nem kövér,csak nagyon nagy.Magas is,hosszú is,kb sétáltathatnám kint,nagyobb mint egy kis termetű kutya..

2022. febr. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szemétnél találtam nagyon kicsi, hosszúszőrű kölyök "kutyát". Nézegeti a család, megállapítjuk, hogy biztosan szuka kutyus. Másnap dokinál derült ki, hogy igazából fiú és, hogy macska.Kókler a neve :D
2022. febr. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!