Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Akinek kettő vagy több macskáj...

Akinek kettő vagy több macskája van, szeretik egymást a cicák?

Figyelt kérdés

Nekünk két ivartalanított lány cicánk van, testvérek, de egyáltalán nem szeretik egymást. Sokszor egymásra fújnak vagy egymásra morognak. Sosem alszanak összebújva, pedig az olyan aranyos lenne.


Azért hajlandóak meglenni egymás közelében, de tisztes távolságot tartanak. (pl mindketten az ágyban alszanak, de az egyik az ágy egyik felén, a másik a másikon.


2022. febr. 6. 14:01
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
ja
2022. febr. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Az enyémek egymást nyalogatják, játszanak, mókáznak, ha fáznak összebújnak.
2022. febr. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

A macska alapvetően nem falkaállat, ha egy lakásban egymás mellett megélnek verekedés nélkül, és felosztják a területet - pl ki hol alszik az ágyban -, az már jó.


A mieink ősszel alszanak összebújva, ha kezdenek bejönni a hidegek, az év többi részében nem. :)

2022. febr. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Kettőm van, ivartalan különneműek. Összebújva alvás az alap, keresik egymás társaságát. Néha lájtos bunyó, utána 5 perc és nyalifali, gondozzák, mosdatják egymást. Kergetőzni is szoktak. Egy nagy alomtál van, ott is mindig béke van. Étkezés viszont külön szobában, saját tányér és saját ennivaló mindenkinek, énidő amikor biztos, hogy zavartalanul, nyugodtan ehet. 13év, pindurkák voltak mikor jöttek, egy helyről.
2022. febr. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Két cica van a lakásban, mindkettőnek külön szobája van, ahová elvonulnak aludni, tisztálkodni. Egymás szobájába sosem lépnek be. A nappaliban szoktak találkozni, falatozni, már nemigen hancúroznak, de néha nyalogatják egymást.9 hónaposak.
2022. febr. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
2 ivartalan macskám van, egy 9 éves nőstény és egy 8 éves kandúr. Elviselik egymást, de nem szeretik egymást. Akkor vannak jóban, amikor vagy rajtam vagy a férjemen alszanak mindketten, egyébként igyekeznek a ház legtávolabbi pontján elhelyezkedni a másiktól.
2022. febr. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálunk hasonló, talán egy fokkal jobb a helyzet. Egy 7,5 éves kandúr és egy 7 hónapos kis nőstény van, ivartalanítottak. Nem szeretik kimondottan egymást, azaz a kicsi szerintem szeretné a kandúrt, de ő marha antiszoc, csak a férjemet szereti, engem is csak megtűr a genya :D Szóval itt sincs összebújva alvás, meg egymás mosdatása, a nagy nem engedi maga mellé a kicsit, ha lefekszik valahova, és a kicsi odamenne, ráfúj, rámordul. De ha éppen jobb a kedve, akkor kergetőzni, játszani hajlandó vele. Őszintén szólva nem is vártam tőle mást, sejtettem, hogy a legtöbb, amire hajlandó lesz, hogy elviseli, én ezzel megelégszem. A 2 éves kutyával is ilyen, ő viszont szívesen játszik a kisebb cicával, úgyhogy mindenki boldog :D
2022. febr. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekünk két 6 hónapos testvérpár cicánk van, egy fiú, egy lány.


Nagyon szeretik egymást, mindig összebújva alszanak, és nagyon ragaszkodnak egymáshoz. Sírnak, ha az egyik nem találja a másikat. Együtt esznek, együtt alszanak, játszanak. Néha még az alomba is egyszerre végzik a dolgukat.

2022. febr. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Egy év különbséggel találtam őket kidobva 4-5 hetesen. Első egy kandúr második lányka. A nagy cica először félt az új picitől, odasettenkedett, a pici már aludt, erre a nagy odaver neki egyet, aztán elugrik hátra, várva, hogy mi fog történni 😂

De amikor már megismerte(2 nap) azóta olyanok mint a testvérek, a nagy védi a picit mindentől, ha jön valaki hozzánk, beterelgetni az ágy alá meg ilyenek. A pici meg bátrabb, mint ez a nagy kópé, ha a nagy valamitől nagyon elkezd félni, a pici megy utána, nyugtatja, vagy pl a nagyot vittem oltásra, amin megjöttünk a pici már puszilgatta. De amikor egyszer együtt vittem őket az orvoshoz, a nagy bevédte a picit, mikor adni akarták neki az injekciót, majdnem nekiment a dokinak 😂

Nagyon nagyon szeretik egymást.

2022. febr. 7. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Anya-fia párosunk van. Nagyon sokat verekednek, csomókban tépik egymásból a szőrt. Találtuk az anyamacskát 3 kölykkével, örökbe adtuk őket, de visszahozták az egyiket 1 nap után, mert nem evett. Az anyamacska abban az egy napban volt igazán boldog, egész éjjel velem aludt, egész nap játszott, mikor visszahozták a picit, fújt rá, el akarta kergetni a háztól. Végül megbékélt, de mai napig csak akkor játszik, hizeleg, vagy foglakozik velünk, ha a picitől külön van. Ha a pici jelen van, akkor ő elmegy onnét, elfekszik valahol és semmit sem csinál. Mintha még volna sértődve. És amúgy amióta a pici felnőtt, ő bántja az anyját, ő kezdi a verekedést.

De már nem adjuk oda senkinek, égi jelnek vettük, hogy visszahoztak egyet. Hát ezt beméztük.

2022. febr. 7. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!