Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen bolhaírtó nyakörvet...

Milyen bolhaírtó nyakörvet használtok?

Figyelt kérdés
Olyan bolha irtó nyakörvre lenne szükségem,ami már a bennük lévő bolhákat is megöli,és helyt áll az újrafertőződéssel szemben is.

2022. febr. 8. 19:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én cseppet teszek kutyára és cicára is. Jól bejött eddig és nincs is veszélyben,hogy esetleg felakad valahova vele.

Állatorvosnál szoktam venni.

2022. febr. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nyakörv csak távol tartja, de nem öli meg.

Ami biztosan megöli az a tablettás bolhaírtó.

2022. febr. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Esetleg márkát tudnátok írni.Sokk cseppet próbáltam már,többségük nemsokat ért.
2022. febr. 8. 20:56
 4/4 anonim válasza:

A nyakörv tökéletesen írtja a bolhákat. Igaz, én 1996 óta ugyanazt használom kutyára, macskára, mert sajnos nekem a macsekokat 1-2 bolhanyakörv már majdnem kinyírta, az egyik konkrétan megmérgezte, egy másiktól meg olyan allergiás rohamot kapott, hogy hajszálon múlt. Ami röhej, hogy a cicáknak való bolhanyakörv volt a ludas mindkét esetben.

Egyébként újfoundlandi kutyára - pedig nem vékony szőre van - is tökéletes.

96 óta tartok újfoundlandit, akkor találtunk egy kis szürke perzsacicát és még akkor tapasztalatlanok lévén sikerült úgy bebolhásodni, hogy a lakás is tele lett. Akkor vettem meg az első bolhanyakörvet, amit a kezembe nyomtak a kisállatkereskedésben. Ez volt a Bobi RODEX nyakörv, kutyákra. Akkor még nem tudtuk, hogy cicára nem szabad kutyanyakörvet adni, így a cica is azt kapott. Semmi baja nem lett!! Viszont pár nap alatt elfogytak a szőnyegből is ránk ugráló bolhák. Addig a minden napi porszívózás ellenére se akartak elfogyni. Én azóta is kitartóan ezt veszem, cicáknak is. Kétszer vettem cicanyakörvet, az egyiknek a nevére nem emlékszem. Feltettem a cicára valamikor napközben, estére már gubbasztott és folyt a nyála. Levettem a nyakörvet - biztos ami biztos - és reggelre beütemeztük az állatorvost. Reggelre viszont már semmi baja nem volt. Ezért gondolom, hogy attól lehetett, úgyhogy maradtunk a Bobinál. 3 éve láttam meg a Happy Pet bolhariasztó nyakörvet, ami vegyszermentes, igaz csak riaszt, nem írt, de nem volt bolhánk, gondoltam elővigyázatosságból nem fog ártani. Ettől kapott a cica olyan allergiás rohamot, hogy duplájára dagadt a feje, nyaka, szerencsére gyorsan kiért az állatorvos. Azóta csak egyszer kockáztattunk, idén nyáron, amikor a nagy melegben sikerült rendesen összeszedni, viszont nem kaptam Bobit, és mivel sürgős volt, a Freshnapf-ban vettem. A nevére nem emlékszem, de arra figyeltem, hogy a nyakörvben lévő irtóanyag pont ugyanaz az összetételű legyen, mint a Bobié. Attól sem volt gondjuk még a cicáknak sem, viszont 4 hónap helyett kb. 1 hónap a hatékonysága. A Bobié kb. megvan a 2-3 hónap.

Elhiszem, hogy a Kiltix, meg a Forresto nagyon jó, azt is, hogy nem szabad a cicának kutyanyakörvet, de én már nem merek kockáztatni a fentiek után, úgyhogy maradunk a Bobi kutyanyakörvnél cicáknak is, mert az elmúlt években se kutyánál, se cicánál nem volt gond és a hatása nagyon jó. Újfoundlandi, csivava és keverék kutyus használta nálunk eddig, cicáknak is 2 perzsa, 1 sziámi és 3 házicicánál sem volt gond. Bocs, ha hosszú lett.

Ja, még annyit, hogy van bolha IRTÓ és bolha RIASZTÓ nyakörv, a riasztó tényleg csak riaszt. Meg talán még annyit, hogy kullancsot sosem találtam egyik állatban sem, pedig zöldövezetben lakunk és van kullancs is sajnos. Bolha az előfordult, de, ha volt rajtuk nyakörv 1-2 nap alatt megoldódott.

2022. dec. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!