Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet a cicának 2 különféle...

Lehet a cicának 2 különféle hatóanyagú féreghajtót egyidőben adni?

Figyelt kérdés
Van egy menhelyről befogadott 5 hónapos cicusunk. 8 hetes korától van nálunk,sokat küzdöttünk a fülatkájával. Az első állatorvosi látogatásnál kitisztították a fülét, kapott oltást és Broadline spot on-t. 2 hét múlva újabb oltás, fültisztítás. Ekkor megkérdeztem nem kellene e neki féreghajtó, doki azt mondta nem, mert a Broadline féreghajtó is és kettőt egyszerre nem szabad. Újabb 2 hét múlva megint fültisztítás és újabb adag Broadline. Persze otthon is rendszeresen tisztítottuk a fülét, de az atkák megmaradtak. Január végére az egyik füle végre kitisztult, de most meg sárgás barnás ragacsos trutymó termelődött neki. Ráadásul a széklete is híg lett (nem hasmenés, csak a napi szokásos laza, hígabb), és a popója is piros lett,szval visszamentünk az állatorvoshoz, kapott a fülébe valami gélt, és Giardia tesztet csinált, ami pozitív lett. Kaptunk Ferdocat féreghajtót 10 napig kell adni neki,probiotikumot, fertőtlenítő sprayt és Advocate cseppet,amit a nyakára kell tenni. Megkérdeztem a gyógyszertárban, hogy rá kell e most az Advocate-et tenni a féreghajtóval együtt, a válasz az volt, hogy igen, mert úgyis más a hatóanyag. Ez tényleg így van? Mehet a kettő együtt? Mert ugye az Advocate féreghajtó is. Valaki adott már cicájának Advocate mellett féreghajtót is?

2022. febr. 10. 12:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad, de kérdezz meg egy orvost aki ért hozzá.
2022. febr. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mikor kapta az utolsó féreghajtást?
2022. febr. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
A féreghajtók erős májkárosítók is egyben, ezért nem ajánlott sem nagyobb adagot, sem kétféléből adni.
2022. febr. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Most tegnap óta kapja a Ferdocat-et a Giardia miatt, 10 napig kapnia kell folyamatosan. Előtte minden hónapban Broadline spot on-t kapott a fülatka miatt.
2022. febr. 10. 15:19
 5/8 A kérdező kommentje:
A Ferdocat mellé írta fel neki a doki az Advocate-et a fülatka miatt, és ebben nem vagyok biztos, hogy jó lesz e, ha ráteszem az Advocate-et, mikor mellette most 10 napig Ferdocat féreghajtót is kap
2022. febr. 10. 15:23
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha kétségeid vannak, hívd fel a dokit. Az a biztos válasz .
2022. febr. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az Advocate tuti jó atkára!!

Azt nem tudom, hogy a sok más dologgal együtt adható-e.

2022. febr. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A mi kiscicánk füle is atkás volt és Advocate helyrehozta. De mi csak azt adtuk neki, mivel az féreghajtó is. Kérdezd meg az orvost mégegyszer. (7 voltam)
2022. febr. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!