Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek,hogy tudjak aludni...

Mit tegyek,hogy tudjak aludni tőlük? Egyedül maradtam 2 macskára es kialvatlan vagyok , mert reggel ébresztenek, ha kizárom őket, kaparnak.

Figyelt kérdés

Volt barátom nagy macskás, de addig, amíg simogatni kell őket. Én láttam el mindegyiket mindig, én almoltam. Reggel ,ha nem bírtak a seggükkel, néha ő kelt fel és ment wcre és kizárta őket, így én nem ébredtem fel és tudtam tovább aludni. Most én vagyok egyedül velük és mindenhogy felébredek rájuk, minden reggel. Amúgy is rosszul alszom,de magamtól nem is tudom mikor ébredtem utoljára.

Vegyek erős altatót erre a 10-15 évre, amíg velem vannak? Kizárt, hogy másnak adnám őket, de ez az alvás dolog nagyon zavar.


2022. febr. 15. 07:00
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
32%
Hacsak nem éjjel 3-kor fekszel, a macska meg 5-kor kelt, akkor nem értem a rinyálást....
2022. febr. 15. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Azért nem 5-6 órát akarok aludni minden nap..
2022. febr. 15. 07:14
 3/37 anonim ***** válasza:
90%
20 év macskatartás tapasztalatával mondom: adj nekik enni amikor elkezdenek mozgolódni, még ha csak 5 óra van is. Ha jóllaktak, lenyugodnak és alszanak egész nap.
2022. febr. 15. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%

Reggel kaja miatt kaparnak vagy csak unatkoznak?

Ha rájöttek hogy akkor van kaja ha felébredsz, fel fognak kelteni, mi azt csináltuk hogy kaja előtt egy bizonyos csengőhangot játszunk le így mostmár arra asszociálnak hogy ha meghallják a hangot akkor van kaja, nem akkor mikor a főemlős felkelt.

Éjszakára amúgy kicsukjuk őket mert nem vicces mikor hajnali kettőkor kergetőzés közben kiengedett karmokkal vetődik a kitakart lábadnak minden egyes éjjel. Elvannak kint meg ha reggel már ébren vagyunk de még fetrengünk beengedjük őket.

2022. febr. 15. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
93%
#3 nálunk ennek az lett az eredménye hogy egyre korábban ment a dajdaj míg a végén hajnali fél 3-kor vonyított kajáért.
2022. febr. 15. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 Noren1989 ***** válasza:
84%

3macskàm van, az alàbbiakat tapasztaltam:

-a nagy àtalussza az egész éjjelt, horkolva (nemsokà 5éves lesz),

-a kicsik enyhén hiperaktívak, ha éhesek még többet rohangàlnak (1,5évesek és dafuq a viselkedésük).


Este 7körül kapjàk a vacsit, 10-11ig szaladgàlnak, meg cecàskodnak (simidömping, összebújàs, boksz, rohanga keveréke).


Hajnal 5ig nyugalomban szundítok tőlük (amúgy rossz alvó vagyok, mindenre felébredek).

2022. febr. 15. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
85%
#5: Én az enyémeknek este, éjszaka és reggel is szoktam kaját adni. A macska éjszakai állat (bár az enyémek általában alszanak akkor is), ha valakit zavarnak a gondozásukkal járó kényelmetlenségek, annak nem ajánlom a tartásukat. Macskától is függ, egyszer volt két macskánk, amik reggel csendben vártak, amíg fel nem ébredünk, bár az egyik, amíg kicsi volt, ébresztgetett, kaparta a CD-állványt vagy a képkeretet. Felébredtem, szóltam neki, akkor odaszaladt és rámtelepült. Símogattam kicsit, és lenyugodott. Bent tartani macskát más feladat, mint pl. falun házon kívűl.
2022. febr. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:

Van kint száraz kaja. Reggel fél 7 után, amikor felkelek, kapnak tasakosat.

Próbáltam régen, amikor csak 1 macska volt, hogy felkeltem méretezni, de annál rosszabb lett. Utána sem hagyott aludni. Így hát akkor kapnak enni ,amikor én felkelek.

Volt,hogy azon gondolkodtam, veszek ki egy szobát valahol 1 éjszakára, de őt meg azért nem tudnék aludni ,mert nem s megszokott környezetem.

2022. febr. 15. 07:49
 9/37 anonim ***** válasza:
73%

#8: "Utána sem hagyott aludni. Így hát akkor kapnak enni ,amikor én felkelek."

Ezt nem nagyon értem.

"azon gondolkodtam, veszek ki egy szobát valahol 1 éjszakára"

Ezt sem értem, mit oldana meg 1 éjszakára máshol aludni.

2022. febr. 15. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:
Nagyon régen megróbáltam, hogy a nyikkanására felkeltem és megetettem, de utána ugyanúgy vergődött tovább. Nem volt értelme felkelni etetni hajnalban.
2022. febr. 15. 08:00
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!