Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tanyán miért nem szokás...

Tanyán miért nem szokás ivartalanítani a macskákat?

Figyelt kérdés
Mamámnak 2 macskája van, testvérek. Az egyik kan a másik nőstény. Elvinni nem tudom őket, mert karmolosak. Még simogatni se lehet őket. De észre vettem hogy tanyákon össze vissza szabadon vannak, nincs az hogy esetleg lakásban tartják őket.
2022. febr. 15. 12:19
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
45%

Talán mert tanyán vannak. Tanyán! Mi a túrót keressenek egy tanyán bent a házba?

Másrészt meg megint minek ivartalani egy tanyán ahol elférnek? Pláne, ha tudják őket etetni. De tanyán vannak, még akár magukat etetik simán. Egerésznek..

2022. febr. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
70%

Mert a macska fogyóeszköznek van tekintve.


A státusza kb. egy patkányéval ér fel.

2022. febr. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
83%
mert ott a macska egyreszt fogyoeszkoz, masreszt nem hazikedvenc. inkabb megturt allat, mert az egereket es a patkanyokat irtja es tavol tartja
2022. febr. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
94%

Nem kell ehhez a tanyaig se menni, apam varosban el, van kutyaja es macskaja is, mind kint persze.

Ivartalanitani egyiket se akarta, de nagy nehezen honapok konyorgese aran csak belatta, hogy nem hulyeseg, igy elvitte oket. Az volt a “szerencse”, hogy a macska meg nem tuzelt akkor, kulonben tuti hagyta volna elleni is.

2022. febr. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Egy néninek a háza körül kb 5 macska van. Annyi minek?
2022. febr. 15. 13:10
 6/30 anonim ***** válasza:
68%
miert lovagolsz ezen kerdezo?
2022. febr. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Mert bosszant hogy városban szinte kötelezik.
2022. febr. 15. 13:21
 8/30 anonim ***** válasza:
66%
igazabol mindenhol kotelezo. csak senki le se szarja sajnos
2022. febr. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
94%

Tanyán nem szoktak túlszaporodni a macskák. Mert néhány év alatt el szoktak tűnni, valószínű a gyengülő érzékszerveik miatt baleset éri őket. Például kutyatámadás, vagy akár mérgezett egeret esznek valahol. Ha mégis túlszaporodnának, akkor a szomszéd tanyán lakók igényt tarthatnak egerésző szolgálatukra.

Mikor ott laktam, nálunk is túlszaporodtak, de csak addig míg akkorák nem lettek, hogy elvihették az ismerősök, mindig volt rájuk jelentkező.

2022. febr. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Hát rájuk nincs. Már felnőtt macskák, és azt vettem észre legtöbbjük nem megy ember közelébe. Vagy elszalad, ha a közelébe megy az ember.
2022. febr. 15. 13:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!