Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Perzsacica tartás?

Perzsacica tartás?

Figyelt kérdés

S.O.S

Ma hoztam el egy "boszorkánytól" egy perzsa cicát.A szomszédok azt mondják nem egyszer látták,hogy nyakon vágta szegényt. Hálistennek rá tudtam venni,hogy elhozhassam tőle ha már ennyire nem szerette .

Na szóval hétfőn szerzek be neki macskasampont mivel tele van bolhával és úgy kikaparta már a bőrét,hogy vérzik neki.

A szőre is nagyon hullik. Valahol kisebb körben nincs is szőre. Szerdán tud fogadni a doki minket . Tudnátok ajánlani valamilyen vitamint amitől a szőre helyre jönne addig is ? Meg nagyon könnyezik a szeme arra mi lenne jó? A szeme alatt a szőre már a könytől össze van àllva

Borzasztóan néz ki .

Megmondom őszintén nekem soha se volt még ilyen fajta cicám szóval nem igazán tudom,hogy pl. milyen vitamint nézzek neki vagy hogy a könnyezését hogy állítsam meg .


2022. febr. 18. 23:06
 1/4 anonim ***** válasza:
66%

Igazából ezeknek nem sok köze van a fajtához. Talán annyi lehet, hogy perzsáknál többször fordul elő a befordult, belül szőrös szemhély, ami okozhat irritációt. És a túl kidülledt szem is gyakoribb. De más is okozhatja, hogy könnyezik. Egyelőre törölgesd meleg vizes ronggyal vagy papírral, külön-külön mindkét szemét, hogy esetleg ne fertőzzel el egyik szeme a másikat. Kamillatea nem igazán jó, az szárít és esetleg csak még inkább könnyezik majd tőle.

Ha bolhafésűt tudsz addig szerezni, azzal is fésülheted.

2022. febr. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Énnnnn válasza:
74%

Szegény, szerintem rendbejön csak szerető gazdi kell neki.


A szőre összegabalyodik ha nincs fésülgetve rendszeresen, lehet ezért is hiányzik foltokban

2022. febr. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 scamdemic ***** válasza:
50%
Elsőre plázacicát olvastam. :)
2022. febr. 19. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
83%

"szemhély"


hogy a frászkarikába lehet ezt így leírni...ez természetesen az elsőnek szól

2022. febr. 19. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!