Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fekete széklet, levertség?

Fekete széklet, levertség?

Figyelt kérdés

sziasztok!

a cicám egész feketét kakilt (de megnéztem közelről, az állaga szaga nem rendellenes, és csak szőrt láttam benne ami mivel vedlik gondolom nem meglepő) aztán hányt is, és nagyon kókadt egész nap, sokat alszik és amikor megy, mintha émelyegne. utóbbi pár napban agresszív volt és most is ha nagyon simogatni kezdem megkap. olyan kicsit mintha fájdalma lenne, úgy fekszik meg gubbaszt néha, meg olyankor látszólag a semmiért elkezdi csapkodni a farkát is.

korábban évekig hipoallergén kaját kapott csak, most próbáltuk ki 2 hónapja a halat adni neki, hogy jó-e neki, továbbá 3 hete lett ivartalanítva (8 éves lánycica) szerintetek ezekhez lehet köze, vagy valamilyen betegség inkább? a dokit legközelebb hétfőn tudom hívni, addig tudtok valami tippet adni, volt hasonló tapasztalatotok?



2022. febr. 19. 13:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Milyen doki az, akit hétvégén nem tudsz hívni? Hívj más orvost, ügyeletet akármit. De beszélj eggyel, mert ez rosszul hangzik.
2022. febr. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Minden városban van állatorvosi ügyelet!
2022. febr. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%
2, Szolnokon pl nincs:)
2022. febr. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Állatorvosi ügyelet:

[link]


Megyénként lehet választani. Mindig frissítik érdemes megjegyezni az oldalt, ha baj van lehet keresni. Ha nem is a városodban, de a közelben fogsz találni. Telefonálni meg bármelyiknek lehet akár két megyével messzebbinek is, biztosan mond valamit, mit tegyél/kit hívj.

2022. febr. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A cicád meghal, ha azonnal nem látja orvos, gyomorvérzése van valószínűleg.
2022. febr. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A fekete széklet emésztett vértől lehet. Szóval jól mondja az előző, valahol vérzés van az emésztőrendszerében.
2022. febr. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A fekete széklet jól írják az vér miatt van, hányt is szóval valami idegen test is lehet, szoval keress egy állatorvost. Nyers disznohust nem evett ugye? Illetve be van oltva? Kotelezo oltasok mint a veszettseg ilyenekre gondolok. Laza van?

Folyadekbevitel, táplálkozása milyen? Féregtelenítve is volt?

2022. febr. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%
5-ös, 6-os nem biztos hogy gyomor problema lehet a bélben is a probléma. Illetve fekete széklet ráktól is lehet. De mivel ilyen tunetei voltak ezert sanszos hogy vagy a gyomorban vagy a belben van valamilyen jellegu verzes.
2022. febr. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

UPDATE


elnézést hogy így lógva hagytam a kérdést és köszi a sok választ! még aznap konzultáltam egy állatorvostan hallgató ismerősömmel és az ő ajánlásával kerestem fel szintén aznap a 13. kerületi Lehel utcai állatkórházat (extra segítőkedvesek, szuper cukik, megbízhatónak tűnnek egyébként)

megvizsgálták, nem találtak semmi rendelleneset, lázat is mértek, ami még megfelelő volt neki, és arra jutottunk, hogy vagy valami hülyeséget benyelt és az karcolta végig az emésztőrendszerét, vagy a táplálkozásával van gond. szóval kaptunk gyógyszert, cicus még szurit fájdalomcsillapítóval, gyógyszerekkel, 2 hónapos diéta-ajánlást és azt mondták hogy ha 1 hét múlvára nem javul, akkor irány kontrollra és a hasi ultrahangozásra.

de már aznap később is rendben volt a széklete, 2-3 napig kapta a venter port a kajájába bekeverve, azóta olyan étvágya van hogy a házat fel tudná falni, széklete azóta is rendben van, nyugodtabb, és minden szuper. :)

2022. febr. 24. 18:03
 10/10 A kérdező kommentje:
#7 egyébként, igen, minden oltása megvan, nyers disznót nem evett, tünete volt hogy 2x is meggondolta hogy egyen-e vagy se, ebből gondoltuk hogy valószínű a gyomrával lehetett valami, fekély vagy ilyesmi. féregtelenítve 3 éve volt utoljára, most ez már időszerű lenne elővigyázatosságból, de tudtommal nem férges, súlya is teljesen rendben van, sőt most szeptember óta hízott is majdnem fél kilót (aminek örülök, mert picike, ránézésre soványka cicus) :)
2022. febr. 24. 18:09

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!