Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska fül rüh spot-on után?

Macska fül rüh spot-on után?

Figyelt kérdés
Van két kosztos macska a ház körül. Kb egy éve keveredtek ide, megsajnáltam őket, kapnak enni, de nem is minden nap jönnek. Kb három hete vettem nekik frontline combot, addig nem volt rajtuk semmi védelem, de mivel tavaly sok kullancs volt bennük, így beruháztam. Kb egy hete vettem észre hogy az egyik furán tartja a fülét és vakarja is rendszeresen, plusz rázza a fejét. Belenzetem a fülébe hát rühös! Egész eddig nem volt ilyen baja, se bolha, se rüh, valamint a frontline combonak is hatni kellett volna, ha volt is. De eddig nem volt ilyen. Mit tegyek? Van valami olcsóbb szer? Vagy csak folytassam havonta a spot - ont? Sajnos jelenleg egyáltalán nem fér bele hogy állatorvoshoz vigyem. Pár hónap múlva talán, de most nem. Ráadásul nem is tudom, kinek a macskái, de segíteni szeretnék.

2022. febr. 22. 13:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Csak az orvosi, vényköteles csepp fogja nekik elmulasztani, ezek a boltiak szarok!

Selehold, Advocate, Stronghold..

2022. febr. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Akkor ne mérgezd őket spot-onnal havi szinten, főleg, hogy nem is a te macskáid.
2022. febr. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Senki macsái ezek, azt gyanítom. Tanyán élek,es ezek elég félvad macskák.
2022. febr. 22. 14:01
 4/11 anonim ***** válasza:
71%

Köszönöm, hogy törődsz azokkal, akiknek szükségük van rá.



Advocate-ot javaslom én is. Drágább, mint a vény nélkül kaphatóak, de sokkal jobb a hatása. Ezt ismerem és használom. Nekem nagyon bevált... (nem nekem, a macskáimnak :D)

2022. febr. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi! Mennyibe kerül ez az Advocate? Milyen gyakran kell csepegtetni? Allatpatikában be tudom szerezni? Elpusztítja a fülrühöt, anélkül, hogy az állat fülébe kellene nyúlni?

Köszi ha válaszolsz! Rakerestem a neten, de nem láttam infót, egy elég érdekes magyarral lefordított oldalon kívül.

2022. febr. 22. 14:31
 6/11 A kérdező kommentje:
Ja es még egy, kiadják vény nélkül?
2022. febr. 22. 14:31
 7/11 anonim ***** válasza:
Gyanítod? Az nem elég. Honnan tudod, hogy a gazdája nem kezeli-e valamivel őket? És ha a szerek kölcsönhatnak? Baromi könnyen meg tud mérgeződni egy macska, iszonyat nagy felelőtlenség idegen macskát bármivel is "gyógykezelni". Pláne havonta, pláne ezekkel a szerekkel.
2022. febr. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Te írtad ki ezt a kérdést is? https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__11524262-sp..


te biztos, hogy nem vagy normális. Hagyd békén azokat a macskákat.

2022. febr. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nincs gazdájuk,99%.(100 nem, mert az csak a halál) Pláne nem olyan aki kezeli őket. Tanyán élek, azt a pár "szomszédot" (így írom, mivel tobbszáz méterre vannak) ismerem. Errefelé a kutyák is ketrecben vannak, amit én ugyan nem pártolok, de tenni nem tudok ellene. Szerintem ki is röhögnének, ha megtudnák, hogy költök egy (két) macskára.
2022. febr. 22. 18:37
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem én írtam ki. Január elsején meg nem volt semmi bajuk. Mondom, hogy pár napja van csak.

Azt meg higy ki a normális, nem te döntöd el. De bírom, hogy mindegyik kérdés alatt van valami beszólogatós agyatlan.

2022. febr. 22. 18:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!