Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 7 hónapos kandúr ivartalanítása?

7 hónapos kandúr ivartalanítása?

Figyelt kérdés
Lett egy 7 kónapos kandúr macskák, akit a jövőhéten elviszünk ivartalanítani. Ha az megtörténik, utána mi a teendő? Hogy kell ápolni pár napig, vagy mire kell figyelni stb? A másik macskánk, aki már 10 éves őt ivartalanítva kaptuk anno így nincs tapasztalat ilyen téren.
2022. febr. 28. 07:48
 1/9 anonim ***** válasza:
1%
Felelős állatorvos 1 éves kora előtt nem ivartalnítja.Addigra alakulnak ki a másodlagos nemi jellegek.Igazából arra kell figyelni,hogy amikor még kába nehogy leessen valahonnan,másnap a miénk már jól volt.
2022. febr. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A dokival még nem beszéltünk. Szóval lehet, hogy akkor még nyárig nem is lehet majd vinni? Am, ezekszerint úgy komolyabban nek kell rá figyelni. Nem lázasodik be vagy vérzik meg ilyenek?
2022. febr. 28. 08:14
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Ez hülyeség. Fél éves kor előtt is lehet vinni. Nekem 2 fiú van, 4 hónaposan lettek ivartalanítva. Most 2 évesek. Semmi bajuk nem lett,normálisan fejlődtek. A műtétet is jól viselték, kicsi volt a sebük, hamar meggyógyult.

Műtét után ad a doki fájdalomcsillapítót amit otthon a kajájukra teszel majd és elfogyasztják. Nem fog vérezni.

A hordozóból jobb ha nem veszed ki 1-2 órát a műtét után (talán több, már nem emlékszek, doki elmondja) , mert még kábák, dőlöngélnek, megsérülhetnek.

Műtét előtt x órával nem lehet enni, inni nekik. Ezt is elmondja a doki ha felhívod.

2022. febr. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%

Az én állatorvos azt mondta, hogy 6 hónapos koruktól nyugodtan lehet lehet őket ivartalanítani.

Én a macskámat 9 hónaposan vittem, igaz ő nem kandúr, de nekünk a műtét után raktak egy gallért a nyakába, hogy ne piszkálja/nyalogassa a sebet. A gallért nagyon-nagyon utálta. Mikor haza hoztam a műtét után nem volt még teljesen magánál és szegény esett-kelt. Akkor nagyon rossz volt ránézni, az első éjszaka az kemény volt. Én egy hétig nem mentem utána dolgozni, hogy figyelni tudjak rá, mert hát macska mindenhova is fel akart ugrani amit kifejezetten mondott az orvos, hogy nem szabad, mert elszakadhat a varrat. Ha jól emlékszem akkor 1 hét múlva kellett vissza menni az orvoshoz a varratok miatt.

Mi azt hiszem nem kaptunk fájdalomcsillapítót otthonra, de nem akarok hülyeséget mondani.

A kandúroknál maga a műtét is lényegesen egyszerűbb és a gyógyulás is.

2022. febr. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
Kandúroknál nem olyan nagy dolog az ivartalanítás, de tényleg figyelni kell ébredezés után, mert imbolyogni fog egy ideig. Se előtte, se utána - amíg ki nem "józanodik" - ne kapjon enni, és a kajálást is óvatosan, apránként kell visszavezetni. Előfordulhat, hogy ébredés után öklendezik, esetleg bepisil. De másnapra már jól lesz. Kitartást :)
2022. febr. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%

Felelős állatorvos kinyilatkoztatása a gyk-s laikus nyugdíjas szájából 1-es. Azért gondolom, hogy nyugdíjas, mert ezt a rendszerváltás előtt mondhatta az állatorvos.

Ezzel szemben ma -igaz, hogy ez tudomány és szakirodalom- az elválasztás után, tehát 6 hetes kortól lehet. Legkésőbb 6 hónapos korig a legjobb, de az már tényleg a legkésőbb. Korai ivartalanítás -így lehet rákeresni. Ivarérérés előtt, de nyilván soha sem késő ha a kényszer úgy hozza. Ja, és ez se mai álláspont, az enyémek 10+ éve 15 hetes korukban lettek ivartalanítva. Minden előny beigazolódott. Játékos marad, nem jelöl, nem büdös a pisi, túl van rajta úgy, hogy meg se kottyan neki a műtét és a lábadozás. Nemhogy a kisfiúnak, a kislánynak se.

2022. febr. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A gallérnál sokkal jobb a kisruha. Amúgy ha kinti macska, műtét után érdemes volna bent tartani, amíg meggyógyul.
2022. febr. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
6-os Tévedsz!Nem vagyok nyugdíja,bár fiatal sem.Az én állatorvosom ezt mondta nekem,nem is vállalta el a macskámat,csak akkor amikor 1 éves lett.Nem magamtól találtam ki.
2022. febr. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
80%
Kandúrral semmi extra teendő nincs, aznap az altató miatt kicsit kótyagos lesz, másnap mintha mi sem történt volna. Varratuk sincs általában, gallért se kapnak, csak a nőstények.
2022. febr. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!