Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van rá esély, hogy 4 nap után...

Van rá esély, hogy 4 nap után hazajöjjön a cicánk?

Figyelt kérdés

5. Napja nincs meg a 10 hónapos cicánk. Annyira szomorú vagyok. Tudom, lehet rá még esely, hogy visszajön de ez már elég hosszú idő. Egyszer eltünt 2 napra, mert a szomszés bezárta a sufnijába véletlenül. Amúgy ivartalan kandúr. Nagyon szép és barátságos állat, még az is megfordult a fejemben hogy felkapta valaki és elvitte.


3 hónapja viszont valaki a környeken meglőtte egy légpuskával. Az orvos szerint szerencse, hogy jó helyen kapta a lövést. Nem tudjuk ki lehetett az, de még az is lehet, hogy megint arra tévedt és most végzett vele. Hogy tudnak ilyen emberek létezni... :(


Én tudom, hogy a macskának jobb lenne a benti tartás, de egy kertes házban nagyon nehéz megoldani, hogy a cica ne akarjon kimenni, bár ha lesz saját otthonom, biztosan nem akarok kinti-bentit ilyenek miatt. A 4. Emeletről meg nem olyan szimpi a parkoló stb... de így hogy minden ablakból a nagy kertet látják, benne élettel, odamennek az ajtó elé és addig sírnak amíg kimehetnek. Meg amúgy is kilógnak, ha mi is jövünk-megyünk.


Csak sajnos ezzel a kővetkezménnyel ilyenkor szamolni kell. Nagyon szomorú vagyok.



2022. febr. 28. 11:18
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
45%

Egyszer már lelőtték a macskádat, a puszta szerencsén múlt, hogy túlélte, de azért kicsapod ugyanúgy kóborolni, mert "nehéz megoldani".

Csak gratulálni tudok.

2022. febr. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
80%

Kerested már valahol?

Helyi Facebook csoportba, macskás csoportokba kitetted, hogy elveszett?


Más:

"Én tudom, hogy a macskának jobb lenne a benti tartás, de egy kertes házban nagyon nehéz megoldani, hogy a cica ne akarjon kimenni..."


Létezik macskabiztos kerítés is - ha szereted a macskádat, akkor rábeszéled a szüleidet, hogy szereljenek fel ilyent.

2022. febr. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim válasza:
48%
Hát... szerintem semmi. Nekünk amikor 5 nap után nem jött haza már tudtuk, hogy nem is fog. Így is lett.
2022. febr. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 Szolovjov ***** válasza:
73%
Na a válaszolónak sem volt még macskája. Egy kintre szokott macskát lehetetlen bent tartani. Nekem is lőtte már le a genyó szomszéd egy macskámat, fel is lett jelentve. Azóta nem lövöldöz. Egyébként szerintem van rá még esély hogy hazamenjen.
2022. febr. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
2-es en tudom, de ez a mi házunk esetében sajnos kivitelezhetetlen. :(
2022. febr. 28. 11:36
 6/30 anonim ***** válasza:
79%
Nem válaszoltál arra, hogy tettél-e valamit a keresésére vagy csak vársz a jószerencsére? (2-es)
2022. febr. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
96%

Mi két kóbor macskát fogadtunk be, azóta csak bentiek, és az egyik meg se közelíti az ajtót, a másiknak meg pár havonta sikerül kislisszolnia, de pár óra után visszatér. Szóval de, kintre szokott macskát is lehet bent tartani.

Egyébként simán előkerülhet még, 4 nap nem sok idő, és sok-sok kilométert meg tudnak tenni a macskák úgy hogy visszataláljanak, de sajnos mindig benne van a pakliban hogy elüti egy autó, elkapja egy kutya/róka stb, vagy egy elmebeteg megöli.. drukkolok hogy előkerüljön.

2022. febr. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Van.
2022. febr. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne add fel a reményt 4 nap után. Amúgy meg nyilván egy kinti macskát nehezebb átszoktatni benti macskára, mert már megszokta a kint létet, de amúgy egyre többen kezdik a benti cicákat is sétáltatni pórázon. Szóval ha az ember félti a cicáját, szimplán tartsa bent és próbálja sétáltatni, szerintem ez nem olyan rossz megoldás ha az ember akar macskát, de biztonságban is akarja tudni. De szerintem 4 nap nem sok idő, de nyilván a kinti cicáknál sajnos mindig bent van a pakliban, hogy elüti egy autó, vagy megmérgezik, stb. Mindenesetre simán előkerülhet még.
2022. febr. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

7 macskája válogatja. Nekem az öreg macskám lakásban nőtt fel, amilyen szelid, nem mertem azután sem kiengedni, hogy házba költöztünk. Ennek ellenére mindig ki akarna menni.


Tavaly meg hoztunk egy kölyök kandúrt utcáról, őt meg valami sokk érhette, és ha kézben kiviszem, ha elmegyünk 2m-re a háztól besokkol és 20 körömmel kapar, hogy visszamenjen.

2022. febr. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!