Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet egy nyávogós...

Hogyan lehet egy nyávogós macskát ép ésszel kibírni?

Figyelt kérdés

Már nem tudok vele mit csinálni, de minden átkozott este rájön a nyávogás. Fél éve nem aludtam 5 óránál többet egyhuzamban, mert felkelt az istentelen vernyákolással. Ketten vannak, de csak elvétve játszanak együtt, rám várnak hogy szórakoztassam őket, de se kedvem egész nap nekik pattogni hogy befogják, se energiám mindig valami újat kitalálni. Mert hogy pár hét alatt minden játékot megunnak. Nincs is játék ami igazán lefárasztaná őket. Tavasszal ki lesznek paterolva az udvarra, az talán majd lefárasztja őket, de addig is mi az istent kezdjek a nyávogással? Hiába csukom be az ajtót áthallatszik.

1 év körüliek.



2022. márc. 4. 06:51
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
83%
Ilyen az, amikor valaki divatból szeretne háziállatot tartani, mert "olyan cuki", de aztán szembesül a valósággal. Ez nem neked szól, sokkal inkább a családodnak. Természetesen nem akarom megsérteni őket, de az állattartás kifejezetten egy olyan dolog, amit csak úgy lenne szabad elkezdeni, ha a család minden tagja belemegy, és teljes egyetértés van abban, hogy jöjjön-e állat a házba vagy sem. Kitartást kívánok neked, nemsokára jön a jó idő, akkor kimehetnek, remélem ez megoldja majd a problémát.
2022. márc. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

Nem,ilyen az amikor mindent leírnak a macska tartásról csak a nehézségeket nem.

Itt többnyire nem az az ember a hibás aki állatot akar,hanem aki/ami rávette.Nyomják folyamatosan az ember pofájába,hogy fogadj örökbe mert az neked jó.Ha valaki egy kicsit is hajlik arra,hogy állatot szerezzen be az ilyen "ments meg egy életet" szövegek hatására megy is örökbe fogadni.

Mindent leírnak,mindent elmondanak AMI POZITÍV lehet az állattartásban.Mert hogy a Dömi cica majd dorombolni fog,meg hálás lesz,és hű de nagy lesz a boldogság hogy otthont kapott.De azt nem mondják el,hogy Dömikének van az a rossz szokása,hogy táskákba szeret pisilni,hajnal 3-ig megy a macskajaj és kaparófa mellett is jobban fogja szeretni a kanapét.

Haza viszi a gazdi,várja a dorombolást és kap cserébe pisis táskát.


Persze van az a verzió is amikor csak úgy elmegy hozni egy kis cicát valakitől.Rosszat nem olvasott a macskákról,így nincs felkészülve a rosszra.Aki már tartott macskát az tudja milyen nehézségekre számoljon.Aki nem az sajnos így tanulja meg..

2022. márc. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

#22 hát igen, van ebben valami, kutyás oldalról dettó. Korábban csak kinti macskáink voltak, ezek most egyelőre full bentiek, később lesznek kiszoktatva és lesznek kinti bentiek. Igazából a legtöbb dolog amit írtál megvan szintén, tehát fás/ruhás dobozba pisilés, bútorkaparás, az éjszakai nyávogás csak grátisz. De a levét csak én iszom, a többek nem hallják a nyávogást, az ő bútoraikat nem szedi szét a macska és pisisek is az én ruháim lettek, úgy hogy különösebben nem is szeretem a macskákat.


Azt már meg sem említem, hogy eleinte szívesen karmolták össze reggelente a lábam játékból, vagy a fejemre ugrottak, a kezeim is szét vannak karmolva, az egyik mégmindig harap.


Egy biztos, ha egyszer elköltözöm soha többé nem lesz macskám.


(megjegyzem, tudnak aranyosaik is lenni, de úgy vagyok vele mint a gyerekekkel, el vagyok velük ideig óráig, de otthonra nem kellene)

2022. márc. 4. 23:42
 24/33 Bellatrix:3 ***** válasza:
50%
Az van, hogy az állattartás felelősséggel jár. Aminek van negatív oldala is meg egy csomó pozitív is. A kisállat tartás kis túlzással hasonlít a gyerekneveléshez annyi különbséggel, hogy ez esetben 18-20 évig pucolhatod utána a sz*rt cserébe feltétlen szeretetet kapsz. Örökbe fogadni jó, mert megmentesz egy életet vele. Az én macskám is örökbefogadott, mielőtt hozzám került menhelyen volt pici korától a menhely előtt meg valami vadbarom bántotta is szegényt. Szóval elég hosszú időbe telt felépíteni a bizalmat, de minden időt és energiát megért. Nem adnám vissza semmi pénzért még akkor sem amikor borzalmasan rossz és 0 saját teret hagy nekem. De mielőtt vállaltam volna tudtam, hogy évekig tartó felelősség lesz, és minden megváltozik mert pl ha nyaralni megyek mindig kell valaki, aki ránéz meg ilyenek, ilyen a felelősség. De megéri.
2022. márc. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:
#24 szuper, csak nekem nem volt beleszólásom, a felelősség és a kényelmetlenség mégis az enyém. Rám lett sózva az egész és nem magamtól vállatam, ennyi csak a különbség.
2022. márc. 5. 00:03
 26/33 anonim ***** válasza:
0%

Ne hari, nem bántani akarlak, de így jártál...

Ez ezzel jár és ezzel tisztában kellett volna lennie mindenkinek a családodban.

Vannak iszonyat drága illatosító, konnektorba dugható nyugtatók, estére bedughatsz egy ilyet, de tényleg drága.


Vagy este lefekvés előtt adj nekik macskagyökeret, mentát.


Az ivartalanítás meg 1 év múlva már lenyugtatja őket.

2022. márc. 5. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
69%

Talán ivartalanítani és nevelni kéne őket, foglalkozni velük, nem pedig kibszni az utcára, hátha majd elütik, megmérgezik, szétkapják, befogják, ellopják.

Üzenem a kedves családodnak.

2022. márc. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

#27 ha esetleg nevelési tanácsot adtál volna, vagy játék tippet (lézer, zsínóros játék kilőve) akkor haszna is lett volna a válaszodnak. De így csak felesleges rizsa, ami semmi másra nem jó csak arra, hogy megnyugodhass "na most jól megmondtam neki". Remélem ha már segíteni nem tudtál a napod szebbé vált ez a komment által.


A többieknek akik okoskodás helyett igyekeztek segíteni köszönöm szépen.

2022. márc. 7. 00:41
 29/33 anonim ***** válasza:
66%
1000-szer jobb, mint egy üvöltő gyerek. :)
2022. márc. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:
#29 ezt el kell ismernem. Csak kár hogy üvöltő gyerek is van itthon xD
2022. márc. 8. 08:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!