Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megszakad a szivem, miert nem...

Megszakad a szivem, miert nem tanul a hibajabol?

Figyelt kérdés
Nagymamamnal sajnos nem elnek sokaig a macskak, valami mindig elviszi oket, mergezes, betegseg, vagy elutik. Most egy gyonyoru sziberiai fiu cicaja volt, akit nemhogy nem oltatott be, nem is ivartalanittatta, pedig folyamatosan figyelmeztettuk, hogy kellene, mert rengeteg veszely leselkedik a cicakra, foleg ivaros kandurra, de nem erdekelte. A macska nem jott haza 2 napja es megtalaltak az ut mellett verzo szajjal. Egyszeruen annyira szomoru es duhos is vagyok, annyira szerettem azt a cicat es annyiszor szoltunk is hogy vigye mar el orvoshoz, folyamatosan huzta halasztotta es ez lett belole.. nekunk 2 cicank van, egyikuk iden lesz 11 eves, makkegeszseges, orvoshoz visszuk mindig, ha barmi aprosag is felmerul, persze 1 eves kora ota ivartalan, masik cicank (a most elhunyt kandur testvere) is tokeletesen van, ivartalanitottuk amint lehetett. Persze a mama nagyon rosszul erzi magat, sir es sajat magat hibaztatja, nekem is megszakad a szivem es borzasztoan erzem magam, de miert nem lehet elore gondolkodni?😭 kis odafigyelessel annyira szep es hosszu eletet lehet biztositani a cicaknak…
2022. márc. 4. 14:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%

Sajnálom és részvétem!


Ha esetleg lesz még nagymamádnak cicája, ha ő nem viszi el orvoshoz, oltásra, ivartalanításra vigyétek el ti. Nem a ti dolgotok nyilván, de ha hiába mondjátok neki akkor még mindig jobb elvinni. Az, hogy ne engedje kint kóborolni már nehezebben megoldható, mert ezek után nem tudom miből értené meg, hogy ez így nem helyes. :(

2022. márc. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%

Talán elvihettétek volna ti is orvoshoz.

Gondolom a macskákat is ti szolgáltatjátok neki (erre utal az is hogy az övé testvére nálatok van). Biztos hogy nem vinnék neki több macskát ha ennyire a béka segge alatt van az állattartási kultúrája. Az állat hatalmas felelősség, nem mindenkinek való.

2022. márc. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Andizsuzsi ***** válasza:
94%

"Egyszeruen annyira szomoru es duhos is vagyok, annyira szerettem azt a cicat es annyiszor szoltunk is hogy vigye mar el orvoshoz"


Miért nem tettétek meg ti?

2022. márc. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
86%
Hát egy ilyen embernek mint a nagyanyád inkább ne legyen macskája, maximum plüssben. Állatkínzás amit művel.
2022. márc. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Teljesen igazatok van, elvihettuk volna mi is, de megiscsak az o macskaja volt, nem akartuk “elrabolni”, annyira hidegen hagyta a felelos allattartas. Ami biztos, hogy cica nem valo neki, alap dolog az ivartalanitas, az evi kombinalt oltas, minosegi tapok, mi meg multivitamint es szoroldot is adunk nekik, es kint sem lehetnek mikor nem vagyunk otthon.
2022. márc. 4. 14:33
 6/19 A kérdező kommentje:
A cicat egyebkent nem mi szolgaltattuk, csak ugy megtetszett neki a mi cicank hogy o is egybol ment ahhoz a csaladhoz akiktol mi hoztuk a mienk.
2022. márc. 4. 14:34
 7/19 anonim ***** válasza:
73%

"Megszakad a szivem, miert nem tanul a hibajabol?"


Mert nem neki fáj. Átérezni másik élőlény érzelmeit, jólétét és szenvedéseit aki nem tudja arra van egy szavunk. Nagyanyád úgy ment el azért a macskáért, mintha a fürdőszobaszőnyegetek tetszett volna meg neki és vesz ő is olyat. Annyiba is nézte.

Tanulj te inkább magadról, hogyan volt lelked azt a sokadik cicát ilyen halálra ítélni! Mert ha te ennyire szereted meg gondozod a tiedet akkor van fogalmad mindenről. Mégis szemet hunytál szerencsétlen macska szenvedése fölött. Nem akartál a nagyikával konfrontálódni? Pedig kiállhattál volna azért a macskáért. Vétkesek közt cinkos aki néma. Lelkiismeretfurdalás van? Ahogy viszonyulsz a macskáidhoz borítékolható, hogy sokévig ez a cica kísérteni fog.

Több macskát ne hagyj a mamika lelkén száradni, a pokolban a segédördögök nem tudják majd lekapargatni.

2022. márc. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
56%
Az ilyen embert úgy hívjuk hogy pszichopata. Mindig felháborít, és meg tudnám verni az ilyen embert, legyen fiatal vagy öreg, akit ennyire nem érdekel az állata szenvedése! Minek akkor neki? Más szerette volna ezt a cicát, szeretetet adott volna neki, nem megölte volna a viselkedésével. Te meg közvetlenül nem, de párhuzamosan asszisztáltál a vénasszony viselkedéséhez, szégyelld magad!
2022. márc. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Mert az ő fiatalkorában még sokkal inkább gyerekcipőben járt a "hobbiállat" tartás. TI viszont nyugodtan elvihettétek volna. Nem lett volna rablás.
2022. márc. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
55%
8# Nekem is ez a szó jutott eszembe ahogy olvastam a nőről. Áá, kár volt ide kattintanom. De talán a kérdező mostantól nem engedi, hogy macskája legyen annak a pokoltöltelék nagyanyjának. Mintha szellemi fogyatékos is lenne, elmondja neki a kérdező és nem megy be semmi a fejébe.
2022. márc. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!