Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Féltékenységgel mit lehet...

Féltékenységgel mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy másfél éves ivartalan kandúr cicánk, amikor befogadtuk, egy kutyussal osztozott az élettéren, akit sajnos betegség miatt nem sokkal később elvesztettünk. Így egyedül volt körülbelül fél évig, amikor is befogadtunk egy ivartalan nőstény cicát is két hónapja. Az összeszoktatás nem volt zökkenőmentes, de már jól elvannak, sokat játszanak együtt, stb.


A kandúr egy nagyon bújós, hízelkedő cica, aki a férjemmel is nagyon kedves, de egyértelműen én vagyok a kedvenc. Az "új" macsek másabb, önállóbb természetű, de a férjemhez közelít, bújik hozzá, engem viszont nagy ívben elkerül, pláne, ha akkor közeledek hozzá, amikor a kandúr is egy helyiségben van velünk. Ha pont úgy állnak a csillagok és hagyja magát megsimogatni általam, a kandúr egyből nyávogva kocog oda, a lány cica pedig sprintel el.


Azt gondolom, hogy a kandúr birtoklása miatt nem haverkodik velem az új cica, viszont örülnék neki, ha nem így lenne. Szoktam velük közösen játszani, jól elvannak, a simi és bújás, ami kb. "tiltva van". Mit javasoltok ilyen helyzetben?


Köszi előre is!


2022. márc. 5. 14:01
 1/1 anonim ***** válasza:
90%
A macska genetikailag területvédő állat, az a ritka, ahol nem féltékeny.
2022. márc. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!