Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kinti macskát érdemes haza...

Kinti macskát érdemes haza vinni lakásban?

Figyelt kérdés

Van a munkahelyemen egy cica aki mindig az irodába bejön.

Valószínű, hogy kinti cica és valahonnan mindig kiszökik/kiengedik.

Nincs rajta nyakörv sem.

kb 7-8 éves cicáról van szó.

3 éve már kóborol át hozzánk és elég közzel került hozzám.

Ha esetleg haza vinném magammal abból lehet baj?

Hogy viselné azt hogy új helyen, lakásban van?


Mert féltem szegényt hogy elüti egy autó, megvágja a kerítés és bele hal.


Tanácsokat szeretnék kérni ez ügyben

Mi lenne a helyes?



2022. márc. 9. 17:42
1 2 3 4 5
 1/47 anonim válasza:
59%
szerintem vidd haza ő neki is jobb lesz igy
2022. márc. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
80%

Milyen sűrűn megy be? Állandóan ott van?

Én a helyedben jól átgondolnám. Anyukámék cicája kijárós, sokat szeret kint lenni, elmegy vadászni, majd hazajön, neki sincs nyakörve mert nem tűri meg. Nagyon nem örülnénk ha valaki csak úgy fogná magát és elvinné, mert hozzá is bemegy néha a macska.

2022. márc. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
78%
Semmi dolgod vele, ha nincs elhanyagolva. Van gazdája, és nyilván hiányolná, ha hazavinnéd.
2022. márc. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 A kérdező kommentje:

igen én is ettől tartok de a gazdája nem hiszem hogy annyira törődik vele.

szinte minden nap nálam van

2022. márc. 9. 17:56
 5/47 anonim ***** válasza:
50%
Attól még törődik vele, hogy a macska elkóborol.
2022. márc. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
63%
Én cicám (az egyik) szeretett átmenni a szomszéd bácsihoz. Ott napozott a teraszán. Este, ha mi is hazaértünk, ő is megjött. Én sem örültem volna, ha "lenyúlják", de esetünkben erről szó sem volt.
2022. márc. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
54%

Aki szélnek ereszti a macskát és nem szerel fel macskabiztos kerítést, annak úgyis csak fogyóeszköz. Minden macska megérdemel egy biztonságos otthont.

Nekem két befogadott macskám van, ők nagyon betegen kóboroltak, az egyiket konkrétan alig lehetett már megmenteni, nagyon sokáig kezelés alatt állt mire felgyógyult. Egyiknek sincs semmi baja a benti tartással, pedig azelőtt az utcán kóboroltak.

Sőt, azzal van bajuk ha menni kell pl orvoshoz, rettegnek kimenni a lakás biztonságából.

2022. márc. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
100%
Nekunk volt egy macskank, amit a szomszed is a sajatjanak tartott. Legalabb 3 evig nem is tudtuk hogy egy macskan osztozunk.
2022. márc. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
41%
Ez ilyen 21. századi életidegen nők felfogása ez a macskacirkusz a macskabiztos kerítéssel meg a szobacicázassal meg a mindenkit megmentéssel. A macska akkor boldog, ha szabad. Nyilván lehet félelemben elkorcsosultnak nevelni őket, az ember is félne a világtól, ha 20-30 négyzetméteren nőne föl. Csak hát az nem élet.
2022. márc. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim válasza:
81%
ha jó husba vanszép ápolt akkor el ne hozd mert lehet éppen csak kinti cica és valaki szereti
2022. márc. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!