Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van valami tippetek, hogyan...

Van valami tippetek, hogyan kellene etetnem a cicáimat?

Figyelt kérdés

Sehogy sem jó, mindig valami baj van a módszerrel. Már annyit agyaltam, próbálkoztam.

A nagycica a száraz tápot szereti. A kicsi a konzervet. A nagycica a száraztól hányik, hiába adom a szőroldót nyomatom, mégis egy kupac, tömött valami jön ki belőle mindig, szőr és táp egybegyúrva elég szárazan, pedig iszik sokat. Nem mindig, de 3-ből 2* hányik. A konzervtől hasmenése van. Ha a szárazat és a konzervet keverve, együtt vagy egy órán belül adom, attól megint csak hányik, a hasa is fáj.

A picinek is a konzervtől hasmenése van és keverve ő is kidobja vissza. De a pici nagyon hízékony, a száraz tápban annyi a kalória, hogy a napi adagjától egész nap sír és lop, mert éhes, konzervből nagyobb mennyiséget lehet neki adni, jobban eltelíti.

A rizst utálják, akárhogy keverem bele a konzervbe, hogy ne hajtsa meg őket, nem eszik meg.

Próbáltam, hogy reggel-este vagy csak délben adok nekik konzervet és máskor meg tápot, de valami akkor sem volt jó. Vagy a nagycica nem ettem meg, vagyis a végeredmény ugyanaz, hogy csak tápot eszik, vagy a picinek volt kevés és mellé nem sok tápot kaphat, megint ugyanaz.

Nem tudom már mit kéne tennem.

Szőroldó pasztát 3x kapnak egy nap. A nagycica még ilyen probiotikus, emésztést segítő, rostos fűpasztát is kap. Lehet, hogy azt is napi 3* kéne adni a malátás mellé mindkettőnek?

És ha így tennék, akkor amellett milyen étrendet tartsak?


2022. márc. 10. 06:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Épp csak a lényeg maradt ki: egészen pontosan milyen szárazat, milyen konzervet kapnak? Amiket írsz (az egyik hány, a másik folyton éhes), én itt minőségi gondra tippelnék, hogy az adott márka, összetétel nem megfelelő számukra.
2022. márc. 10. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Többfélét kaptak már.

Brit Care, Real Nature Wilderness, Purina One, Purizon, Eminent, Applaws, Visán Optimanova.

Most még arra gondoltam, hogy light tápot veszek a picinek, de a nagynak nincs ötletem.

2022. márc. 10. 10:00
 3/6 anonim ***** válasza:
A nagy mindenképp vmi sensitive tápot kapjon, a legjobb talán a bárány alapú lenne, az nagyon könnyen emészthető és nem allergizál. Viszont ha ilyen szenvedés az etetés és gyakolatilag mindkét cica hányik/hasmenése van állandóan, akkor minél előbb orvoshoz kellene fordulni.
2022. márc. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Voltak orvosnál. A kedvük jó, sokat játszanak, aktívak. Talált cicák, 4 hetesek voltak, emiatt lehetnek emésztési problémáik az orvos szerint.

A bárányos kajákat utálják meg a halasat is. A nyúl hús is hypoallergén? Mert a visánnak van.

Eddig csirke, pulyka, marha húsos kajákat kaptak.

2022. márc. 10. 14:08
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigieket.
2022. márc. 10. 14:08
 6/6 anonim ***** válasza:

Jaj, az elég szerencsétlen hogy pont a bárányt nem szeretik, a hal gyakori allergén, azt ne bánd. Elvileg a nyúl is mehet, igen. A Brit care-nek is van hypoallergén sensitive tápja kizárólag nyúlhússal, monoproteines. A kacsával is lehet próbálkozni esetleg.


Arra figyelj, hogy a tápváltás fokozatosan történjen, első nap 90% a megszokottból, 10% az újból, aztán 80-20 másnap, és így tovább, majd kéthetes folyamat amíg teljes egészében az újat kaphatja. Egyéb esetben maga a hirtelen tápváltás is hasmenést és/vagy hányást okozhat, pedig attól még lehet hogy tök jó lenne a táp.


A dokin meg vagyok lepődve, természetesen igaza van hogy nem a legjobb, ha egy pici cica le van választva az anyjáról, de ettől még ki kell vizsgálni a tüneteket később és javasolni a gazdinak tápot vagy gyógyszert, amivel javul a helyzet. Nem normális és fenntartható, hogy hánynak és hasmenésük van. Remélem valahogy megoldódik a dolog :(

2022. márc. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!