Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek a cicáimmal?...

Mit tegyek a cicáimmal? Milyen tápot vegyek nekik?

Figyelt kérdés

Két cicám van. Az egyik nagy és sovány, a másik pici és kerekded. Hiába veszek nekik akármilyen szuperprémium tápot(Purizon, Applaws, Orijen, Acana, RNW, Brit Care, Wild Freedom, TotW, ÖSSZES variációt kipróbáltam ezekből), egyiknek sem jó, mert a pici hízik tőlük nagyon, a nagy meg utálja mindet. Az egyetlen táp, ami jó nekik, az a Purina One. Nincs hányás, hasmenés, a pici normál súlyt tart és a nagy is megerősödött tőle ÉS mindkettő imádja. Tudom, hogy sz@r, kétségbeesésemben vettem nekik, de mégis bevált. Mit tegyek? Szeretném nekik a legjobbat adni. Maradjak ennél, vagy erőltessem tovább a jobbakat? Őszintén szólva, teljesen belefáradtam és megnyugtató, hogy ez végre bevált, de emelett aggódok, hogy nem elég teljesértékű, vagy valami bajuk lesz tőle.

Utcacicák voltak.


2022. márc. 12. 17:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
34%
A cicáid tudják mi a jó nekik. Nekem 4 van. A kedvenc kajájuk a Lidl-s coshida macskatáp. Nálunk is finnyásak ezt az egyet eszik meg mindannyian. Gondolom nem csak tápot esznek a tiéid sem.? Kapnak mellé konzervet vagy alutasakost, akár házikosztot plusz mellette a macska jár egerészni madarász i, amikkel a nekik szükséges tápanyagokat összeszedik.
2022. márc. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
nálunk a cat chow vált be
2022. márc. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, a Purina Onetól sem lesz semmi bajuk. Nem mondom én sem, hogy a legjobb, de nem is a legsz*rabb. Ha ezt szeretik, egyék ezt. Annyit tehetsz esetleg, hogy egy jobb minőségű nedveset berendelsz, és abból kapnak napi egy kanállal. Ha megeszik megeszik, ha nem nem.

Mi Real Naturet adunk neki nedvesből. Szárazból meg mikor milyen kedve van, Josera, vagy Purina One. Mindkettő van, mert az allergiás macska a Purinát eszi. Ha hagy belőle, a Purinaba is beleeszik a Joseras cica.

2022. márc. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
38%
A száraztáp egy dolog, de milyen nedvessel etetsz? Remélem, nem azért nem írtad, mert csak szárazzal.
2022. márc. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Hát ez a legrosszabb az egészben, hogy nedveset kihányják, a legjobbtól a legsilányabbig mindet, KIVÉVE aldi shah alutasakos, amiből 4 különböző dobozzal van(húsos, szárnyas, halas, aszpikos) és összesen 13 ízváltozat.

Arra gondoltam, hogy egy ismerősömnek meg utcakutyája van, az is így van kaja terén, hogy nem bírja a gyomra a szuperprémiumot, a gazdi meg nem akarja a legszarabbakat adni, ezért "megegyeztek" egy közepesben. Az One mondható közepesnek? Bár a shah tuti sz@r, szóval mindegyis. Inkább tovább próbálkozom, Visán Optimanova a következő tápcsalád a listámon. Sok hús, de mégis valahogy egyszerű, kevés összetevő, talán ez lesz a befutó.

2022. márc. 12. 17:51
 6/13 A kérdező kommentje:

Ja, néha adok nekik nyersen tojássárgát, csirkemájat-szívet, pulykacombot. De a családom nem szereti, ha nyers kajával etetek a lakásban, szóval csak hétvégén hajnalban, mikor még mindenki alszik.

Főzve nem szeretik, én meg főzni nem szeretek, ezért is élek felvágottas kenyeren meg konzervkaján, de ez most tök lényegtelen.

2022. márc. 12. 17:55
 7/13 anonim ***** válasza:
80%
nem értem mi a gond a száraztápos etetéssel, pl. enyémek nem is bírják nedveset
2022. márc. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Állatorvoshoz vitted már őket ezzel kapcsolatban? ez nem tűnik túl normálisnak, hogy csak így általánosságban ennyit hánynak! Valami egészségügyi gond lehet a háttérben, akár speciális ételérzékenység, bármi.
2022. márc. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Persze, hogy voltak orvosnál, teljes kivizsgálás, teljes vérkép, minden megvolt, hisz utcáról összeszedett cicák.
2022. márc. 12. 18:08
 10/13 anonim ***** válasza:

A Shah-nak van egy Nature változata, az amúgy nem annyira rossz. Nem mondom, hogy a világ szottyosa, de jobb, mint a sima Shah pl. :)


Nedvesből milyen típussal próbálkoztok? Ugye abból is van több jelleg, az egyik az a Shah-féle klasszik szottyos: a préselt falatkák aszpikban vagy szaftban. Ezen kívül létezik a pástétom-jelleg szottyos, ami egy kanalazható-adagolható sűrű pép lényegében (asszem, a real nature konzervjei pl ilyenek). Meg van egy harmadik verzió, amit sokan nem ismernek, amikor konkrétan húsfilé van szaftban vagy aszpikban. Ez utóbbi nem olyan, mint a shah pl, nem a formázott falatkák vannak benne, hanem szálas husidarabkák, mintha mondjuk a csirkemellet szednéd szálakra, olyan.


Nem csak márkával, de ezekkel a típusokkal is érdemes kísérletezni. A mieink a pástétomjelleget megkóstolni se hajlandóak pl, a falatkásat eszik ugyan, de a kisebbik leszopogatja és kiköpködi mondjuk... :D Nálunk a filés vált be (korábban greenwoods, most egy jó ideje cosma soup vagy nature), de cirka egy évig próbálgattunk mindent, mire kikötöttünk ennél.


A szárazat illetően meg: ha a macskák láthatóan egészségesek tőle, akkor nem stresszelnék a gagyi tápon - mondom ezt úgy, hogy alapvetően én is a prémium híve vagyok. Lehet utánamenni, hogy allergia vagy mi lehet a háttérben, talán érdemes is, de ha ez jó, akkor szerintem belefér. Paszta, vitamin legyen mellette, évente az oltásoknál a dokival érdemes megnézetni őket általánosságban is, fogak, pocak, stb., de ennyi.

2022. márc. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!