Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Covidosan macskával aludni?

Covidosan macskával aludni?

Figyelt kérdés
Két szfinx cicám van és velem alszanak. A családban covidos valaki és én is érzem a tüneteket. A kérdés, hogy továbbra is aludhatok e mellettük? Csak a nappaliba tudnék kimenni aludni, viszont az közösségi tér és hát nem akarom megfertőzni a család többi tagját. Mennyire veszélyes covidosan a macskákkal aludni illetve kontaktot tartani?

2022. márc. 14. 01:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
43%
Voltál már beteg a covidon kívül? Megfázás, influenza stb? Nyilván voltál, tehát ugyanaz a dolgod. Tarts kicsit távolságot, ne simogasd őket annyit, de ne csinálj úgy, mintha egy rettegett halálos vírus lenne, mert embereket tekintve sem az (0,3-0,2% halálozási rátájú).
2022. márc. 14. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
49%
Nem lesz bajuk, nem kell panikolni.
2022. márc. 14. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
47%
A férjemmel 2 hétig feküdtünk itthon betegen, végig velünk volt szinte egész nap mind a 6 macskánk. Semmi bajuk nem volt, szóval én úgy gondolom, persze, simán aludhattok együtt.
2022. márc. 14. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
30%

Ezt a rettegést, basszus... mintha nem egy infuenzáról lenne szó.

Amúgy meg lényegében az összes hétköznapi vírus nemigazán tud emberről állatra terjedni.

2022. márc. 14. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
11%
Jó, visszavonom hogy az összes, de az influenza és barátai ide tartoznak
2022. márc. 14. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Chill out emberek. Én csak féltem az állataimat. Kövezzetek már meg érte.
2022. márc. 14. 05:33
 7/13 anonim ***** válasza:
40%
Hát én nem aludnék velük betegen. Egy csomó állatkerti macskaféle pusztult bele a kovidba, és mind a gondozóiktól kaptak el. A macskafélék érzékenyebbek erre, mint A többi állatfaj.
2022. márc. 14. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Jeffrey Spender ***** válasza:
0%

A nagymacskák sajnos veszélyeztetettek a COVID-ra, rossz túlélési esélyekkel, de a házi macskák mind kísérletileg, mind gyakorlatilag "immunisak".


Én is voltam COVID-os, 2 alapoltással, anya is, ő oltatlanul, ki-bejárós a macskánk, velünk is aludt egy ágyban, egy térben tartózkodott, meg valahogyan meg kellett etetni, nem volt semmi tünete, és nem is pusztult bele a COVID-ba, most is itt rosszalkodik :)


[link]


[link]

2022. márc. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
69%

A Macskaváros weboldalon találtam egy blogbejegyzést a covid-19 és a macskák kapcsolatáról, amiben benne vannak az Európai Macskaegészségügyi Tanácsadó Testület irányelvei is arról, hogy mi a teendő ha a macska gazdája koronavírusos.


[link]

2022. márc. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Jeffrey Spender ***** válasza:
61%
Mi alapján megy a pontozás itt ? Lényegében azt írtam, amit #3-as, mégis 5-en lenulláztak.
2022. márc. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!