Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kijárós cicát hogy tudom...

Kijárós cicát hogy tudom beszoktatni?

Figyelt kérdés
Megörököltem szomszédomtól a macskáját, viszont én kizárólag bent szeretném tartani. Hogy szoktassam be és foglaljam le? Ti mennyi időt foglalkoztok aktívan a benti macskátokkal és miket csináltok? Előre is köszönöm a válaszokat!
2022. márc. 20. 17:01
 1/2 anonim válasza:
100%
Bent adj neki ételt, vegyél neki almot.
2022. márc. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A foglalkozás mennyisége és milyensége nagyban függ a cicától. Van, amelyik elvan a szinte egésznapos alvással, van, amelyik simán bírja, hogy játszanak vele és pesztrálják napi jópár órában. Ki kell tapasztalnod, hogy milyen igényei vannak.

Nálunk az egyik cica az mindennel játszik, ami mozog (előtte húzgált madzag, tollas pálca, bármi), és kb bármikor képes játszani, aztán meg nagyokat alszik. A másik nem nagyon érdeklődik a játék iránt, néha levadássza a papucsunkat (az isten se tudja, miért pont azt), és a pesztrálást is akkor szereti, ha ő akarja. De akkor követeli. A harmadik meg kb egész nap bírná, ha simogatnám meg a karomban hurcolnám mindenhová, játszani meg mértékkel játszik.

Szóval igazodunk hozzájuk.

A cica eddig kinti-benti volt vagy csak kinti?

Nagy eséllyel hiányolni fogja egy darabig a kimenést, de ha nem adtok a hisztijeire, akkor ez el fog múlni. Legyen neki elég elfoglaltsága, kaparófája, búvóhelye, meg játékai, amiket nem adtok mindig oda, hanem eygszer ezt, egyszer azt, váltogatva, hogy ne "unjon rájuk".

2022. márc. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!