Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi történt velem?

Mi történt velem?

Figyelt kérdés

Idén április 1-én lesz 3 éve,hogy elpusztult az örökbefogadott kiscicám. Ő volt a mindenem,a mai napig nagyon hiányzik,fáj rá gondolni. :(

Na de a lényeg,hogy a halála után pár hónappal találtam egy macskát az udvarunkban. Nagyon vékony volt,orvosi kezelésre szorult... megetettem,elvittük orvoshoz,ahol megállapították,hogy vemhes. Kipicolták,ivartalanították. Vissza elhoztuk az udvarunkra

.. mondanom sem kell,ideszokott. Lassan ez is már 3 éve. Télre csináltunk neki egy szigetelt házat,fűthető szőnyeg is van benne. Ha esetleg nagyon mínuszok vannak,éjszakára a lakásban aludhat... viszont a gondom az,hogy egyszerűen nem tudok a macskával megbarátkozni. Olyan negatív személyisége van,hogy szinte kikészít. Évek multán is elég félős. Egész nap a telken van,azt lesi mikor van kajaidő,úgy kell elkergetnem az udvarból,hogy legalább 1 órára menjen el sétálni,körülnézni,... persze a szomszéd nő is eteti,de mégis állandóan úgy néz ránk,mint aki 1 hete nem evett. Nálunk napi 3x kap. Reggel,délben,este. Imádom az állatokat,de ez a macska az őrületbe kerget. Állandóan mellézabál,sikálhatom a teraszt,felét otthagyja,...

Nem tudom mi van velem. :( valahogy nekem ő nem... :(

Várandós vagyok,átépítjük a házat,ha megszületik a baba biztos nem fogom a házba beengedni,még télen sem! Újra járólapozzuk a konyhát,teraszt,... nem azért de egyáltalán nem akarom,hogy ott csámcsogjon a gyerek mellett,meg a 10e ft/m2_es járólapról sikáljam a macskakaját.

Szerintetek mit tegyek? Persze sajnálom is... :(

Kb. 6-7 éves.



2022. márc. 22. 14:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%

Ha "csak" a járólap sikálása a problémád, én teszek a macskatányérok alá egy műanyag tálcát, és azt kell csak sikálnom.

Ha más bajod is van vele, mindkettőtöknek jobb, ha keresel neki egy szerető gazdit.

2022. márc. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
93%

Tudod, van az a mondás a Kis Hercegben (bár nem tudom szó szerint idézni) hogy amit megszelidítettél, az iránt felelősséggel tartozol.

Ha nem szeretnéd tovább gondját viselni, akkor hirdesd facebookon macskás csoportokban, az lenne a legjobb ha olyanhoz kerülne aki bent tartja jó körülmények között, biztonságban.

Szép dolog tőled egyébként hogy ivartalaníttattad és rendbe hoztad mikor bajban volt, de ő nem érti hogy ha régen etetted akkor most miért nem eteted majd és miért üldözöd. Jó helyre örökbe kéne adni és akkor neki is jó lesz, meg te is megszabadulsz tőle és a lelkiismereted is tiszta lesz.

2022. márc. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Nem csak az a gondom. Valahogy az egész macska olyan fura. Egyáltalán nem szimpi. Nem tudom megmagyarázni. :(

Én is etetem,meg minden... de nem szeretem. :(

Esküszöm bármire,hogy imádom az állatokat,a macskákat is!

Ennyi idős macskának hol találjak új gazdit? Sz*r embernek érzem magam,hogy ezt érzem,nem ő a hibás!

2022. márc. 22. 14:39
 4/20 anonim ***** válasza:
35%

Bekapcsolt benned az ösztön, a baba védelme mindenek felett. Ezért nem kell szégyellned magadat!


Esetleg beszélj avval a szomszéddal aki szintén eteti, te szüntesd be az etetést és a szomszéd..... Találjátok ki valamit!

2022. márc. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
34%

Ha nem kell ne foglalkozz vele. Addig fog visszajárni, amíg adsz neki kaját.


Nincs kaja, akkor nincs miért jönni. Ilyen egyszerű.


Miért várod, hogy eltűnjön, ha napi háromszor eteted? Ez nem segítség, ez csak cécó magaddal meg vele is.

2022. márc. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Szelídnek nem mondanám,tőlünk is fél évek óta. Szerintem ő lakásba egyáltalán nem való.

Etetem most is,de ha jön a baba... :(

2022. márc. 22. 14:43
 7/20 anonim ***** válasza:
38%

Három éves, egyáltalán nem idős, és sokan felnőtt macskát keresnek. Van akinek nem gond a félénkség, az én egyik macskám is ilyen. De extrém szinten félős, ő is utcáról van. De elfogadtam és szeretem olyannak, amilyen. A másik, hogy sok macska lakásban lenyugszik egy idő után, mert rájön hogy ott nincs veszély mint kint, nem kell mindig résen lennie.

Esetleg a facebook mellett állatvédőknél is próbálkozhatsz, bár mindig fullon vannak, de hátha.

A facebook hirdetéseket pedig képekkel együtt tedd fel, úgy több az esély hogy valaki beleszeret, és az is előny hogy ivartalanított, így az esetleges leendő gazdinak erre már nem lesz gondja.

Én mindenképp megtennék mindent amit csak lehet, és még a baba érkezése előtt megoldást keresnék, mert utána se időd, se energiád nem lesz a macskaügyre.

2022. márc. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
18%

Én is így vagyok a kertemben tanyázó kóborokkal. Ellenszenvesek. Volt amelyik mindig ide fialt. Etettem őket, ha betegek voltak kaptak gyógyszert stb de ugyanúgy vadak voltak, féltek stb.

Hagyd abba az etetését és zavargasd el ha látod. Eltűnik egy idő után. Ha van terasz rész azt esetleg hálózd/rácsozd le hogy ne menjen fel oda. Ablak párkányra is rakj valamit hogy ne másszon fel. Nálunk szétcsikarták az új ablakokat.

Hirdetni megpróbálhatod, de úgyse kellenek senkibek. Én is csak a kioktatást kaptam hogy teszteltessem, oltassam, ivartalanítsam... Hát meg a ló...t. Annyit költeni egy kóborra.

2022. márc. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
27%
Én napi egyszer kitesznek nekik egy kisebb tepsibe kaját: dobozos tej, legolcsóbb kutyakonzerv meg kenyér, vagy ha van maradék kaja, akkor azt. Aztán elvannak. Néha teszek bele nekik egy fél tubus vitaminpasztát meg féreghajtót feloldok vízben és azt is belekeverem nekik néha. Az elején persze elkapom őket, elviszem ingyenes ivartalanításra, lábadozás alatt bezárom a pincébe őket, aztán kiengedem vissza. Van amelyik idő után szelídül, odajön, kap simit, de a legtöbb olyan, mint a menekültek, csak kaját, szállást, biztonságot, meleget kérnek, hát megkapják. Vannak benti saját cicáim, velük foglalkozom, meg normális kaját kapnak, mert őket én akartam, értük tartozom felelősséggel, a többiért nem, az csak jószándék. Nekem nyugodt a lelkem.
2022. márc. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
29%

A kérdésedet olvasva egy spirituális nézőpont jutott eszembe. Ezt a kihívásokkal teli macskát megkaptad, a sors a nyakadba varrta. Olyan, mintha a gyerekre készített volna föl, hiszen azt is ugyanígy kapja mindenki, nem svédasztalról válogatod össze a kizárólag pozitív tulajdonságait. A kis hercegnek mit mondott a róka? Te felelős lettél azért, amit megszelídítettél. Persze, megtehetsz mindent is azzal a macskával. Elajándékozhatod, agyoncsaphatod (nyilván nem fogod, csak a lehetőségek széles tárháza miatt írom), elűzheted, kb. bármit. Meg ott is tarthatod. Enni adhatsz neki, meleget adhatsz neki a hidegben még úgy is, hogy alapvetően idegesít, amiről szerencsétlen nem is tud, és nem direkt bánt téged. Pont, mint a gyereked majd... lehet egy kis szipirtyó lesz, lehet melléeszik, lehet beteges lesz és örökké bőg, ténylegesen tönkreteszi a drága berendezési tárgyakat, az istennek se tudja majd megtanulni a szorzótáblát mert buta lesz mint a föld, lehet, hogy a hátad közepére kívánod. Persze valószínűleg az ellenkezője, és kívánom is, de na. Ha pedig egy ilyen gyereknek jön a tesója, vagy fordítva, az első lesz egy tökéletes gyerek és a második lesz az "új" macska szerepében, azzal a feladattal nem úgy tudsz megbirkózni, hogy "Anyám, én nem ilyen lovat akartam" és Vissza a babaruhát.

A 10 ezer per négyzetméter járólapnak semmi baja nem lesz, te sem azt sajnálod, hiszen eddig sem sajnáltad a pénzt arra az élőlényre: etetted, megműttetted, gyógyíttattad.

Egyébként ha úgy döntesz mostantól semmit nem kell tenned, egyszerűen nem raksz ki ételt, majd eszik a szomszédnál. Ha bámul akkor ne vedd észre! Mivel félős is nem fog már egy idő után bejárni. Beengedned pláne nem kell. Amit viszont ne csinálj az, hogy egy másik helyre udvari macskának odaadod, félősként nem biztos, hogy be tud illeszkedni. Én egy rokon halála miatti félős macskával akartam jót tenni, odaadtam ők ugyan bent tartották a pincében, meleg, tiszta, világos pince(amolyan szuterénféle), hónapok múlva tél végén kiengedték és soha többé nem látta senki. Szóval vagy benti macskának próbáljátok, hátha rendbejön az élete, vagy egyszerűen koptasd le. Esetleg a szomszédnak adhatsz havonta valamennyi kaját, így kvázi tovább eteted csak már nem az új járólapon és nem a gyerek közelében.

2022. márc. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!