Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy cicát hogy lehet nevelni?

Egy cicát hogy lehet nevelni?

Figyelt kérdés

Amit nem szabad direkt csinálja hogy felhívja magára a figyelmet. Legtöbbször tépked papírokat hogyha akar valamit.

Ha csinál valamit amit nem szabad leszidom elzavarom. Viszont ha akar valamit pl hogy felkeljek akkor direkt azt csinálja amire tudja hogy odamegyek és elzavarom.



2022. márc. 23. 08:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
13%
Spriccelj rá vizet
2022. márc. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
10%

Megfogod a grabancánál és gyengén elfenekeled, közbe mondod hogy nem szabad. Ne úgy hogy fájjon neki, elég nagyon gyengéden.

Egy idő után már ha rászólsz, akkor is érteni fogja hogy nem szabad.

2022. márc. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
17%
Nos, a verés amúgy beválik mert nálunk nem megy az asztalra nem rángatja a függönyt, nem rágja a virágainkat és nem kunyerál az asztalnál de amúgy azt szokták mondani hogy ha rá locsolsz vizet , tényleg megijed és nem fog már oda menni. Úgyhogy az első válasz nem tudom miért lett lepontozva.
2022. márc. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom vizet annyira nem akarok ráspriccelni.


Nem az a baj, tudja hogy nem szabad nem is csinálja, de pl nem szabad bevemnnu a kábelekhez és nem is megy be mert elzavarom, de amikor lefekszem alduni délután bemegy és várja hogy kizavarjam utána elfut.

2022. márc. 23. 09:58
 5/11 anonim ***** válasza:
35%
Elég ha megijeszted. Rácsapsz az asztalra vagy felé dobsz valamit.
2022. márc. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%

Ilyenek a cicák. Az én enyém dettó ugyan ezt csinálja, de szándékosan. Az enyém ráadásul kifejezetten okos és simán megtanulta, hogy mikor mondom neki, hogy "ül" stb megcsinálja. Néha rájön az 5 perc és ha nem ő van a középpontban akkor direkt olyat csinál amit tudja, hogy nem lehet. Eleinte próbálkoztam a vízzel is, de az enyém imádja a vizet és a fürdést. :D

Később pedig észrevettem, hogy ha nem szólok rá és nem veszek tudomást róla (kivéve, ha tényleg brutál rosszat csinál) abba hagyja magától.

2022. márc. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen az a baj hogy az enyém is túl okos, tépekdi az újságot aztán felnéz hogy nézem e. Ha megindulok felé elfut, visszafekszem megint kezdi. Meg ha szmáítógépezek vagy tanulok jön a kezengez ráfekszik a klaviatúrára hogy ővele foglalkozzak már.
2022. márc. 24. 10:36
 8/11 anonim ***** válasza:
Ugyan ezt csinálja az enyém is :D Próbáld meg picit tűrni és megunja, ha észre veszi, hogy nem érdekel téged. Hosszútávon beválik. 6-os voltam
2022. márc. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Meg nagyon függ attól is mennyi időt foglalkozol vele, nekem sajnos meghalt a kis társa és senkit nem visel el maga mellett, hiába próbálkoztam. Így pedig unatkozik egyedül, amikor én dolgozok és azért csinálja utána.
2022. márc. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen azt probálom, max közbe lebontja a fél házat 😄
2022. márc. 24. 10:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!