Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan kuldjem el a beteg...

Hogyan kuldjem el a beteg macskat?

Figyelt kérdés
Van ket cicank, kinti-bentiek, a teraszon van nekik kihelyezve tobb parna, ulohely, etel-viz ha kint szeretnenek uldogelni. Ivartalanitottak, minden evben megkapjak a szukseges oltasokat, minosegi tapokat esznek es heti rendszeresseggel kapnak multivitamincseppeket, egeszsegesek. Azonban egy ideje jar hozzank egy ivaros kandur, akivel ugyan nem erintkeznek kozvetlenul a cicak, nem is nagyon foglalkoznak vele, mar lattam hogy beleeszik a kajajukba (persze azota a tal domestosos vizben azik), tobbszor bejott a macska a lakasunkba is, es ami aggaszt, hogy valoszinuleg beteg. Konnyezik a szeme es 2x lef*sta a cicaink ulohelyet, amit persze kimostunk de mar nem rakjuk ki nehogy elkapjanak valamit. Eselytelen a kandurt elvinni orvoshoz mert nem tudjuk megfogni, fogalmam sincs mi baja lehet. Egyebkent etvagya van, nem nehezkes a mozgasa, szalad,stb. tehat nincs rosszul, de nem szeretnem hogy a cicaim barmit is elkapjanak tole.. mar tobbszor megprobaltuk elkergetni, lespricceltuk vizzel stb de mindig visszajon. Szerintetek eselyes hogy valami fertozo betegsege van amit ugy elkaphatnak a macskak hogy kozvetlenul nem erintkeznek vele (tudomasom szerint). Bar mikor kint vannak altalaban szoktam oket figyelni, nem mutatnak tul nagy erdeklodest a kandur irant es o sem az en cicaim irant.
2022. márc. 24. 20:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Ne etesd kint a macskáidat, mert a kaja nyilván oda csalja...
2022. márc. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
23%

Hát ez nehéz ügy. Talán ha lenne egy új családtag egy kutya személyében.

Persze, biztosan fertőzéseket hordoz. Elég rosszul hangzik.

2022. márc. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%

Ne tegyél kintre kaját.

Párzási időszak van, nyilván van gazdája, ha be mer menni a lakásba, csak megpihen nálatok.

2022. márc. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen, mostmar csak bent kapnak a cicak enni, de tegnap is nyitva volt a bejarati ajto mert szelloztettunk es arra jottunk be hogy a kandur zabalja a cicak kajajat…
2022. márc. 24. 21:04
 5/13 A kérdező kommentje:
Tuti hogy parzani akar, mert nagyon gyakran “enekel”, nyavog ilyen jellegzetesen amivel a kandurok hivjak a nostenyt, de azert furcsa ez mert a mi cicaink nem ivarosak..
2022. márc. 24. 21:06
 6/13 anonim ***** válasza:
55%
Adjál neki is enni. A sajátjaidnak bent, neki meg kint, JÓÓVAL arrébb, a kert végében. Ő is élőlény, nyilván rohadt éhes. Így sztem még az is meg fog történni, hogy nem fog a ti macskáitok közelébe menni és nem kapnak el tőle semmit.
2022. márc. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
40%
Én mindig amikor váratlan vendég jön akkor nekilontok és elűzöm.
2022. márc. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Oszinten en imadom a cicakat, szivesen gondoskodnek errol a kandurrol is ha szelid lenne es legalabb orvoshoz el tudnank vinni. Tehat agressziot eroszakot ilyesmit semmikeppen nem szeretnek alkalmazni, persze rakiabalunk hogy sicc vagy lelocsoljuk vagy sepruvel kicsit arrebb tereljuk, eddig nem bizonyult hatasosnak mondjuk de remeljuk kaja hijan eloldalog majd
2022. márc. 24. 21:17
 9/13 anonim ***** válasza:
79%
Mar bőven elkaphattak tole valamit. Hívd fel az állatorvost, nem minden cica betegség szembetűnő de új cicát megfertőzhet
2022. márc. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Voltunk allatorvosnal hetfon a nagyobbik cicaval egy masik problemaval, de mindent rendben talalt az orvos. Nincsenek tuneteik, teljesen egeszsegesek es mint mondtam szemlatomast nem is erintkeznek, de nem szeretnek kockaztatni.

Kedves utolso, remelem ez csak egy rossz vicc, de fentebb is irtam, hogy az eroszakot megvetem.

2022. márc. 24. 22:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!