Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macska nem eszi meg a...

A macska nem eszi meg a száraz tápot. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Hozzánk szegődött egy kandúr cica. Nem ment el, így befogadtuk.

Elvittük orvoshoz, megnézettük kb mennyi idős lehet, FELV/FIV tesztelve lett, meg kértünk időpontot ivartalanításra.

Megnézte a fogait, azt mondta a fogai alapján 3-4 éves lehet, de szerintem kisebb, mert még nem igazán látom, hogy csavarogna, meg hajtaná a nőstény cicákat, állandóan itt fekszik az udvaron vagy ül... el sem hagyja a portát.

A fogaira azt mondta még, hogy lehet csak azért tűnik ennyi idősnek, mert eddig csak pépes kajákat evett, alutasakos, konzerv...ilyeneket, nem rágott, ezért néz ki a fogazata alapján idősebbnek...

Nos valósznúleg a dokinak igaza van, mert itt sem eszi meg a szárazápot, csak az alutasakos eledeleket vagy a konzervet, abból bármelyik fajtát...olcsót, drágát bármit.

De érezni is lehet a cicán, hogy iszonyatos szájszaga van, valszeg a fogkő miatt, mert nem rág... Van nekem is saját cicám, ő Royal Canin tápot kap, de azt sem hajlandó megenni, pedig a válogatós cicáknak való fajtát eszi az enyém, de ennek az új cicának ez sem kell... Maximum a jutalomfalatot eszi meg, de az meg nem egészséges ugye... meg anyagilag sem egy egyszerű dolog, hogy napi 5-6 alutasakos eledelt adjak neki... Belekevertem a tasakosba, azt is próbáltam, nem eszi meg...

Mit csináljak?



2022. márc. 26. 00:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Fokozatosan kell a tápra rászoktatni, illetve meg kell találni a számára megfelelő tápot. A Royalnál bőven van jobb ár-érték arányú táp. Próbálj magasabb hústartalmút.
2022. márc. 26. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Nem lehet leszedetni a fogkövet?
2022. márc. 26. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
A válogatós cicákat már megszoktam, nekem is van három saját… ebből kettő annyira válogatós, hogy hihetetlen. De ott legalább bevállnak a trükkjeim. Ha például rá un a tápra, akkor néhány napig kap csirkehúst , aztán ismét eszi a tápot a megszokott alutasakossal, miután a húsos napokat is megunta. A másik cicám ő a legfinnyásabb, ő csak kétféle tápot eszik meg, és egy fajta alutasakosat, mást abszolút semmit, semmit..,még a jutalomfalatokat sem eszi meg… a harmadikkal vagyok a legszerencsésebb helyzetben, ő abszolút mindent megeszik… ami a többinek nem kell, elfogyasztja. Royalt azért kap az egyik, mert csak azt eszi meg, a másik meg a Purinát. Tudom, hogy nem jó minőség , próbáltam már a zooplusos összes premium tápot, tényleg mindent… Speciel örülök annak, hogy találtam olyat, amit megesznek… köszi a tanácsokat… a piros paprikás válaszra inkább nem reagálok …. Megpróbálom fokozatosan raszoktatni… egyébként a másik befogadott cicám sem tudta először mi az a táp.. nem tudott vele mit kezdeni, de kb második alkalommal már ette
2022. márc. 26. 02:39
 4/14 A kérdező kommentje:
Az én macskám is fogköves… azt mondta a doki hogy felesleges leszedetni… úgy is olyan lesz megint ha nem rág csontot vagy ilyeneket. Nem tudom ez mennyire reális …
2022. márc. 26. 02:40
 5/14 anonim ***** válasza:
80%
7# nagyon nem reális, az orvos gáz! A fogkő az ínye alatt is van a cicának, a fogkő alatt baktériumok hemzsegnek, a fogat rontja, a macska szenved. Ez vagy bukdácsolva végezte az egyetemet, és/vagy nagyon régen, ilyen színvonalú tudásért ne hagyd ott a pénzed! Másik állatorvost kell keresni. Ez ráadásul nem is egy bonyolult belgyógyászati kórkép, hanem egy mindennapos eset, egy evidencia amit a laikus gazdik is tudnak, ha szeretik az állatot.
2022. márc. 26. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
22%
Ne adj neki mást és majd megeszi, legalább nem lesz elkényeztetett és életerős is lesz
2022. márc. 26. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
9%
Majd ha éhes lesz megeszi
2022. márc. 26. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
65%

Nem vagyok híve a "majd ha éhes lesz" jellegű válaszoknak, de a napi hat alutasakos rohadt sok. Persze, hogy semmi kedve újat kóstolni, ha egész nap ott a nassolnivaló. Nem írtad, milyen minőséget esznek, de mivel a jobb minőségű nedvesekből jóval kisebb a javasolt adag, így ha tippelnem kéne, némi függőség is lehet a dolog mögött (nem véletlen, hogy a whiskast pl a minősége ellenére zabálja szinte minden macska, a jó kis ízfokozók miatt).


Legyen kint a száraz folyamatosan egy külön tálban, ne keverd be semmiképp. Aztán fokozatosan kezd el csökkenteni a szottyos adagot, holnap már "csak" ötöt kap, aztán négyet, stb. A cél a (maximum) napi egy legyen. A száraz pedig legyen ott mindig alternatívának, hogyha éhes, bele tudjon kóstolni. Azt írtad, a jutifalit megeszi, azt keverj bele nyugodtan, az ismerős illat is segíthet. Illetve nézd meg, milyen ízt kedvel, és abba az irányba menj el a száraztáppal is (pl. az egyik macskánk a jutifaliból is utálja a kacsásnak már a szagát is, úgyhogy olyan tápot biztosan nem fogok venni).

2022. márc. 26. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
66%
És legyen víz is a száraz táp mellet!
2022. márc. 26. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
66%
Próbáld meg kicsit beáztatni előtte. Ezt a táp csomagolásán található információ is szokta ajánlani, kutyatápokon is. Vagy szárazon, vagy kicsit beáztatva adható simán. Nyilván nincs kedve rágcsálni, de úgy lehet megenné, mert attól az ízét lehet szereti.
2022. márc. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!