Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez rühesség lehet?

Ez rühesség lehet?

Figyelt kérdés
Észrevettem ma az ivartalanított kandúr cicámon,hogy a nyakán illetve a hátán kisebb körben hiányzik a szőr. Holnap hívjuk a dokit. Úgye nem lesz nagy baja ? Illetve rajta kívül még van 4 cicánk ők is elkaphatják?
2022. márc. 27. 21:37
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Lehet az is. Lehet allergia bolhára, ételre. És lehet más oka is.

A rühességet elkaphatják, az allergiát nem.

Doki - ha korrekt, és nem ránézésre dolgozik -, vesz egy kis bőrkaparékot, és megnézi mikroszkóp alatt.

Nagy baj nincs, ez inkább "csak" kellemetlen, főleg a macskának.

2022. márc. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A szorhiany rengeteg problema jele lehet. Ahogy elottem irtak, allergia, bolhassag, egyeb parazitak, de belso problema jele is lehet (pajzsmirigy tulmukodes), es nagyon osszetett dolgok is okozhatjak. Az en cicamon is megjelentek szorhianyos foltok, es kivizsgalas utan kiderult, hogy hiperesztezias (a gerincmenti idegei egy kiskori trauma kovetkezteben fajnak), es a fajdalmat nyalogatassal, szortepessel probalja csokkenteni. Kapott az orvostol szteroidos gyulladascsokkentot es megszunt a gond. Ezt csak azert irtam le, hogy lasd, mindenkeppen el kell vinni orvoshoz. Vakarozik a cica? Ha megnezed a szorhianyos foltokat, ep a bor, vagy sebes?
2022. márc. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!