Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Brit rövidszörű cicádnak...

Brit rövidszörű cicádnak milyen a természete?

Figyelt kérdés

2022. márc. 28. 16:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%
Csodálatos. Nagyon kényelmes velük együtt élni, nem bolondok, nincsenek hülyeségeik, nem rombolnak, igyekeznek folyton az ember kedvében járni. Intelligensek, nyugodtak. Hajlamosak magas kort megérni, egészséges, erős cicák. Egy kicsit tartózkodók, vagyis nem lógnak folyton az emberen, mint más cicák, kézben sem szeretnek kézben lenni, mert ez a testalkatuk miatt kényelmetlen nekik. Az enyém ilyenkor mindig nagyon kapálózott, hogy tegyem már le, de ez igazán elhanyagolható a rengeteg előnyükhöz képest. A gazdájukhoz ettől függetlenül nagyon ragaszkodnak.
2022. márc. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
Azert ennel arnyaltabb a kep. Az en brit rovidszorum is emberbarat es tenyleg nem hisztis, nyugodt.Az is igaz, hogy az idegenekkel kicsit tavolsag tartobbak,felenkebbek de par alkalom utan ez is megszunik.Viszont az unokatesom brit cicaja (az en cicam tesoja) elegge idegbajos. Alig lehet hozzaerni,max fel percig simogathatod utana odakap, meg a gazdajanak is.En egyebkent nagyon szeretem a sajatom,az elhizasra kell vigyazni naluk illetve brutalisan hullik a szoruk sajnos.
2022. márc. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
41%
Kifejezetten macskaszerű.
2022. márc. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem fél az idegenektől. Bárki jöhet hozzánk, még csak feléje se néz, alszik tovább.

Szeret játszani, de hamar kifárad. Sokat alszik, pihen.

Nem szereti ha fésülik. Nem szeret kézben lenni. Csak akkor lehet simogatni ha ő akarja, és ameddig akarja. Ha elege van belőle eltolja a kezünket. Ha akkor zaklatjuk amikor nincs hozzá kedve akkor úgy sír, mintha fájna neki. Verekedni, karmolni, harapni nem szokott. Este lefekvés előtt szeret hozzám bújni, mellém feküdni, ilyenkor dorombol is.

2022. márc. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 2 van itthon. Nyugodt lusta természet mindkettő , nem rosszalkodnak nem nyávognak. A lány macska bújósabb ,mindig velünk alszik. A fiú magának való. Felemelni tényleg nem sokáig lehet mert menne tovább
2022. márc. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem előző cicám volt brit rövidszőrű, most brit hosszúszőrű cicám van. Soha nem fogja semmi pótolni, egy csodálatos cicus volt. Nagyon barátságos volt a családdal, viszont ahogy idegen hangot hallott spurizott az ágy alá, de persze ha gyakran jártak hozzánk a vendégek megszokta őket, a szerelőket kifejezetten utálta. Amikor rosszul voltam, stresszeltem stb. mindig odabújt hozzám, megállás nélkül dorombolt, hízelgett. Persze voltak problémák is, mert egy cicus se lehet tökéletes, például az elején pultra mászott (mi ezt nem szoktuk a cicáinknak engedni), a karmát nem a kaparófába élezte, de pár hónapon belül leszokott ezekről a dolgokról, sikerült megtanítani neki hogy mit ne és mit tegyen, csak egy kis jutalomfalat kellett hozzá:) rendszeresen jártunk ki sétálni (de csak a kertünkbe), imádott kint lenni. Sose voltam egyedül, este velem aludt, viszont mint a legtöbb cica hajnali 4kor már keltett, de ha kiengedtem a szobából el volt magának:) Bár az új cicához képest azt vettem észre, hogy őt a cica játékok nem igazán érdekelték, csak a pálcák és a lézer, de ez cica függő. Más állatkákkal, például hörcsög, hal is elvolt. Az akvárium mellé mindig oda ült és nézte a halakat, de sose nyúlt hozzájuk. Összességében nagyon kedves kis cicus volt, sajnos augusztusban kellett elaltatnunk. Nagyon hiányzik és tudom hogy soha nem lesz pótolható:( viszont egyébként érdekes, mert a brit hosszú szőrű természete nálunk teljesen eltér, mint amilyen az övé volt!! Ha gondolkozol rajta szerintem vágj bele, mellé nem faraghatsz, nekem több barátomnak is volt és én nem találkoztam rossz természetűvel, de persze benne van a pakliban, akkor tanítgatni kell és fejleszteni a kapcsolatotokat:)
2022. márc. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én brit rövidszőrűm is lézermániás volt, élete utolsó heteiben, 15 évesen is megkergette a cuccot :)
2022. márc. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Kettő brit cicám van, egy kandúr és egy nőstény. A kandúrom igazi dorombológép, elég ha ránézek. Nem szereti ha felveszem, leginkább ő jön oda és élvezkedik amíg neki jól esik, aztán elvonul. Nyugodt macska, sokat fekszik. Mióta idősebb(most 5 éves) többet "beszélget" velem, igényli h a figyelem rá irányuljon, ne a másik cicára. A nőstény macskám nagyon magának való alkat, sokkal fürgébb és energikusabb mint a másik, merészebb is. Nagy ritkán dorombol, neki bőven elég h leül elém és néz. Simogatni csak 4 éves kora után lehetett, addig kínszenvedés volt neki. Mostanra sokkal kezesebb, jobban igénylia törődést, de módjával. Imádom őket, igazi egyéniségek. Ha ők elmennek, csakis brit macskáim lesznek újra.
2022. márc. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem most első alkalommal van ilyen fajta cicám, előtte Maine Coon volt hosszú ideig.

A mostani brit cicám kicsit több, mint 3 hónapos, úgyhogy amit én írok le, az erre a korra vonatkozik. Más állatokkal szemben érdeklődő, nyitott természet, nekünk legalábbis van még két macskánk, az összeszoktatás még jelenleg is zajlik, de itt nem a brit cicával van a gond, hanem az egyik kandúrral :). Ő is fújt eleinte természetesen, de az egyik cica már megbarátkozott vele és ők ketten már haverkodnak (de a másik továbbra is morog rá, az kissé döcögősebb menet lesz, úgyhogy egyelőre még el vannak szeparálva egymástól).

Az én cicámnak a szeme könnyen kap huzatot, nekünk arra ügyelnünk kell, gondolom, ezt idővel kinövi majd (okulva abból, hogy eddig minden macskámnak volt kölyökkorban valami nyavalyája :D).

Arra fel kell készülni, hogy az első két-három napban sokat fog sírni a testvérei és az anyukája után, arra lelkileg nem árt, ha az ember megedzi magát. A jó hír az, hogy mindennap egyre kevesebbet és kb. a negyedik napon már a fejeden fog pörögni :D Nekem ez azért volt újdonság, mert a Maine Coon cicám esetében estére már semmi probléma se volt, ő hamar beilleszkedett. Plusz, más cicáimnál se fordult még ez elő, szóval kissé megterhelő volt érzelmileg azt hallani, mennyire megviseli az elszakadás :(

Ez a macska nem eszik, hanem habzsol. De komolyan. Éjszaka, ha lemegy a tápjához, szó szerint falja azt. A tenyésztő azt javasolta, hogy mindig legyen előtte étel, mert abban az esetben nem fogja túlenni magát, de arra is figyelni kell, milyen immunerősítőt adsz számára, mert - mint kiderült - nálunk annak a hatása volt az étvágy növekedése.

Jellemét nézve egy tündéri kölyökcica, eszméletlenül ragaszkodó típus, de számára az se gond, ha munkaidőre magára hagyod, feltalálja magát (bár, itt lesz társaság). Tollaspálca mindig legyen kéznél, eljátszik ő egyedül is, de sokkal inkább azt szereti, ha veled játszhat :)

2022. ápr. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Sziasztok!

Nekem is brit ivartalan lány cicám van. Nem tudom,hogy itt a cicatartók tapasztaltak-e hasonlót de kb. 2 hónapja rendszeresen lepisili a konyhapultot és az étkezőasztalt. :(Egyébként semmi probléma vele,nem beteg,nem bágyadt,nem fájdalmas a vizelése,tiszta az alom, változatlan a környezet,mégis ezt csinálja. :( Elriasztó sprayt is fújtam,semmi nem használ. Teljesen el vagyok keseredve,olyan mintha direkt csinálná. Valaki tud tippet adni,hogy mi lehet ez?

2022. ápr. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!