Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám egyfolytában nyávog,...

A macskám egyfolytában nyávog, ha nem az van, amit ő szeretne. Hogyan lehetne leszoktatni erről?

Figyelt kérdés

A 8 hónapos macskám rászokott néhány hete arra, hogy minden reggel hajnal 4-5-kor felkel, beáll a bejárati ajtóba, és ha zajt hall kintről (panelben lakom, a lépcsőház hangjai beszűrődnek egy kicsit), elkezd perceken át hangosan nyávogni, kaparja az ajtót. Nagyon jól tudom hogy mit szeretne: ha kinyitnám neki az ajtót és kimehetne körülnézni a folyosón. Ezt olyankor teheti meg, ha én jövök haza, és mikor jövök befelé, ő ki szokott szaladni egy fél percre majd visszajön.


De újabban már bármilyen kinti zaj hallatán ezt követeli. Ha rászólok, abbahagyja a nyávogást, de a következő zajra újrakezdi. Magyarán hajnal 4-5től kezdve úgy fél óránként élénk nyávogásba kezd perceken át, míg rá nem szólok. Hogyan lehetne őt leszoktatni erről a jó szokásáról? Ne engedjem ki akkor sem, ha én jövök be? Nem tudom, hogy ez önmagában elég lenne-e, nem szokott mindig kimerészkedni olyankor sem. Garzonban lakom, úgyhogy nem tudom őt kicsukni a szobából, 1 légtérből áll a lakás.


Kiskora óta mindig 4-5 körül kelt reggel, de eddig kiült az ablakba nézelődni (a redőnyt direkt nem húzom le neki ezért), vagy eszegetett tápot. Mostanában ezek már nem érdeklik, csak az ajtót kaparja és nyávog. És ha ez az info még ér valamit: semmi másért nem szokott nyávogni, nem egy beszédes fajta - a hajnali műsort leszámítva.


Hogyan lehetne rávenni, hogy hagyja abba ezt a viselkedést? Próbáltam figyelmen kívül hagyni, akkor a hangerőt a duplájára veszi. Már kicsit attól is tartok, hogy bepanaszolnak a szomszédok a hajnali zaj miatt. Azt nyilván nem teljesítem amit követel, hogy ne gondolja, hogy a nyávogással érheti el amit szeretne, tehát nem engedem ki. Ha rászólok, időszakosan abbahagyja, majd rövid úton újrakezdi. De akkor mit lehet így tenni? Valaki aki volt hasonló helyzetben / jól ismeri a macskákat, légyszi adjon tanácsot. Köszi!



2022. márc. 30. 09:30
 1/6 anonim válasza:
84%
Anyummal is így viselkednek a cicák! 2-van. :D Velem nem, én rájuk szoktam kiabálni XD Akármennyire is nonszensz de működik. :D
2022. márc. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Unatkozik. 0-24ben ugyanott van, nem éri semmi inger a hangokon kívül. Játsz vele többet, mozgasd le rendesen, kicsit dobd fel a teret számára alagúttal, mászókkal, új játékokkal stb.
2022. márc. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Azt vettem észre, hogy pont olyankor rosszabb, ha aktív napja volt. Általában otthonról dolgozom, olyankor játszom vele napi többször is, labdázunk stb. Késő délutánon le szoktam vinni a hátsó udvarba "sétálni" is (inkább csak sétálgat és nézelődik). Egy ilyen nap után annyira felpörög, hogy este sem nyugszik le. Hiába volt lefárasztva, elmegyünk aludni 10-kor, ő hajnal 4-re már kipiheni magát így is.

Ha napközben nem vagyok otthon és csak este játszunk, akkor nyugisabb éjjel is. De hajnalra mindenképp kipiheni magát. Ez eddig nem is zavart, amíg nyávogáson kívüli tevékenységet folytatott, most viszont már én sem alszom amikor ő sem.

2022. márc. 30. 10:00
 4/6 anonim ***** válasza:

Ivaros?

Talán azért nyugtalankodik, hajtaná a vére.

(Ha ivartalan, akkor passz)

2022. márc. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ivartalan. De egyébként pont ugyanez jutott eszembe, akkor viselkedett így, amikor tüzelt. Viszont még csak 1 hónapja, hogy ivartalanítva volt, arra gondoltam, hogy lehetséges még a hormonok okozzák?.. (vagy ha ez óriási hülyeség akkor sorry, biológia tudásom a 0-hoz közelítő).
2022. márc. 30. 10:18
 6/6 anonim ***** válasza:
Kb 6 hét, mire kiürülnek a hormonok ivartalanítás után. Illetve ha csak el lett kötve, nem pakolták ki, akkor viszont tüzelhet is.
2022. márc. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!