Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tehetném be könnyebben...

Hogyan tehetném be könnyebben a cicám a hordozójába? (többi lent)

Figyelt kérdés

Cicámat nagyon nehéz betenni a hordozóba, sőt egyre nehezebb lesz. Ellenáll, ágaskodik, azonnal jönne kifelé. Két emberes feladat lett (valaki beteszi, másik pedig csukja az ajtót). Mindig 3-4 nappal előbb elővesszük a hordozóját (már próbáltuk azt is, hogy 2 utazás között végig elöl hagytuk a hordozót), ha szállítani szeretnénk, beletesszük a takaróját, illetve az egyik kedvenc játékát is. Enni belemegy, sőt múltkor úgy játszottam vele, hogy a pálcáját átdugtam a réseken ő pedig bement és ott vadászott a pálcáról lógó szalagokra. Azonban a tényleg szállításkor ezek nem válnak be. Utolsó szállításkor már mikor meglátta, hogy pakolok, elbújt (2-3 havonta hazalátogatok egy hétvégére a szüleimhez, ilyenkor őt is viszem).

Miután bemegy, jól elvan, nem kapar, nem nyávog, a szüleimnél is ugyanúgy boldog, eszik, iszik, játszik, mintha otthon lenne. Állatorvosnál se csap hisztit, szóval nem hinném, hogy rossz élményt kötne a hordozóhoz.



2022. márc. 30. 11:02
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Esetleg finoman belebugyolálni valamibe ami arra az 1 másodpercre letakarja a kezeit hogy ne tudjon tiltakozni?
2022. márc. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
22%
Nekem imádják. Maguktól bele mennek. Annyit csináltam hogy az elején kitettem nekik hogy megismerjék,rátszanak benne, benne aludtak. Aztán már maguktól bele mentek mikor kivettem
2022. márc. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én állítva (tehát a dozoz hátsó fala van a földön)letszem a dobozt felkapom a macskát beleállítom majd becsukom az ajtót. Amíg ficereg esélye sincs kimászni.
2022. márc. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

Hordozó függőlegesre, hogy a nyitott ajtó felfelé nézzen. Cicát grabancánál fogd meg, hogy ellazuljon, lógasd majd tedd bele a hordozóba, az ajtó is rácsukható így. Amíg mocorog a cica, óvatosan a talpára fordítható anélkül, hogy elesne a helyzetváltozás miatt.


Cicamentő javasolta ezt nekünk annak idején :)

2022. márc. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket. :)

#2-es szerencsés vagy. Nekem ignorálja, ha csak úgy elöl van.

2022. márc. 30. 11:58
 6/7 anonim ***** válasza:
54%
Én a lábam közé veszem a hordozót, aztán szájjal felfelé állítom, és fentről beteszem a cicát. Hóna alá nyúlok bal kézzel, jobbal a hátsó lábait fogom össze. Gyorsan becsúsztatom, aztán amíg az alján pislog, rácsukom az ajtót. :)
2022. márc. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
OFF: ha már fogom a cicát, beleteszem, de mintha megérezné, mi készül, beül az étkezőasztal alá, ahol nem érni el sehogyan :) ON
2022. márc. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!