Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudok segíteni a kóbor...

Hogyan tudok segíteni a kóbor macskának?

Figyelt kérdés

Van az utcánkban pár "senki macskája". Enni kapnak a lakóktól, elvannak, de az egyik cica nagyon rosszul néz ki. Csapzott, sebes a pofája is, kellene neki orvosi segítség.

A problémám, hogy szívesen segítenék neki, de ugye bizonytalan, milyen állatorvosi költségek fognak felmerülni, és ezt most nem tudom bevállalni, hogy kifizetem, sajnos sok volt a kiadásom mostanában. Írtam pár szervezetnek facebookon, de segíteni nem nagyon akar senki, egymást ajánlgatják csak, így meg ez eléggé patthelyzet.

Nagyon nem szeretném hagyni, hogy egyszercsak elpusztuljon szegény. Hogyan segíthetnék neki?


2022. ápr. 1. 11:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Első kérdés, hogy meg tudod e fogni? Minden csak ezután jön.


- beszélsz állatorvossal, elmondod a történetet, hátha megesik rajta a szíve és ingyen, vagy engedménnyel kezeli


- felteszed a Facebookra a történetével és gyűjtést rendezel neki


- veszel egy üveg Betadint és magad kezelgeted,...az is több mint a semmi


Sajnos jobb ötletem nincs, de hátha másnak lesz!


Én is most egy macskahorror közepében vagyok, le sem írom, mert kamusnak kiáltanának ki.

2022. ápr. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Először tényleg be kellene fogni. Ha irsz egy várost, lehet tudok ajànlani olyat aki segítene. Facebookon van több àllatvèdő csoport,azokban kellene hirdetni, egy kis leíràssal, fotóval, vagy próbàld a Hariel alapítvànyt. Rendes tőled, hogy segíteni akarsz.
2022. ápr. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Eddig nem próbáltam megfogni, de igyekszem majd. Beszéltem egy környékbeli állatvédővel, aki érdemben szintén nem tud segíteni, de ha megfogom a macskát, és megkérem a helyi állatorvost, hogy kezelje, akkor segít gyűjteni pénzt, ha nem jön ki abból a 15-20 ezerből, amit rá tudnék szánni. Egyelőre ez a legtöbb, amit sikerült elérnem.
2022. ápr. 1. 13:56
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

#3

Nagyon rendes ember vagy!

A cicabefogást meg lassan, nyugodtan, étellel csalogatva próbáld megoldani, mert ha egyszer megijed, többet meg nem fogod!

Van macskabokszod?

Ha nincs, akkor ez az állatvédő adjon neked kölcsön, mert anélkül nem fog menni! ...doboz meg ilyesmi nem elég.

És vigyél magaddal egy vastag munkáskesztyűt, mert ha elkapod a grabancát, lehet, hogy karmolni, harapni fog.

2022. ápr. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Van mindenem, nekem is van 2 macskám, teljes a felszerelés :)

Szegényt tényleg nagyon sajnálom, remélem, hogy tudok rajta segíteni. Nem ő tehet róla, hogy az utcára született :(

2022. ápr. 1. 14:38
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Sok szerencsét a cicához és minden jót kívánok neked az életben!

Majd írj azért néhány sort, hogy hogy alakultak a dolgok!

2022. ápr. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) írok majd, ha jutok vele valamire.
2022. ápr. 1. 14:53
 8/8 anonim ***** válasza:
14%
Ennyi pénz pont elég az altatásra
2022. ápr. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!