Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Brit rövid szőrű cica szeme...

Brit rövid szőrű cica szeme folyamatosan csipás?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A gondom annyi lenne, hogy nemrég vásároltam a tenyésztőtől egy brit cicát, akinek kb. másfél hete elkezdett könnyezni a szeme és csipásodott. Elvittem az állatorvoshoz, ott megvizsgálták, külsérelmi nyom nem volt rajta látható, nem kapott bele a szemébe és a macskanáthára utaló jel sincs. Étvágya jó, sokat játszik, elég aktív, szóval semmi más baja nincs. Kapott múlt héten injekciót, meghallgatták a tüdejét, láza se volt. Egyszóval, az égvilágon semmi gond vele ezen kívül. Azért írtak fel szemcseppet, amitől már rendesen ki is tudja nyitni a bal szemét (a probléma csak azon az oldalon jelent meg). A csipa viszont továbbra is jelen van, naponta kell tisztogatnom a szemecskéjét, de már nem könnyezik és nem hunyorog. Orvos szerint huzatot kapott a szeme, én azonban esélyesen visszaviszem jövő héten. Másnak is volt ilyen gondja esetleg? Csak, hogy kissé megnyugodjak, hátha semmi komoly :)

2022. ápr. 2. 15:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
11%
Másik orvoshoz vigyed! Ez nem tud diagnosztizálni.
2022. ápr. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Kiscicák van, hogy csipásodnak, pedig nem betegek. Ha nincs egyéb tünet, akkor ne aggódj, csak tisztogasd a szemét és majd elmúlik. Attólmég elviheted másik orvoshoz is. De ha csak ennyi a tünete, akkor ne aggódj, volt már ilyen nálam.
2022. ápr. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
2022. ápr. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat és a linket is :)

Véleményem szerint az orvossal semmi gond sincs, én tökéletesen meg voltam vele elégedve az elmúlt évek folyamán, jól felszerelt rendelő, lelkiismeretes orvosokkal :) Az érthető, hogy az állatok esetében egyszer-kétszer téves diagnózis fordul elő, hiszen most nem vizsgálták meg alaposan, mivel nem volt más tünete, ami betegségre utalna. Vélhetően ezt hétfőn fogják megtenni. Annyi panasszal vittem be, hogy könnyezik a szeme és csipás, minden egyébről kifaggattak, nézték, nem-e kötőhártya, lázát is megmérték, tüdejét is meghallgatták, minden rendben volt vele és ez esélyesen nem is változott, hiszen a cica továbbra sem beteges, a szemét se piszkálja, csak a csipa mennyisége ad okot számomra az aggodalomra, de esélyesen csak a fiatal kora miatt van :) Természetesen, ha második nekifutásra sincs értékelhető eredmény, akkor másik orvoshoz viszem, de az elmúlt évek alapján egyelőre megszavazok egy második esélyt is a mostaninak :)

2022. ápr. 2. 15:49
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ismerősöm is tenyésztőtől vett brit cicát, és csipás volt a macska mindig. Valamilyen herpesz vírusa van. Betegen született.
2022. ápr. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
8 éves brit cicám van. Mivel lusta fajta, a nap 20 óráját átalussza, így előfordul, hogy csípás. De ez normális. A gond akkor van, ha folyamatosan könnyezik, és csípás a szeme.
2022. ápr. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

5-ös: Ezt szomorúan olvasom :( Van rá azért valamilyen gyógyszer, amivel kordában tartható? Hétfőn megyünk vissza mindenképp az orvoshoz, ezt azért majd megkérdem tőle.


6-os: A szemcsepp javított rajta valamennyit, most kezdett el ismét csipásodni. Pár napig rendben volt.

2022. ápr. 2. 16:51
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia! A tenyésztőnél rákérdeztél így utólag? Általában segítőkészek szoktak lenni.

Egyébként a doki szerint is kóros, nem fér bele a normális mértékű könnyezésbe (és ezáltal csipásodásba)? Csak azért lenne jó tudni, mert a britek a kissé lapított fejszerkezet miatt amúgy is többet könnyeznek mint pl egy házicica. A perzsáknál még inkább fenáll a probléma. Nekem másfél éves múlt a brit cicám, minden áldott nap tiszítom a szemét. Eleinte nem kultiválta, de jutifalival meg lett tanítva, hogy nem rossz élmény ez annyira, most már nem kell neki adnom tisztítás közben. Ellenben dorombol közben :)


Remélem semmi komoly és hamar rendbejön a kismacs :)

2022. ápr. 3. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Szia!

Amikor elvittem, nem mondták, hogy probléma lenne, doki azt mondta, kis mértékű csak, de azért ránéztek. Mint fentebb is írtam, minden rendben volt ezen kívül :) Amúgy továbbra is ugyanolyan, mint eddig, jókedvű, játékos, étvágya tökéletes, nincs hasmenése, semmi az égvilágon, ahogy néztem, a szeme is rendben van, de az is meg lett vizsgálva.

Egyébként olvastam a 3.-as válaszoló által linkelt oldalt, ott írták a száraz levegőt, úgyhogy a szobába behoztam a párologtatót, tegnap óta megy, kis mértékű javulást tapasztaltam (nem olyan mértékben volt csipás a szeme reggel, mint eddig). Szóval, elképzelhető, hogy ez a baj forrása. Mást nem tudok kitalálni, mert tényleg nincs több tünete ezen kívül :)

Igen, beszéltem a tenyésztővel még aznap, amikor észleltem a dolgot, neki az volt a tippje, hogy valami irritálja a szemecskéjét, pár nap után elmúlik. Nála semmi gond nem volt a szemével, gyakran kaptam képeket tőle a cicáról, minden szép volt :) Úgyhogy reménykedem, hogy tényleg csak a száraz levegő a probléma és a párologtató megoldja, mert már most nem pislog annyit a bal szemével és nem könnyezik neki.

2022. ápr. 3. 08:44
 10/11 A kérdező kommentje:
Nos, voltunk orvosnál, enyhe légúti fertőzés :) Azóta rendbe is jött :D
2022. ápr. 24. 20:37
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!