Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nyávog az ivartalanított...

Miért nyávog az ivartalanított kandúrom?

Figyelt kérdés

Nem régiben fogadtam örökbe egy 11 hónapos, ivartalanított kandúrt. A menhelyen egy hangja sem volt, de amióta itt van, folyamatosan nyávog. Főleg akkor kezd rá, amikor nem vagyunk egy helyiségben. De egyébként akár simogatás közben is rákezd. Akkor is nyávog, ha csak sétálgat vagy épp álmában is előfordul. Nem igazán értem, miért lehet. Azt tudom, hogy a kandúrok nyávogósak, de azt hittem az ivartalanítás ezt megszünteti. Az új hely miatt vagy valami baja lenne? Szerintetek?

(A kötekedők miatt: nem zavar, hogy nyávog, nem akarom emiatt kirakni meg hasonlók. Csak érdekelne az oka)



2022. ápr. 6. 11:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is voltak olyan cicáink amik "nyávogósabbak" voltak, de volt olyan is, aminek kb soha nem volt egy hangja sem.

Az állatok sem egyformák, ahogy az emberek sem.


Az ivartalanítás nincs hatással arra, hogy egy macska mennyit nyávog.


De különbséget lehet tenni aközött, hogy ha azért nyávog mert esetleg fáj valamije vagy "csak úgy" . Érdemes azért erre odafigyelni.

2022. ápr. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

# 1

Normális választ vártam volna..

Volt már több macskám is, és egyik sem volt ilyen nyávogós. Tudom, hogy nyávognak, nem vagyok hülye, de ő ha nem alszik, akkor folyamatosan nyávog. Igazából még álmában is néha. Engem csak érdekelne, mi oka lehet rá. Elnézést kérek, hogy a kérdésem miatt szuicid hajlamaid lettek

2022. ápr. 6. 11:14
 3/15 anonim ***** válasza:
39%

Minap pedig az volt a baj hogy az ivaros kandúr nyávog. Szóval döntsünk már el hogy melyik a jobb.


https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__11682604-mi..

2022. ápr. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

#2

Köszönöm, megpróbálok különbséget tenni!

2022. ápr. 6. 11:16
 5/15 A kérdező kommentje:
NEM BAJ, HOGY NYÁVOG! És még én vagyok a hülye...
2022. ápr. 6. 11:17
 6/15 anonim ***** válasza:
55%
De most áruld már el, mi a gond azzal a válasszal, hogy azért nyávog, mert macska? Azért nyávog! Ha egér lenne, akkor nem nyávogna! He!
2022. ápr. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Már nem is értem, miért vártam normális válaszokat.
2022. ápr. 6. 11:23
 8/15 anonim ***** válasza:
46%
8. Kérdés hogy nálad mi lenne a normális válasz, valami tudományos levezetést várnál?
2022. ápr. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Pl. #2 válasz
2022. ápr. 6. 11:29
 10/15 anonim ***** válasza:
77%

Kérdező!

Látom még új vagy itt, ha meglepődsz az ilyen és ehhez hasonló válaszokon. Az emberek nagy része ide csak okoskodni jár és azért, hogy a frusztrációit meg a komplexusait másokon vezesse le :DD

Ahogy ezt láthatod is a válaszokból :D


Szóval a lényeg, hogy ha úgy látod/hallod, hogy keservesen, és indokolatlanul sokat nyávog, akkor inkább vidd el állatorvoshoz.

Egy kivizsgálás biztos nem árt, és legalább te is megnyugszol ha bizonytalan lennél. :)


#2-es voltam :)

2022. ápr. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!