Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Sérülés a macskán. Szerintetek...

Sérülés a macskán. Szerintetek magától begyógyul? Fotó.

Figyelt kérdés

Egy kóbormacska füle tövén sérülést észleltem. Magától begyógyul? Mi lehet ez? Dudoros fehér terület, rajta mintha varrosodó seb volna.


A párzási időszak miatt lehet? Verekedhetett? Nősténynek tűnik. (Vagy herélt kandúr, nem tudom.) A vele párzó kandúr megharaphatta? Vagy egész más is történhetett vele?


[link]

[link]

[link]



2022. ápr. 6. 18:42
 1/5 anonim ***** válasza:
81%

Jajj szegénykém. Lehet valami kelés és az fekélyesedett be.

Mivel így felpúposodott, biztos valami felgyűlt ott bent :(

Nem tudom, de nem úgy tűnik, mint ami magától helyrejönne.

Biztos, hogy orvos kellene neki.

2022. ápr. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Harapás és erősebb karmolás is okozhat ilyet. Az én macskámnak is volt, pont ugyanilyen, ugyanúgy a füle tövénél, miután összekaptak a tesójával. Akkor épp nem tudtam állatorvoshoz vinni, így szimplán felhívtam. Nyomkodnom kellett neki és alaposan lefertőtleníteni. Magától helyrejött.
2022. ápr. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%

Tájog. Ki fog fakadni, aztán újra meggyűlik, aztán egyre ocsmányabb lesz.

Vidd dokihoz, ha van rá keret. Amúgy nem olyan vészes anyagiakban egy sebtisztítás. Kap antibiotikumot is szuriban, aztán max 1x kell kontrollra vinni.

2022. ápr. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kóbor Cicc. (Lányciccnak tűni, így nem János.)

Szóval nem az enyém, nem is volna jogom dokihoz vinni.

2022. ápr. 8. 21:50
 5/5 A kérdező kommentje:
Helyzetjelentés: a jelek szerint nem nyúlt senki a sebéhez, mégis magától gyógyul neki, húzódik vissza szépen.
2022. ápr. 26. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!