Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tegnap benne maradt a macskába...

Tegnap benne maradt a macskában egy kullancs feje, de nem piros körülötte mára, lehet baja?

Figyelt kérdés

Tegnap este simogatás közben észrevettem, hogy van egy kullancs a cica fején, és még kicsi volt szóval úgy gondoltam, kiszedem... de a kis barom fél órán át harcolt velem szó szerint, már törülközőbe fogtam az első két lábát, aztán mikor már célegyenesbe értem, megrángatta a fejét. Lassan szerettem volna kihúzni, hogy elengedje magát a kullancs, de pár mp után ahogy tartottam, rángatózott a cica ezért benne maradt a feje, de talán annak is csak a darabja. Ma néztem többször is, egyáltalán nem piros körülötte, nem viselkedik furcsán szerintem (még új). Elvigyem állatorvoshoz, vagy csak akkor, ha esetleg furán viselkedik/bepirosodik a seb körül?

Volt már macskám, az csak fújt és nyirvákolt, de pikpak kinn volt belőle a kullancs, ez meg csípett rúgott harapott egy szó nélkül.



2022. ápr. 8. 13:58
 1/7 anonim ***** válasza:
42%
Vidd el dokihoz.
2022. ápr. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
3%

Először is meg kellene előzni, hogy ilyen férgek tizedeljék az állatot. Spot-onról hallottál már? Azt használd.

Másodszor meg,a macskákat máshogy érintik az ilyen vérszívó élősködők.

2022. ápr. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Túlélők ezek a macskák, ne izgulj.


A kullancsot pedig nem lassan kell kiszedni.

A csipesszel fogd meg a tövénél - tehát a lehető legközelebb az állat bőréhez - és rántsd ki. Na persze ésszerű keretek között, nem úgy mint egy fűnyírót :)

Nekem fejjel együtt szoktak így kijönni a kullancsok.


Frontline combo-t nyomj az állatra és biztonságban lesztek.

2022. ápr. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%
Nem lesz baja attól, hogy bent maradt a feje. Idővel kilöki a szervezete, ne piszkáld!
2022. ápr. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2022. ápr. 8. 18:26
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem lesz baja. Ezer kullancs szokott még bennük lenni, amit nem veszel észre, és azoktól sem lesz baja.
2022. ápr. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem lesz baja. A kullancstól még akkorse lenne ha benne hagynád az élő kullancsot. A probléma az általa terjesztett betegségekkel van...
2022. szept. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!