Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám szeparációs szorongá...

A macskám szeparációs szorongásos tüneteket mutat lefekvésnél. Valaki tapasztalt már ilyet?

Figyelt kérdés
Kiskora óta mindig a legnagyobb szobában tölti az éjszakát, ahol van a macskaalom, az összes játéka és kaja is, ilyenkor esténként kap szmillát is. Mostanában azonban nagy balhét csinál, amikor jön a lefekvés, de ez is teljesen rendszertelenül jön és reggel megint olyan mint egy kis plüsscica. Fejhangon elkezd kiabálni, ha közelítek felé fúj kiakasztóan, feláll tőle a szőr a hátamon, mintha eltorlaszolná a kijáratot. A szomszédok azt hihetik, hogy kínzom ezt a macskát, két éves egyébként. Ha kijutok úgy, hogy el tudok menni mellette, becsukom az ajtót, azonmód elhallgat. Tudom, hogy ez stressz, szeparációs szorongás, mert kötődik és nem akar egyedül lenni. Viszont ha hagyom szabadon éjszaka, én nem tudok aludni egybefüggően a mászkálásától, ami nem lenne állapot. Tapasztalt valaki ilyet vagy van megoldása rá? Most próbáltam vele még tovább játszani, miután elindult a műsor, fel is vette a fonalat a játékban kis idő után és elhallgatott addig, hagyta magát megsimogatni is, de ülve voltam. Ahogy fel akartam állni, kezdte a hisztit. Hozzáteszem, ez csak este van, ha elmegyek dolgozni, soha nem csinálja, pedig 7-kor megyek és 18 órakor jövök.

2022. ápr. 10. 23:07
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

Tudom, hogy neked ez nem megoldás, de az éjszakai mászka megszokható. Nálunk nincs lehetőség elzárásra, úgyhogy ilyesmi fel se merült. Mikor az első macskánk lett, akkor az első egy-két hét csúnya volt, teljesen ki voltunk borulva, hogy sose alszunk már rendesen, világvége, nem gondoltuk át, stb. Főleg, hogy egy félős, éjjelaktív macskát fogadtunk be (mármint mivel félt mindentől, éjszaka mozgott bátrabban, mikor mi nem, logikusan). És mászkált és ugrált és ásatásokat folytatott Kínáig...

Aztán ahogy telt az idő, megszoktuk. Az emberi agy képes a természetes zajokat feldolgozni, háttérzajként kezelni, kizárni. Már nem ébredünk fel a macskákra, pedig ketten vannak. :)


Hogy a kérdésre is válaszoljak, gondold végig, mit csinálsz másképp olyankor, amikor dolgozni mész? Valószínűleg van az esti napirendben egy olyan elem, ami őt frusztrálttá teszi, és ami a készülődésnél nincs. Ezt kéne megtalálni.

Ha a legrosszabb esetre gondolok: ha nem vagy otthon, akkor az egész lakás az övé, vagy olyankor is a "szobájába" zárod?

2022. ápr. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Ha szepás lenne, nem ordítana rád, nem fújna és nem csak esténként lenne hiszti abból, hogy nem vagy mellette. Más lesz a gond. Kicsit ki kéne még fejtened. Történt bármi változás az életében, a házon/lakáson belül? Egyéb változást észrevettél rajta? Írj le mindent, ami számíthat.
2022. ápr. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm a válaszokat! Csak estére van elzárva, nappal kint szokott lenni, de eddig semmi probléma nem volt ebből. Este 2.30-kor kiengedtem, amikor halottam, hogy fent van. Végig ott aludt velem, de vagy ötször felkeltem rá, idehozta az alufólialabdáját zörögni. Hozzámbújt, dorombolt egyfolytában, nyilván nagyon aranyos, de nem állapot, hogy vele aludjak egy ágyban. Most reggel, amikor indultam, megint elkezdte a vernyákolásos fújást, először így reggel és velőtrázóan hangos mint amikor bagzanak a macskák. Feltételezem, hogy komoly sérelemként benne maradt, hogy nem játszottam vele. Végiggondolva, még ivartalanítás előtt csinálta először, akkor azt hittük, hogy megijedt, ahogyan lekapcsolatam a villanyt a konyhában, akkor is a semmiből. Nem léptem rá, de már az is végigfordult a fejemben, hogy mégis, mert mintha a papucsomra is reagálna. Ekkor kakit is hagyott ijedtében a folyosón, tegnap is egyebként egy kisebb darabot. Másodjára pedig egyszer elbújt este a sütő alá és hülye fejemmel kiszedtem onnan, akkor tiltakozott így akció közben, azóta csinálja rendszertelenül, most hetekig semmi. Utánaolvastam, traumatizálhattam esetleg, nagyon bánom, hogy nem hagytam csak ott. Tegnap is, nem lefekvésnél kezdte, hanem bementem a szobámba, ott feküdt a küszöbön, majd lekapcsolatam a villanyt és a semmiből reagált így. Most többet voltam vele a hétvégén, ez lehet kiváltó ok. Amit tudni kell, hogy ő volt a legkisebb az alomban. Másrészt egy éve egyedülalló vagyok, többet is van egyedül. A szeparációs szorongás tüneteit mutatja szerintem, csak megoldást nem tudok rá, mert többet nem tudok vele lenni és aludni is szeretnék. Valaki tanácsolta a macskamentát, hogy az lenyugtathatja, más ötletem nincs. Mindig játszok vele, minden áldott nap.
2022. ápr. 11. 08:14
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

Az, hogy fúj rád, nem normális. Ez vagy félelem, vagy fájdalom. Lehet, hogy valami ismeretlen okból fáj valamije.

Ez nem szeparációs szorongás, ez biztos.

Viszont az, hogy a fényváltozásra reagál így.... Meg a mászkálásra... Nem lehet, hogy látás/hallás sérült? Állatorvosi vizitnél nem volt ilyenről szó?

Én mindenképp elvinném célzottan ezzel állatorvoshoz, elmondva neki azt, amit itt leírtál.

2022. ápr. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Csak leírtam mindent, amit gondolok ezzel kapcsolatban, mert nem normális reakció egy bújós, dorombolós, aranyos kiscicától és megijeszt. Ma felhívom az állatorvost is, kérek időpontot. Az tény, hogy lefekvés előtt történik, lehet, hogy a villámlással kapcsolatos, lehet, az árnyékokkal, nem tudom. Csak nagyon aggaszt.
2022. ápr. 11. 08:42
 6/8 anonim ***** válasza:

A macskamenta nem nyugtató, ha ilyesmiben gondolkodsz, akkor Feliway Classic párologtató.

Viszont az alapján, amit kiegészítésben írsz, mindenképp doki előbb, mert nem gondolom, hogy ez szimplán szorongás lenne.

2022. ápr. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
11%
Sok volt a cihológia cikk a női magazinodban?
2022. ápr. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Férfi vagyok, hülyegyerek. Ha nincs építő jellegű hozzászólásod, akkor máshol legyél baromi poénos, mert nem tartom viccesnek más nyomorán szellemeskedni.
2022. ápr. 11. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!