Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért támad rám a macskám éjjel?

Miért támad rám a macskám éjjel?

Figyelt kérdés

Testvéremék macskáját magamhoz vettem, mert lett egy kutyájuk, akivel finoman szólva nem jöttek ki. A macska addig vegyesen volt kint és bent, nálam bentlakó lett, és éjjel eleinte szépen nyugalomban elfeküdt az ágyamon a lábamnál és aludt reggelig. Egy ideje viszont ez az idill kb. óramü pontosan éjfélkor véget ér, mert feljön egészen a párnámig, elkezd manccsal játszani a hajammal miközben megharapja a fejem/fülem, amit épp sikerül. Ha elzavarom, jobb esetben alszunk tovább, aztán szintén pontosan kb. 4 órakor kezdödik az egész, csak akkor már abba se hagyja, söt hangosan nyávog, karmolássza a bútorokat, stb.

Mit csináljak? Etetem rendesen napi többször, napközben amúgy nagyon kedves is, de ezeket az éjszakai agresszív támadásokat nem értem. Föleg, mióta a párom is többször itt aludt, de akkor is kizárólag ellenem irányult.



2022. ápr. 11. 10:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
fel akar ébreszteni, mert unatkozik. ez messze nem agresszió. azt észrevennéd.
2022. ápr. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem agresszió. Hozzászokott, hogy kint játszhat, jön neki a vadászösztön, és nem tudja magát lefárasztani.
2022. ápr. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem agresszió, hanem játék.

Milyen idős?

Egyébként a titka annyi, hogy le kell fárasztani napközben, hogy jobban átaludja az éjszakát. Az etetésnek ehhez semmi köze, játssz vele többet. Meg kellene tanulnod kezelni az ilyen "támadásokat" is, mert ez rossz berögzülés. Ha már nem kölyök, akkor az előző gazdái valószínűleg nem nevelték egyáltalán. Le kell szoktatni róla.

2022. ápr. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez szimpla játék. A macskák éjjel aktívabbak lehetnek. Ha nyugodtan akarsz aludni, zárd ki a szobából, vagy mozgasd többet este, tegyél be neki több játékot, akármit, amivel lefoglalja magát éjszaka.
2022. ápr. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nincs éjjel rajcsúr, alszanak estétől reggelig. De ők nappal kint játszanak, fára másznak, stb. Télen, ha a hideg miatt nem mehetnek ki, ők is dilibogyóskodnak éjjel, vagy már kora hajnalban. Én is arra tippelek, hogy nem fárad el a cica kellően napközben.
2022. ápr. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek az egyöntetü választ. A másik kérdésem, hogy a játsszak vele többet pontosan mi legyen, ami neki is jó? Ilyen kaparófa, lógós cuccai vannak, ami ideig-óráig leköti, de mit tudok én tenni? Sose volt cicám, csak ö tényleg nálunk landolt és meg is szerettem, csak nem értem meg. Most lesz egy éves és fiú amúgy.
2022. ápr. 11. 15:18
 7/9 A kérdező kommentje:
Illetve nekem a "szoktasd le" kifejezés is magyarázatra szorul. Pont ezt szeretném, de ez a kérdés, hogy? Üssem, verjem meg? (nem szeretném) Szóljak rá hangosan? (nem érdekli) Szóval pont ez a kérdésem...
2022. ápr. 11. 15:29
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
vannak olyan játékok amik mozognak, az nagyon szokták szeretni, ingerli őket a játékra gazdi nélkül is. [link] például az ilyenek jók.
2022. ápr. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Macskajancsi válasza:
71%
Nap közben játszani vele, és DOLGOZNI KI FOG?!?!! Menjetek kapálni hogy legyen pénzetek macskakajára!!
2022. ápr. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!