Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kullancs van a macskámban. A...

Kullancs van a macskámban. A csipesszel nem igazán boldogulok, esetleg van valami természetes módszer, bemenni valamivel?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 12. 11:54
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Bekenni
2022. ápr. 12. 11:54
 2/20 anonim ***** válasza:
9%
Hagyd, majd kiesik. Ha b*szogatod, beletörheted a fejét. Figyeld a cicát, ha bármi gyanúsat észlelt, irány az állatorvos.
2022. ápr. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
13%
*észlelsz
2022. ápr. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
84%

Kullancsot leginkabb elve kene kiszedni, kulonben biztosan “elengedi” a fejet es annak nem kene benne maradnia. Embernel, allatnal is, tilos bekenni akarmivel is, mert akkor meghal.

Ha sima csipesszel nem megy, akkor vegyel ilyen kullancs kiszedot, hatha.

2022. ápr. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
95%

Kullancsot szemöldökcsipesszel is ki lehet szedni. Szépen a tövénél ráfogsz és azzal a lendülettel erősen szorítva a csipeszt kitéped belőle. Nem kell itt tekergetni meg finomkodni vele, mert csak beleköpi a nyálát a cicádba...


Ha beszakad a feje, az majd kiesik magától, bőre kilöki egy idő után. Kiszedés után sebfertőtlenítővel lekened és kész.



NEM SZABAD piszkálni, kenegetni meg dégelgetni a kullancsot, amint lehet kitépni a francba az állatból és agyontaposni, persze ésszel, mint írtam is.

2022. ápr. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
90%

Én simán kézzel szoktam kiszedni. Milyen csipesszel próbálkozol? Lehet venni külön kullancskiszedőt.

Egyébként nem baj, ha bentmarad a feje. Pontosabban nem a feje marad bent, csak a szívókája, amit pár nap után kilök a szervezet. Annyi, hogy figyelni kell, mert begyulladhat.

2022. ápr. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
45%

#6 Összenyomhatod véletlen ha kézzel csinálod, megint csak beköpi a nyálát akkor. Régebben én is próbáltam úgy, de jobb a csipesz. Azért az csak van otthon, ha nincs, nem sokból tart venni a százasban egyet...


Nyilván a kérdező - meg sokan mások is - már csak akkor vette észre mikor megszívta magát.

2022. ápr. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
85%
be ne kend semmivel.. szerezz kullancskiszedő kanalat, azzal könnyű kiszedni.
2022. ápr. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
94%
Tilos bekenni! Szétválasztod a szőrt, megfogod, és forgatás nélkül egy határozott mozdulattal ki tudod szedni kézzel. Csak bátorság kérdése, nem kell félni tőle.
2022. ápr. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
18%
Nem jó csipesszel kiszedni mert bele szakadhat a feje próbáld meg úgy hogy egy öngyújtót meg gyújtasz megvárod míg felforrósodik utána pedig a fémes végét hozzá nyomod a kullancs hátáhozz de csak enyhén és magától le fog esni mivel menekülni fog attól hogy megégeted én is így csináltam és bejött.
2022. ápr. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!