Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől varas a cicám nyaka és...

Mitől varas a cicám nyaka és orra?

Figyelt kérdés
Ma vettem észre hogy a cicám nyaka varas. Az orra már máskor is volt sebes, révén hogy 3 cicánk is van mind hárman benti cicusok 2 hím és 1 nőstény így a hímek révén folyton bírkóznak. A nősténynek pár hete 1 csíkban kihullott a szőre, nem tulajdonítottam neki jelentőséget gondoltam biztos a költözéssel járó sressz okozta. Ezek szerint lehet hogy mégsem. A kandúr cica nyakán lévő seb, var körül a szőr 1 része kihullott. A bőre a seb körül vörös. Szegény gubbasztott ma egész nap nem tudom hogy ez most 1 újabb bunyó okozta seb, és inkább lelki beteg mint sem valami baja van.vagy valami más esetleg atka allergia stb?
2022. ápr. 13. 18:25
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

Minden lehet, orvos tud többet mondani. Ki kellene őket töketleníteni, akkor nem bunyóznának ennyit.

(Ha már ivartalanok, akkor bocs)

2022. ápr. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Lelki betegség helyett inkább fertőzés miatt gubbaszt az a macska. Még az ünnepek előtt meg kellene látogatni vele az orvost.
2022. ápr. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Holnap reggel doki lessz így is úgy is. Nem akarom hogy nagyobb baja legyen. Nem látom vakarózni egyiketsem nem látok bennük bolhátsem csak ez az 1 seb van. De majd a doki reggel.
2022. ápr. 13. 19:03
 4/5 anonim ***** válasza:
85%
mi ez a hülyeség hogy lelki betegnek gondolják a gazdik a macskát? Ahelyett hogy állatorvoshoz vinnék? A macska nem ember. Nem lelkibeteg ha gubbaszt, hanem BETEG, és ha egy macska gubbaszt, ott már nagy a baj, úgyhogy nem kéne az időt húzni az orvoshoz menetellel.
2022. ápr. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Verekedéstől, karmolástól, harapástól simán kaphat fertőzést, vagy vérmérgezést is. Amúgy ha a verekeszenek egymással, akkor el kéne gondolkoznod rajta, hogy túl sokan vannak. A macskák territoriális, magányos állatok. Több macska együtt tartása nem mindig lehetséges. Ha ekkora a balhé, sosem fogják egymást megtűrni.
2022. ápr. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!